dnes
Sobota - skorojasno
4°C
zítra
Neděle - skorojasno
7°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
11°C
Pomlázky a kraslice, jídlo, koncerty i charitativní projekty. Začaly trhy Václavské Velikonoce
Trhy jsou v horní části Václavského náměstí. Foto: JP

Pomlázky a kraslice, jídlo, koncerty i charitativní projekty. Začaly trhy Václavské Velikonoce

Na začátku týdne začaly Václavské Velikonoce. Tradiční velikonoční trhy v horní části Václavského náměstí konají již sedmým rokem. Trhy, které organizuje městská část Praha 1 společně se Sdružením Nového Města pražského, lze navštívit do 8. dubna.   

„Pokud neumíte plést pomlázku, malovat kraslice nebo třeba péct beránka, nezoufejte. Na Václavském náměstí seženete všechno potřebné. Nebo se zastavte jen tak, nakoupit tradiční velikonoční výrobky a nabrat trochu sil a dobrou náladu při některém z plánovaných koncertů a vystoupení,“ říká Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského, které trhy spolupořádá.

Slavnostní zahájení velikonočních trhů se uskutečnilo v pondělí 19. dubna za účasti zástupců radnice Prahy 1. Dorazil starosta Oldřich Lomecký (TOP 09), místostarosta Daniel Hodek (ČSSD) a Jan Adámek, předseda Sdružení Nového Města pražského.

Na letošních velikonočních trzích dostanou zvýšený prostor charitativní projekty.Na jednom ze stánků v době od 28. března do 8. dubna najdete ženy bez domova z chráněné dílny Farní charity Prahy 1. Nákupem jejich výrobků s velikonoční  tématikou jim pomůžete postavit se zpátky na nohy a začlenit se znovu do společnosti.


Chráněnou dílnu Inspirace pro život zřizuje Dívčí katolická střední škola v Platnéřské ulici. Je určená zejména mladým ženám se středně těžkým a často kombinovaným postižením. Zakoupení výrobků od klientek chráněné dílny pomůžete zlepšit vybavení a zázemí této dílny a udržet ji v chodu i v příštích letech. Dívky se na výrobě podílí z 60 až 90 %, v závislosti na handicapu, kterému čelí. Jejich stánek můžete navštívit v době do 27. března.

„Dívky poprvé představily svoji práci na loňských vánočních trzích, a bylo to pro ně velké vítězství. Chtěly si jen vyzkoušet, jestli vůbec zvládnou udržet stánek v provozu. Zájem o jejich výrobky však překonal veškerá očekávání, a tak je tu můžeme přivítat znovu,“ říká Monika Vlková.

Hudebních vystoupení bude během konání trhů celkem jedenáct. Dnes 18 hodin na trzích zahraje pražský rock & popový band SO FINE v čele s liverpoolským zpěvákem Gedem Maloneym, který několik let působil v nejslavnějším klubu světa, beatlesovském Cavern Clubu. Kapela mapuje všechny éry legendární irské kapely U2 a nejen jí (Druhý koncert na trzích kapela odehraje 30. března od 18 hodin.). Ve středu 4. dubna od 15 do 18 hodin bude prostor již tradičně vyhrazen vystoupením dětských sborů a skupin z pražských škol. Svá vystoupení předvedou stálice na našich trzích – sbor školy sv. Augustina, ZŠ Vodičkova s družinou z 1. stupně i se svou skvělou rock-punkovou kapelou Masakrozní Hustec nebo Dětský sbor ZŠ a Gymnázia Gutha-Jarkovského. Závěrem večera od 18 hodin vystoupí vynikající houslovo-kytarové dívčí duo TbeeGirls.

Všechny stánky s řemesly budou otevřené po celou dobu konání trhů vždy od 10 do 20 hodin, stánky s občerstvením zůstanou otevřené až do 22 hodin.
vaclavske-velikonoce-program-2018


Velikonoční jízda v Lukáši 2018

28. března 2018 v 07:18

Středisko sociálních služeb Prahy 13 zve seniory do Lukáše na „Velikonoční jízdu“. Proběhne dva dny před Velkým pátkem, ve středu 28. března, v jídelně střediska od 14 do 16:30 hodin.

