dnes
Pátek - jasno
4°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Pomník obětem Pražského povstání někdo poničil. Už poněkolikáté
Dohašování požáru pomníku. Foto: Roman Půta / HZS Praha

Pomník obětem Pražského povstání někdo poničil. Už poněkolikáté

Jednotka hasičů ze smíchovské stanice likvidovala dnes ráno v půl deváté požár odpadu a plastiky na památníku hrdinů květnového povstání roku 1945. „Příčinou vzniku požáru v ulici Na Zlíchově bylo úmyslné zapálení,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Někdo dal na desku papíry a další odpad, vše pak zapálil.

Oheň očadil jak kamennou desku s nápisem „Umučeným za svobodu národa a padlým v květnové revoluci 1945", tak i plastiku v podobě ženské postavy. Pražští policisté budou incident prošetřovat pro podezření z trestného činu poškození cizí věci.

Pomník bojovníkům pražských barikád, kteří v květnu 1945 padli na území Hlubočep, Zlíchova, Zbraslavi, Barrandova, Velké i Malé Chuchle a Lahovic, se nestal terčem vandalského útoku poprvé.

Kovovou desku pomníku se soupisem jmen 168 hrdinů někdo odcizil v roce 2008. Praha 5 nechala ještě v témže roce jako náhradu zhotovit plastovou pamětní desku. Během dvou měsíců byla zničena. Nyní se na místě vandalové vyřádili opět.

Pomník byl instalován v roce 1988 jako náhrada za drobné pomníčky, které musely být odstraněny kvůli výstavbě Barrandovského mostu. Stojí v místech barikády, která byla poblíž školy (při povstání ošetřovna a jedno z velitelských míst), tedy v linii obranného pásma, kde byl zastaven postup tanků od Malé Chuchle.


Muž se zmijovkou na hlavě ukradl bundu za osm tisíc

Včera ve 14:59

Od soboty 21. prosince minulého roku pátrají policisté z místního oddělení Zličín po totožnosti muže, který je podezřelý z krádeže bundy v jednom z obchodů v nákupním centru na Zličíně. Bunda měla hodnotu osm tisíc korun.

Při nočním požáru bylo sedm lidí evakuováno

Včera v 08:10

Včera těsně před půlnocí hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů v Praze 3 na Kostnickém náměstí u požáru bytu obytného domu. Jednalo se o požár vybavení bytu, který jednotky likvidovaly v dýchací technice.

Muž a pes spadli do potoka. Strážníci je vytáhli

16. ledna 2019 v 11:32

Muže postihly zdravotní potíže a spadl i se psem do Rokytky. Při jeho záchraně pomáhali strážníci, policisté i záchranáři.

Noční služba strážníků: Řidiči bez oprávnění, se zákazem řízení i pod vlivem drog

15. ledna 2019 v 15:57

Jeden byl pravomocně odsouzený za porušení zákazu řízení, druhý neměl řidičský průkaz u sebe. Chování obou řidičů nasvědčovalo požití omamných látek.

Seniorka spadla do vany, dcera volala policii

15. ledna 2019 v 11:53

Autohlídka městské policie vyjížděla v pátek do Rejskovy ulice v Praze 2 na pomoc ženě, která se nemohla delší dobu dozvonit ani dovolat na svou 71 letou matku. Marné vyzvánění mobilu bylo z matčina bytu slyšet, proto měla strach o její život.

Děti doma, maminky v baru

15. ledna 2019 v 11:49

Na tísňovou linku 156 volal v sobotu po čtvrté hodině ranní 12 letý chlapec z Prahy 8, který byl doma s 9 letou kamarádkou a měl strach o matky obou dětí. Nebylo to údajně poprvé, co se ženy odešly pobavit do baru a nechaly obě děti spolu doma, ale zatím se vždy vrátily dřív. Marně se jim snažil...

Pod vlivem a v kradeném autě

15. ledna 2019 v 09:53

Ve čtvrtek 10. ledna si policisté pohotovostní motorizované jednotky v rámci hlídkové činnosti všimli Citroënu, který kolem páté hodiny ráno projížděl Bajkalskou ulicí v Praze 10. Hlídka věděla, že vůz stejného typu a barvy byl o den dříve odcizen v Praze 8. Jediná věc, která nesouhlasila, byla...

Strážníci kontrolovali řidiče. Odhalili jednu celostátně hledanou osobu a podezřelého řidiče

13. ledna 2019 ve 20:03

Při kontrole mladého řidiče strážníci pojali podezření, že by mohl být pod vlivem drog. Mladík však test na omamné a psychotropní látky odmítl. Při další kontrole se podařilo odhalit spolujezdce v celostátním pátrání. Případy dále šetří policisté.

V rozestavěné budově v Praze 9 hořel rozvaděč

12. ledna 2019 v 19:23

Dnes deset minut po 13. hodině zasahovali hasiči z holešovické a centrální stanice v Novovysočanské ulici v Praze 9. V podzemním podlaží rozestavěného objektu hořel elektrický rozvaděč.

Opilý řidič nadýchal více než dvě promile. Z místa nehody utekl

10. ledna 2019 ve 12:14

Strážníci předali dopravním policistům opilého řidiče, který utekl od dopravní nehody. Tomu v dalším útěku zabránil jiný řidič.

Další články
Nahoru