Dnes Úterý - skorojasno 13°C
Zítra Středa - skorojasno 14°C
Úterý 26. 10. 2021
Svátek má Erik
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pomoc pro partnerská města, obce i seniorské organizace
Radotínskému starostovi Karlu Hanzlíkovi předal dar ředitel Regionu Čechy Martin Brůha (vlevo). Foto: Veolia

Pomoc pro partnerská města, obce i seniorské organizace

Pomáhat právě teď, v době krize, je důležitější než kdykoli předtím. Proto Veolia Energie vedle pomoci zdravotníkům v první linii, kterým věnovala 3,3 mil. korun, vyčlenila další finanční prostředky na podporu v boji a v prevenci proti koronavirové nákaze. Částku ve výši 1,7 miliónu korun věnuje také partnerům z řad měst a obcí a také organizacím pečujícím o seniory a další znevýhodněné skupiny obyvatel. 

Ochranné pomůcky radnici i domovům seniorů
1500 kusů jednorázových roušek, 200 kusů respirátorů KN95, 100 kusů ochranných štítů a 300 litrů dezinfekce věnovala Veolia městské části Praha 16, která je významným klientem a partnerem Veolia Energie již řadu let. Městská část dar použije ve prospěch radotínských občanů, volnočasových organizací a menších podnikajících subjektů, kteří byli omezeni v provozování svých činností a služeb.

Nejohroženější skupinou obyvatelstva v době pandemie onemocněním covid-19 jsou starší spoluobčané a dlouhodobě nemocní. Pomoc proto směřuje i na organizace pečující o tyto nejrizikovější skupiny.

Ve spolupráci s Nadačním fondem Veolia a zaměstnanci z AmpluServisu Veolia darovala deseti zařízením v Moravskoslezském kraji celkem 1000 litrů univerzální dezinfekce. Stejné množství plánuje společnost věnovat i domovům pro seniory v Olomouckém kraji a v dalších městech v Čechách spjatých s působením skupiny Veolia Energie.

ochranny-stit-na-oblicej

Sto kusů ochranných štítů dostala městská části Praha 16. Foto: Veolia


Autor: TZ, red

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Další články
Nahoru