dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pomlouvali mě u Babiše, postěžoval si odstraněný Kasl. Kandidovat nebude nikde
Jan Kasl o volební úspěch letos na podzim bojovat nebude. Foto: Petr Novák / Wikipedia

Pomlouvali mě u Babiše, postěžoval si odstraněný Kasl. Kandidovat nebude nikde

Bývalý primátor Jan Kasl nebude po víkendovém odstranění z pozice lídra pražského hnutí ANO kandidovat na podzim za žádnou stranu. A to navzdory tomu, že dostal nabídky na vedení jiných kandidátek nebo na kandidaturu do Senátu. Kasl to dnes řekl ČTK.

Kasla si vybral do pozice jedničky pražské kandidátky do voleb do zastupitelstva hlavního města šéf hnutí Andrej Babiš. Exprimátor se ale dostal do ostrého střetu s šéfkou pražské organizace Radmilou Kleslovou.

Nechtěl, aby se objevila na kandidátce. Vadilo mu mimo jiné to, že Kleslová působí na radnici v Praze 10, která bývá spojována s vlivným podnikatelem Tomášem Hrdličkou. Kaslovi zase někteří členové hnutí v Praze vyčítali, že není týmovým hráčem. Předsednictvo strany o víkendu rozhodlo, že na kandidátce nebude ani Kasl, ani Kleslová.

Hnutí nyní bude muset nalézt nového lídra. Kasl ČTK řekl, že po rozchodu s hnutím ANO dostal několik nabídek na kandidaturu do komunálních voleb nebo Senátu. Zvažoval také, že by vedl vlastní kandidátní listinu. Po dohodě s manželkou se ale rozhodl, že se o přízeň voličů ucházet nebude.

Lídra budou teprve hledat

„Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán," poznamenal ke svému odstranění. Jako důvod svého konce vidí strach „některých lidí", že nebudou připuštěni k moci. Dodal, že prý byl u Babiše pomlouván.

„Nebaví mě stále opakovat, že lidé lžou," řekl. Kasl si myslí, že účast na kandidátce ANO odmítne část lidí, kterým kandidaturu nabídl. Jmenoval například prorektora pražské ČVUT a experta na dopravu Petra Moose. „Mluvit ale za ně nemohu," dodal.

Podle Kleslové bude nyní hnutí postupovat podle volebního řádu a začne sestavovat kandidátku. Termín schválení bude určen podle toho, na kdy bude vyhlášen termín voleb, dodala. Podle informací ČTK chce mít ANO kandidátku sestavenou co nejdříve.

Chce oslovit i některé odborníky, které Kasl navrhoval, mezi nimi právě například Moose. Lídra bude hnutí teprve hledat, údajně zatím nemá určen ani okruh kandidátů.


Další články
Nahoru