dnes
Čtvrtek - oblacno
27°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
27°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
19°C
Pomník obětem Pražského povstání někdo poničil. Už poněkolikáté
Dohašování požáru pomníku. Foto: Roman Půta / HZS Praha

Pomník obětem Pražského povstání někdo poničil. Už poněkolikáté

Jednotka hasičů ze smíchovské stanice likvidovala dnes ráno v půl deváté požár odpadu a plastiky na památníku hrdinů květnového povstání roku 1945. „Příčinou vzniku požáru v ulici Na Zlíchově bylo úmyslné zapálení,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Někdo dal na desku papíry a další odpad, vše pak zapálil.

Oheň očadil jak kamennou desku s nápisem „Umučeným za svobodu národa a padlým v květnové revoluci 1945", tak i plastiku v podobě ženské postavy. Pražští policisté budou incident prošetřovat pro podezření z trestného činu poškození cizí věci.

Pomník bojovníkům pražských barikád, kteří v květnu 1945 padli na území Hlubočep, Zlíchova, Zbraslavi, Barrandova, Velké i Malé Chuchle a Lahovic, se nestal terčem vandalského útoku poprvé.

Kovovou desku pomníku se soupisem jmen 168 hrdinů někdo odcizil v roce 2008. Praha 5 nechala ještě v témže roce jako náhradu zhotovit plastovou pamětní desku. Během dvou měsíců byla zničena. Nyní se na místě vandalové vyřádili opět.

Pomník byl instalován v roce 1988 jako náhrada za drobné pomníčky, které musely být odstraněny kvůli výstavbě Barrandovského mostu. Stojí v místech barikády, která byla poblíž školy (při povstání ošetřovna a jedno z velitelských míst), tedy v linii obranného pásma, kde byl zastaven postup tanků od Malé Chuchle.


Maminka s dvěma dětmi zkolabovala na chodníku

23. dubna 2019 v 09:02

V Letňanech včera krátce po poledni náhle zkolabovala na chodníku mladá žena se dvěma dětmi. Informaci o zkolabované ženě vedoucí dítě a kočárek v ulici Kladrubská v Praze 18 převzalo operační středisko městské policie krátce po poledni od zdravotnické záchranné...

Hořely baterie elektrokol

21. dubna 2019 ve 20:39

Dnes v 10:19 vyjeli hasiči ze Satalic a Holešovic k požáru 2 baterií z elektrokol ve Vodňanské ulici v Kyjích. Baterie byly uložené v boxu ještě před příjezdem Policie ČR a hasičů.

Požár odpadu v podkroví

21. dubna 2019 v 07:17

Včera ve 14 hodin byl na tísňovou linku operačního střediska hasičů nahlášen požár v podkroví v Zapadlé ulici v Braníku. K případu vyjeli hasiči z Krče a Modřan, kteří zasahovali v dýchací technice. 

Ale dědo, máte to zapotřebí? Senior prý dělal na veřejnosti zvrhlosti, nakonec pro ně měl neuvěřitelné vysvětlení

17. dubna 2019 v 11:43

Hlídku městské policie na nemístné počínání seniora upozornili tři kolemjdoucí svědci. Případem se nyní zabývá republiková policie.

Tragédie v pražském parku na spadnutí, kočárek s dítětem se nekontrolovatelně řítí z kopce

17. dubna 2019 v 11:40

V rámci úterní očisty hlavního město zaměřené na sběr nebezpečného odpadu po narkomanech strážník zabránil hrozícímu neštěstí. V parku plném lidí zastavil dětský kočárek, který velkou rychlostí sjížděl z kopce.  Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Frustraci z rozchodu s dívkou si ošklivě vybil na rodičích a tím vše navíc neskončilo. Není to příjemné čtení…

16. dubna 2019 v 11:37

Na základě oznámení na tísňovou linku 156 vyjela dnes hlídka městské policie kolem jedné hodiny ráno do Kubelíkovy ulice, Praha 3, kde mělo docházet k rvačce mezi dvěma muži. Při příjezdu strážníků se na místě nacházeli dva muži a jedna žena, k žádné fyzické potyčce...

Toto jí udělal vlastní synáček?! Pěkně se vybarvil, matka s ním zažila peklo. Vyžadoval po ní i absurdní aktivitu na internetu…

12. dubna 2019 v 17:31

Počet zjištěných případů domácího násilí v metropoli se oproti minulého roku se zvýšil. Za leden a únor bylo vykázáno 31 násilných osob, což je o osm více než ze stejné období loňského roku.

Nechtěné překvapení z ciziny: V uzamčeném autě se v noci ukrývala pod starými hadry podivná návštěva

12. dubna 2019 ve 14:48

Dnes krátce po čtvrteční půlnoci přijala městská policie oznámení, že se někdo snaží ukrást modré vozidlo typu pick-up. Během tří minut byla hlídka z Prahy 5 v ulici K Vodojemu.

Další články
Nahoru