dnes
Pondělí - jasno
15°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - prehanky-dest
14°C
Pomník obětem Pražského povstání někdo poničil. Už poněkolikáté
Dohašování požáru pomníku. Foto: Roman Půta / HZS Praha

Pomník obětem Pražského povstání někdo poničil. Už poněkolikáté

Jednotka hasičů ze smíchovské stanice likvidovala dnes ráno v půl deváté požár odpadu a plastiky na památníku hrdinů květnového povstání roku 1945. „Příčinou vzniku požáru v ulici Na Zlíchově bylo úmyslné zapálení,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Někdo dal na desku papíry a další odpad, vše pak zapálil.

Oheň očadil jak kamennou desku s nápisem „Umučeným za svobodu národa a padlým v květnové revoluci 1945", tak i plastiku v podobě ženské postavy. Pražští policisté budou incident prošetřovat pro podezření z trestného činu poškození cizí věci.

Pomník bojovníkům pražských barikád, kteří v květnu 1945 padli na území Hlubočep, Zlíchova, Zbraslavi, Barrandova, Velké i Malé Chuchle a Lahovic, se nestal terčem vandalského útoku poprvé.

Kovovou desku pomníku se soupisem jmen 168 hrdinů někdo odcizil v roce 2008. Praha 5 nechala ještě v témže roce jako náhradu zhotovit plastovou pamětní desku. Během dvou měsíců byla zničena. Nyní se na místě vandalové vyřádili opět.

Pomník byl instalován v roce 1988 jako náhrada za drobné pomníčky, které musely být odstraněny kvůli výstavbě Barrandovského mostu. Stojí v místech barikády, která byla poblíž školy (při povstání ošetřovna a jedno z velitelských míst), tedy v linii obranného pásma, kde byl zastaven postup tanků od Malé Chuchle.


Mladík se zákazem řízením ujížděl strážníkům

20. října 2018 v 08:40

Ve čtvrtek odpoledne prováděli strážníci z Prahy 7 kontrolní činnost v Plynární ulici, kde uviděli řidiče osobního auta, který porušil zákaz vjezdu. Když dal strážník zdvižením ruky mladému řidiči pokyn k zastavení, tak muž zvýšil rychlost a začal ujíždět. Autohlídka začala vozidlo pronásledovat....

Muž se chtěl uškrtit pomocí obinadla

18. října 2018 ve 13:45

V úterý odpoledne přijali strážníci z Prahy 10 oznámení, že v Rubensově ulici je mladý muž, který má kolem krku ovázané obinadlo a vyhrožuje sebevraždou. Hlídka muže nalezla sedícího na zídce a ihned mu škrtidlo sundala z krku. 

Mladík postříkal kapotu auta montážní pěnou

18. října 2018 ve 13:43

Ve středu odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 2 do Chopinovy ulice, kde měl neznámý muž postříkat zaparkované osobní vozidlo montážní pěnou. Strážníci se spojili s volajícím, který uvedl, že spolu s dalším svědkem viděli mladíka, jak z tlakové nádoby stříkal montážní pěnu na osobní...

Policisté ukončili vyšetřování znásilnění v centru Prahy

17. října 2018 ve 21:44

Kriminalisté z prvního policejního obvodu z 6. oddělení obecné kriminality ukončili vyšetřování případu znásilnění turistky v Náprstkově ulici v centru Prahy z letošního 2. dubna a podali na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 návrh na podání obžaloby.

Zobnul si perníček a šup za volant!

16. října 2018 v 10:27

Strážníci zadrželi zdrogovaného řidiče. Ten se bez okolků přiznal, že v noci před jízdou požil pervitin. Případ dále šetří státní policisté.

Senior zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli

15. října 2018 ve 13:24

Pohotové jednání předvedli sportovec a strážník pražské městské policie při záchraně seniora se zástavou srdce. Ten zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli.

Klečící nahý muž v hotelovém pokoji

13. října 2018 v 08:38

Hotelový host zdemoloval vybavení pokoje. Z okna dokonce vyhodil i televizor. Strážníci jednatřicetiletého muže omezili na osobní svobodě.

Strážníci odhalili auto s ručně napsanou registrační značkou

10. října 2018 ve 21:34

Osobní auto šedé barvy, jehož řidič porušil dopravní značení v Haštalské ulici, neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 1 v pondělí večer. Po jeho zastavení strážníci zjistili, že vedle rozbitého čelního skla jsou obě registrační značky vyrobeny z papíru a ručně popsané. „S ohledem na zjištěné...

Jednačtyřicetiletý cizinec ničil eskalátory ve stanici metra

9. října 2018 v 11:47

Do stanice metra Náměstí Republiky včera vyjela hlídka městské policie na oznámení dozorčího. Dle jeho slov zde měl muž rozebírat eskalátor. Strážnici ho spatřili ve chvíli, kdy se pokoušel odstranit černé madlo, což se mu nakonec částečně podařilo. Za pomoci hmatů a chvatů mu v dalším počínání...

Agresivní cizinec skončil na záchytce

7. října 2018 v 10:04

Ve čtvrtek odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 1 do Dlouhé ulice, kde mělo před restaurací docházet k potyčce několika osob. Hlídka na místě nalezla opilého mladého cizince, který se měl při placení útraty chovat agresivně a vyvolávat konflikt.

Další články
Nahoru