dnes
Pátek - polojasno
19°C
zítra
Sobota - polojasno
20°C
pozítří
Neděle - jasno
22°C
Pomoc pro partnerská města, obce i seniorské organizace
Radotínskému starostovi Karlu Hanzlíkovi předal dar ředitel Regionu Čechy Martin Brůha (vlevo). Foto: Veolia

Pomoc pro partnerská města, obce i seniorské organizace

Pomáhat právě teď, v době krize, je důležitější než kdykoli předtím. Proto Veolia Energie vedle pomoci zdravotníkům v první linii, kterým věnovala 3,3 mil. korun, vyčlenila další finanční prostředky na podporu v boji a v prevenci proti koronavirové nákaze. Částku ve výši 1,7 miliónu korun věnuje také partnerům z řad měst a obcí a také organizacím pečujícím o seniory a další znevýhodněné skupiny obyvatel. 

Ochranné pomůcky radnici i domovům seniorů
1500 kusů jednorázových roušek, 200 kusů respirátorů KN95, 100 kusů ochranných štítů a 300 litrů dezinfekce věnovala Veolia městské části Praha 16, která je významným klientem a partnerem Veolia Energie již řadu let. Městská část dar použije ve prospěch radotínských občanů, volnočasových organizací a menších podnikajících subjektů, kteří byli omezeni v provozování svých činností a služeb.

Nejohroženější skupinou obyvatelstva v době pandemie onemocněním covid-19 jsou starší spoluobčané a dlouhodobě nemocní. Pomoc proto směřuje i na organizace pečující o tyto nejrizikovější skupiny.

Ve spolupráci s Nadačním fondem Veolia a zaměstnanci z AmpluServisu Veolia darovala deseti zařízením v Moravskoslezském kraji celkem 1000 litrů univerzální dezinfekce. Stejné množství plánuje společnost věnovat i domovům pro seniory v Olomouckém kraji a v dalších městech v Čechách spjatých s působením skupiny Veolia Energie.

ochranny-stit-na-oblicej

Sto kusů ochranných štítů dostala městská části Praha 16. Foto: Veolia


Zákaz návštěv v celém areálu Všeobecné fakultní nemocnice

Dnes v 11:59

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci, jsou od dnešního dne, 18. září, až do odvolání zakázány návštěvy na všech klinikách a odděleních Všeobecné fakultní nemocnice.

Pátý ročník Palm Off Festu je zrušen

Dnes v 09:54

Mezinárodní setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest 2020 se vzhledem k omezením spojených s pandemickou krizí přesouvá na podzim následujícího roku. 

Praha chce víc odběrových míst

Dnes v 09:05

Na návrh ODS přijalo Zastupitelstvo hlavního města Prahy podporu nových opatření na zamezení šíření koronavirové infekce.

Praha 8 připravila výdej dezinfekce veřejnosti

16. září 2020 ve 22:51

Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 mohou získat 1 litr dezinfekce u stánku na farmářských trzích v Ládví a Karlíně.

Praha 9 zajistila ve svých organizacích plošné testování na covid-19

16. září 2020 ve 21:49

„V organizacích zřizovaných městskou částí Praha 9 jsme zajistili plošné testování v případě podezření na covid-19 v potenciálně zasažené skupině, jako jsou například třídy ve školách a školkách, zaměstnanci na oddělení sociálních služeb,“ uvedl místostarosta deváté městské části Praha 9 Tomáš...

Kvůli covidu-19 je na týden uzavřena ZŠ Donovalská v Praze 11, zaměstanci jsou v karanténě

14. září 2020 v 11:39

Kvůli nákaze covidem-19 je uzavřená Základní škola Donovalská v Praze 11. Na webu školy to uvedl její ředitel Pavel Dittrich. „Třicet zaměstnanců školy, převážně pedagogů, je rozhodnutím hygieniků v karanténě do 19. září,“ sdělil Dittrich. Pokud nedojde ke zhoršení situace nebo k jiným...

Další články
Nahoru