dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C

Pomoc podle programu Erasmus

Pod heslem „Staň se patronem programu Erasmus a pomoz tam, kde je potřeba“ uspořádala Česká zemědělská univerzita, oddělení mezinárodních vztahů ČZU sbírku na podporu MŠ Gagarinova a ZŠ Mikoláše Alše. Řediteli mateřské školy předali 8 500 Kč, které dobrovolně věnovali zaměstnanci ČZU, účastnící se zahraničních pobytů, a také balíky kancelářského papíru, pastelky, křídy, vodové barvy či speciální barevné papíry. Základní škole přispěli 250 kg starého papíru, za který škola získá prostředky na nákup učebních pomůcek.

Již patnáct let program Erasmus pomáhá nejen studentům, ale i zaměstnancům vysokých škol v jejich osobním a profesním rozvoji. „Proto jsme se rozhodli tuto pomoc společnosti oplatit,“ říká Ing. Dana Výlupková z mezinárodního oddělení ČZU. „Pod svůj patronát jsme vybrali místní mateřskou školu Gagarinova, líheň budoucích studentů programu Erasmus. “

Ředitel mateřské školy pro sto padesát dětí Mgr. Stanislav Zelený neskrýval potěšení: „Překvapili jste mne množstvím výtvarných potřeb, které vždycky uvítáme!“ Část dárků zaměstnanci ČZU předali přímo dětem, které jim na oplátku zazpívaly. Peněžní dar ředitel Zelený hodlá využít na vstupné či na úhradu nákladů, když zvou divadelní soubory přímo do školky.  

V letošním roce slaví program Erasmus již 15 let svého působení v České republice. Od roku 1998 pomohl téměř 21 tisícům zaměstnanců a pedagogů českých vysokých škol vycestovat do zahraničí na zkušenou. Téměř 1 200 výjezdů absolvovali i zaměstnanci ČZU.

Program je zaměřen na mobilitu a spolupráci ve vysokoškolském vzdělávání v Evropě. Aktivity programu Erasmus jsou určeny pro vysokoškolské studenty, kteří si přejí studovat a pracovat v zahraničí; pro vysokoškolské pedagogy a školitele z podniků, kteří chtějí vyučovat v zahraničí a také pro vysokoškolské pracovníky.


Prezidentští kandidáti donesou večer velké srdce na Hrad

Dnes v 10:16

Dnes večer se uskuteční večerní pochod s prezidentskými kandidáty s názvem Srdce na Hrad. Shromáždění začíná v neděli 17. prosince v 17 hodin na Palachově náměstí.

Suchdol: Pietní akt k výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického

Dnes v 07:51

Ve čtvrtek 21. prosince se od 11 hodin na Brandejsově náměstí v Suchdole koná pietní akt u příležitosti 12. výročí úmrtí generálmajora Rudolfa Pernického a 73. výročí zahájení operace Tungsten.

Svíčka pro Václava Havla na Jungmannově náměstí

Včera v 08:33

Vzpomínková kulturní akce Svíčka pro Václava Havla v pondělí v 11 hodin na Jungmannově náměstí. V průběhu odpoledne postupně přijdou zahrát, zavzpomínat nebo se přidat k četbě například Ladislav Heryán, socioložka Jiřina Šiklová, Hayato Okamura, čerstvě bývalý ministr kultury Daniel Herman,...

Běžecká škola Prahy 4 zve na Novoroční výběh

Včera v 07:19

První běh nového roku se koná 1. ledna ve 12 hodin ve Žlutých lázních. Na běžce čeká občerstvení, čaj a novoroční punč.

Praha 10 zve na Gutovku

15. prosince 2017 ve 22:39

Na Gutovce se v sobotu a v neděli bruslí. Během víkendu začíná veřejné bruslení od 10 hodin, stodvacetiminutové bloky střídají půlhodinové přestávky na úpravu ledu.

Diskohrátky na ledě

15. prosince 2017 v 19:11

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“.

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

15. prosince 2017 v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

15. prosince 2017 ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

15. prosince 2017 ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

15. prosince 2017 ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

15. prosince 2017 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

15. prosince 2017 ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

15. prosince 2017 v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Vánoční koleda na Desítce

15. prosince 2017 v 08:02

V sobotu 23. prosince zazní na Kubánském náměstí od 11 hodin Česká vánoční mše J. J. Ryby, známé vánoční koledy a děti se mohou těšit na vánoční dílny.

Další krátké zprávy
Nahoru