Dnes Sobota - prehanky-dest 24°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pomoc pražským rodičům, domácnostem a seniorům
Pražská zastupitelka hnutí ANO Marta Gellová. Foto: archiv

Pomoc pražským rodičům, domácnostem a seniorům

Na dnešním jednání Zastupitelstva hl. m. Prahy (ZHMP) byl schválen tisk, který povede k pomoci potřebným Pražanům, konkrétně rodinám s dětmi, seniorům, ale i ostatním ohroženým skupinám. Na magistrátu vznikne neprodleně konzultační skupina složená z odborníků z praxe, kteří s ohroženými skupinami denně pracují a znají jejich reálné potřeby. Do června by tato skupina měla vytvořit soubor opatření, která doporučí zastupitelstvu ke schválení.

Zastupitelka Marta Gellová (ANO) dnes po dohodě s ostatními zastupitelskými kluby předložila společně se zástupci všech politických klubů zastoupených v ZHMP tisk, který povede k pomoci ohroženým skupinám ve spolupráci s odborníky.

„Jsem šťastná, že moje snaha pomoci potřebným byla konečně vyslyšena. Mohlo to být sice už v únoru, ale jsem vděčná, že se to vůbec podařilo. Pevně věřím, že až se tady za tři týdny sejdeme, schválíme už nějakou konkrétní pomoc, která ohroženým skupinám obyvatel v těchto nelehkých časech pomůže," řekla Gellová.

Magistrát dostal za úkol vytvořit konzultační skupinu složenou se zástupců všech relevantních organizací a institucí zabývající se denně v praxi pomoci lidem ve finanční nouzi, například neziskové organizace jako Women for Women, Člověk v tísni, zástupci škol a školek, domovů pro seniory OSPOD, zástupci městských částí a mnozí další.

Součástí materiálu je také soubor navržených opatření ze strany zastupitelů, který má pracovní skupina vyhodnotit a případně doporučit ke schválení.

„Dlouhou dobu se pohybuji v sociální oblasti, takže vím, jak to nyní mají rodiče nebo senioři těžké. Proto ale také vím, jak je důležité, aby se na vytvoření pomoci vždy podíleli odborníci z praxe. Často se stává, že dobře míněná pomoc ze strany politiků občas přijde vniveč, protože v praxi jejich opatření nefungují. Založení konzultační skupiny tedy jediným správným krokem.“ dodal poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher (ANO) spolupředkladatel tisku.

Dalšími spolupředkladateli byli zastupitelé Tomáš Portlík (ODS), Jiří Pospíšil (TOP 09), Jan Čižinský a Pavel Zelenka (oba Praha Sobě), Radek Vondra (TOP 09)  a zastupitelky Eva Horáková a Mariana Čapková (obě Piráti).

„Pomůžeme se školkovným, s obědy pro děti a s družinami, poradíme každému se získáním pomoci od státu ve formě příspěvku na bydlení a přidáme k němu tisícikorunu měsíčně. Pomůžeme i těm,  které drtí splátky hypotéky a doufáme,  že v rychlosti a jednoduchosti budeme inspirací i pro vládu," uvedl Čižinský.


Autor: red

Zastupitelé Prahy 15 se sejdou na mimořádném zasedání

23. června 2022 v 07:11

Osmé mimořádné zasedání ZMČ Praha 15 se koná dne 24. června od 17 hodin v Kulturním centru Varta, Boloňská 310, Horní Měcholupy. Zasedání bude opět vysíláno on‑line.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou na zasedání

22. června 2022 ve 20:24

Ve čtvrtek 23. června se bude v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9) konat 16. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14. Začátek je v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17.30 hodin.  

Další články
Nahoru