Dnes Sobota - skorojasno 5°C
Zítra Neděle - jasno 6°C
Sobota 6. 3. 2021
Svátek má Miroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pomoc pro partnerská města, obce i seniorské organizace
Radotínskému starostovi Karlu Hanzlíkovi předal dar ředitel Regionu Čechy Martin Brůha (vlevo). Foto: Veolia

Pomoc pro partnerská města, obce i seniorské organizace

Pomáhat právě teď, v době krize, je důležitější než kdykoli předtím. Proto Veolia Energie vedle pomoci zdravotníkům v první linii, kterým věnovala 3,3 mil. korun, vyčlenila další finanční prostředky na podporu v boji a v prevenci proti koronavirové nákaze. Částku ve výši 1,7 miliónu korun věnuje také partnerům z řad měst a obcí a také organizacím pečujícím o seniory a další znevýhodněné skupiny obyvatel. 

Ochranné pomůcky radnici i domovům seniorů
1500 kusů jednorázových roušek, 200 kusů respirátorů KN95, 100 kusů ochranných štítů a 300 litrů dezinfekce věnovala Veolia městské části Praha 16, která je významným klientem a partnerem Veolia Energie již řadu let. Městská část dar použije ve prospěch radotínských občanů, volnočasových organizací a menších podnikajících subjektů, kteří byli omezeni v provozování svých činností a služeb.

Nejohroženější skupinou obyvatelstva v době pandemie onemocněním covid-19 jsou starší spoluobčané a dlouhodobě nemocní. Pomoc proto směřuje i na organizace pečující o tyto nejrizikovější skupiny.

Ve spolupráci s Nadačním fondem Veolia a zaměstnanci z AmpluServisu Veolia darovala deseti zařízením v Moravskoslezském kraji celkem 1000 litrů univerzální dezinfekce. Stejné množství plánuje společnost věnovat i domovům pro seniory v Olomouckém kraji a v dalších městech v Čechách spjatých s působením skupiny Veolia Energie.

ochranny-stit-na-oblicej

Sto kusů ochranných štítů dostala městská části Praha 16. Foto: Veolia


Roušky a respirátory pro seniory Prahy 9

Včera v 19:13

V pondělí 8. března dostanou senioři po prokázání se občanským průkazem, kde je uvedeno trvalé bydliště na území městské části Praha 9, k pěti kusům roušek i dva respirátory.

Praha 10 dnes začala s pravidelnou dezinfekcí dětských hřišť

Včera v 18:56

Hřiště zůstávají otevřená, návštěvníci ovšem musí dodržovat veškerá vládní nařízení, zejména dvoumetrové rozestupy a ochranu nosu a úst. Situaci na hřištích monitoruje státní i městská policie.

Praha 14 očkuje zaměstnance škol a školek

4. března 2021 v 18:26

Praha 14 začala s očkováním pedagogických i nepedagogických pracovníků místních základních a mateřských škol. Očkovat se bude v závislosti na tom, jak budou zaváženy vakcíny.

Úterní nárůst případů covidu v metropoli je dosud čtvrtý nejvyšší

3. března 2021 v 11:38

V Praze přibylo v úterý 1990 prokázaných případů covidu-19, o 42 méně než před týdnem. V hlavním městě je to čtvrtý nejhorší výsledek od začátku epidemie loni v březnu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Další články
Nahoru