dnes
Úterý - jasno
31°C
zítra
Středa - skorojasno
35°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
27°C
Pomlázky a kraslice, jídlo, koncerty i charitativní projekty. Začaly trhy Václavské Velikonoce
Trhy jsou v horní části Václavského náměstí. Foto: JP

Pomlázky a kraslice, jídlo, koncerty i charitativní projekty. Začaly trhy Václavské Velikonoce

Na začátku týdne začaly Václavské Velikonoce. Tradiční velikonoční trhy v horní části Václavského náměstí konají již sedmým rokem. Trhy, které organizuje městská část Praha 1 společně se Sdružením Nového Města pražského, lze navštívit do 8. dubna.   

„Pokud neumíte plést pomlázku, malovat kraslice nebo třeba péct beránka, nezoufejte. Na Václavském náměstí seženete všechno potřebné. Nebo se zastavte jen tak, nakoupit tradiční velikonoční výrobky a nabrat trochu sil a dobrou náladu při některém z plánovaných koncertů a vystoupení,“ říká Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského, které trhy spolupořádá.

Slavnostní zahájení velikonočních trhů se uskutečnilo v pondělí 19. dubna za účasti zástupců radnice Prahy 1. Dorazil starosta Oldřich Lomecký (TOP 09), místostarosta Daniel Hodek (ČSSD) a Jan Adámek, předseda Sdružení Nového Města pražského.

Na letošních velikonočních trzích dostanou zvýšený prostor charitativní projekty.Na jednom ze stánků v době od 28. března do 8. dubna najdete ženy bez domova z chráněné dílny Farní charity Prahy 1. Nákupem jejich výrobků s velikonoční  tématikou jim pomůžete postavit se zpátky na nohy a začlenit se znovu do společnosti.


Chráněnou dílnu Inspirace pro život zřizuje Dívčí katolická střední škola v Platnéřské ulici. Je určená zejména mladým ženám se středně těžkým a často kombinovaným postižením. Zakoupení výrobků od klientek chráněné dílny pomůžete zlepšit vybavení a zázemí této dílny a udržet ji v chodu i v příštích letech. Dívky se na výrobě podílí z 60 až 90 %, v závislosti na handicapu, kterému čelí. Jejich stánek můžete navštívit v době do 27. března.

„Dívky poprvé představily svoji práci na loňských vánočních trzích, a bylo to pro ně velké vítězství. Chtěly si jen vyzkoušet, jestli vůbec zvládnou udržet stánek v provozu. Zájem o jejich výrobky však překonal veškerá očekávání, a tak je tu můžeme přivítat znovu,“ říká Monika Vlková.

Hudebních vystoupení bude během konání trhů celkem jedenáct. Dnes 18 hodin na trzích zahraje pražský rock & popový band SO FINE v čele s liverpoolským zpěvákem Gedem Maloneym, který několik let působil v nejslavnějším klubu světa, beatlesovském Cavern Clubu. Kapela mapuje všechny éry legendární irské kapely U2 a nejen jí (Druhý koncert na trzích kapela odehraje 30. března od 18 hodin.). Ve středu 4. dubna od 15 do 18 hodin bude prostor již tradičně vyhrazen vystoupením dětských sborů a skupin z pražských škol. Svá vystoupení předvedou stálice na našich trzích – sbor školy sv. Augustina, ZŠ Vodičkova s družinou z 1. stupně i se svou skvělou rock-punkovou kapelou Masakrozní Hustec nebo Dětský sbor ZŠ a Gymnázia Gutha-Jarkovského. Závěrem večera od 18 hodin vystoupí vynikající houslovo-kytarové dívčí duo TbeeGirls.

Všechny stánky s řemesly budou otevřené po celou dobu konání trhů vždy od 10 do 20 hodin, stánky s občerstvením zůstanou otevřené až do 22 hodin.
vaclavske-velikonoce-program-2018


Velikonoce dorazily na Kubáňské náměstí

17. dubna 2019 v 09:19

Velikonoční sortiment na farmářském trhu Kubáň nabízejí prodejci už nyní. K dostání jsou pomlázky, bílá vajíčka, velikonoční pečivo i dekorace. 

Velikonoční víkend na Staroměstském náměstí

16. dubna 2019 v 11:44 | Aktualizováno v 14:08

Velikonoční tradice ze všech koutů země a zábava pro nejmenší – nejen to přinese oslava křesťanských svátků o prodlouženém víkendu do centra Prahy. Na pódiu na Staroměstském náměstí se představí folklórní i národopisné soubory. Chybět nebude animační program pod velikonoční břízou ani typický...

Praha 6: Chorea Bohemica - Hořické pašije a velikonoční zpívání a říkaní

16. dubna 2019 v 07:32

Legendární Chorea Bohemica, zvaná Vaclavem Havlem k vystoupením na Hradě, se představí v rámci Koncertů na kopci.

Aspoň na víkend: Připrav se na tradiční Velikonoce

16. dubna 2019 v 06:48

Velikonoce jsou obdobím, kdy vítáme příchod jara. Přivítat ho můžete v sobotu 20. dubna v Národopisném muzeu Národního muzea, Kinského zahrada 98, Praha 5.

Pletení pomlázek a jiné velikonoční tvoření

14. dubna 2019 ve 14:09

Praha 9 zve ve středu 17. dubna do DDM Praha 9. Na pracovišti Prosek si můžete osvěžit techniku pletení pomlázky a také si můžete namalovat vlastní vajíčka tradičními i netradičními technikami.

Praha 6 zve na Velikonočního zajdu

14. dubna 2019 ve 13:27

Pletení pomlázek, barvení vajíček, zdobení velikonočních perníčků, malování na obličej, fotokoutek pro děti, pohádkové čtení, malování obrázků. Na Velikonočního zajdu se můžete těšit v sobotu 20. dubna na Šesťáku.

Zítra: Modré pondělí na náměstí Míru

14. dubna 2019 v 06:57

Modré pondělí, oslava Velikonoc, kterou pořádá radnice druhé městské části. Akci zahájí v 15 hodin místostarosta Jaroslav Šolc společně s moderátorem Honzou Musilem.

Praha 6 zve na Putování za velikonočním vajíčkem

11. dubna 2019 ve 12:55

Tradiční rodinná akce v příjemném prostředí Hanspaulky tuto sobotu 13. dubna od 9 hodin.

Děcka ze Skoronic po osmadvacáté na Velikonočních trzích

10. dubna 2019 v 08:59

Již po osmadvacáté vystoupí tento víkend národopisný soubor Děcka ze Skoronic na Velikonočních trzích na Staroměstském náměstí. Stane se tak jedním z nejčastějších vystupujících v rámci pravidelného programu na velkém pódiu. Netradiční dětské uskupení představuje návštěvníkům poutavou formou...

Praha 6 zve na páteční Janovy pašije

9. dubna 2019 ve 21:07

V pátek 12. dubna vystoupí pěvecký sbor Naši Pěvci při Českobratrské církvi evangelické v Praze-Dejvicích v kostele u Salvátora v Salvátorské ulici, Praha 1.

Velikonoce s Prahou 4. Vstup zdarma

9. dubna 2019 ve 20:16

V KC Novodvorská se na Květnou neděli, 14. dubna, od 13 hodin konají Velikonoce s Prahou 4.

Praha 9 zve na pletení pomlázek a jiné velikonoční tvoření

7. dubna 2019 v 19:39

Ve středu 17. dubna v DDM Praha 9, na pracovišti Prosek, si můžete osvěžit techniku pletení pomlázky a také si můžete namalovat vlastní vajíčka tradičními i netradičními technikami.

Další články
Nahoru