Chyťte si velikonočního zajíčka Prahy 1

27. března 2018 ve 21:50

Radnice Prahy 1 přichystala pro občany a návštěvníky centra bohatou velikono ční nadílku! Přijďte se zítra vyfotit s velikonočním maskotem a získejte sladkou odměnu.

Víkend na Staroměstském náměstí: Vynášení Morany, pomlázky i šlehání vejec

27. března 2018 v 17:07

Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí ožijí během víkendu tradičními jarními zvyky. Bohatý program čeká návštěvníky na pódiu náměstí, kde se budou střídat folklórní soubory s ukázkami lidových zvyků a tanců, dechovka i sváteční dílny. Děti čeká velká show Pohádková velikonoční...

Zažijte tradiční Velikonoce v Národopisném muzeu

27. března 2018 v 16:57

Za tradičními Velikonocemi nemusíte jezdit na vesnici. Zažít se dají i v Praze, a to v Národopisném muzeu, které si pro své návštěvníky připravilo na sobotu 31. března speciální program k těmto jarním svátkům.

Praha 3 zve na Velikonoční nadílku na Jiřáku

27. března 2018 ve 14:39

Poslední březnový víkend slaví na Jiřáku Velikonoce! Čeká vás pletení pomlázek, malování a prodej kraslic, balónkový mág a kreativní dílnička pro vaše ratolesti.

Do Vily Lanna na Velikonoční jarmark

27. března 2018 v 09:04

Prodejci řemeslného velikonočního a jarního zboží, techniky zdobení kraslic, velikonoční speciality.  

Velikonoce na Kampě

27. března 2018 v 07:30

Velikonoce na Kampě s doprovodným kulturně hudebním programem se konají od 23. března do 7. dubna na pěší zóně od 9 do 22 hodin.

Velikonoční trhy na náplavce

27. března 2018 v 07:19

V sobotu 31. března si můžete na farmářském tržišti Náplavka užít Velikonoce. Zkusíte uplést svojí vlastní pomlázku a ochutnáte luxusní mazance a beránky.

Na radnici se budou barvit vajíčka

26. března 2018 ve 12:11

Radnice třinácté městské části připravila pro rodiče a děti Velikonoční tvoření.

Dnes: Modré pondělí u Ludmily v Praze 2

26. března 2018 v 09:24

Mazanec a čaj, atrakce pro děti, velikonoční dekorace. Praha 2 zve na Modré pondělí u Ludmily. Oslavu Velikonoc dnes odpoledne zahájí starostka Jana Černochová v 16 hodin, v 16:15 se můžete těšit na mazanec a čaj a v 16:30 vás moderátor Honza Musil pozve na divadelní...

Velikonoce na Patnáctce

26. března 2018 v 07:58

Radnice Prahy 15 zve na Velikonoce na Patnáctce ve středu 28. března od 18 hodin do kostela stětí sv. Jana křtitele v Hostivaři, Domkařská 21/1a.

Velikonoce v Písecké bráně

25. března 2018 v 07:13

Praha 6 tradičně připravila oslavy velikonočních svátků. Těšit se můžete na vystoupení dětských i profesionálních souborů, pohádky, výstavu, rukodělné a výtvarné dílny s odbornými lektory a další zajímavý program.

Mistrovství ČR v hledání velikonočních vajíček 2018 v Hostivařském Lesoparku

24. března 2018 ve 21:55

Na třetí neoficiální Mistrovství ČR v hledání velikonočních vajíček 2018 zve Praha 15 v pondělí 2. dubna. Loni se zúčastnilo více než 100 týmů, proto letos se navyšuje počet vajíček. Vytvořte dvoučlenný tým (1× dítě + 1× osoba nad 15 let), hledejte vajíčka, užijte si pohyb, zábavu a velikonoční...

Další články
Nahoru