dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Pražský život

Pomník Milady Horákové bude stát už za měsíc u Parlamentu

Počátkem příštího týdne bude na takzvaném Pětikostelním náměstí na konci Sněmovní ulice v Praze 1 zahájena výstavba pomníku dr. Milady Horákové. Slavnostní odhalení je naplánováno na polovinu listopadu  

„Za to, že Česká republika získá nový pomník Milady Horákové, vděčí mimo jiné lidem, kteří se hlásí k češství stejně hrdě jako Milada Horáková a rozhodli se přispět na speciální transparentní konto. Zhruba polovinu z bezmála 143 500 korun, které se nyní na kontě 8123455001/5500 nacházejí, poskytli zejména američtí krajané. Všem touto cestou děkuji. Na výstavbě pomníku se mohou lidé podílet jakoukoli částkou, třeba pouhou desetikorunou, a to kdykoli až do dne jeho odhalení,“ řekl Martin Jan Stránský.

Výši prostředků a svůj vklad si může každý zkontrolovat na www.nfstransky.cz. Každý dárce, který se přihlásí písemně na adrese Nadační fond Stránský, Národní 11, 110 Praha 1 nebo e-mailem na adrese recepce@mjs.narodni.cz, získá originální certifikát s potvrzením jeho podílu na výstavbě pomníku.

„Milada Horáková patří zcela nepochybně k symbolům národní hrdosti. Její neochvějná morálka a duchovní síla je vzorem pro každou generaci Čechů – nikdy bychom na ni neměli zapomenout. V tomto smyslu považuji za více než vhodné umístění pomníku v sousedství parlamentu, v němž se ve velké míře uskutečňují rozhodnutí ovlivňující současné i budoucí dějiny českého národa. Jsem proto rád, že Nadační fond Stránský nabídl Městské části Praha 1 pomník jako dar, který jsme přijali,“ konstatoval starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Autorem pomníku Milady Horákové je akademický sochař Josef Faltus, jehož dílo zvítězilo v architektonicko-výtvarné soutěži.


Další články
Nahoru