dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Pomazlete se s živým chlupáčem u Chlupatýho ducha
Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Pomazlete se s živým chlupáčem u Chlupatýho ducha

Na předvánoční výstavě opuštěných koček si mohou lidé dnes vybrat některou z koček. Akce se koná v restauraci U Chlupatýho ducha v Konviktské ulici v Praze. V neděli pak startuje internetová sbírka Strom splněných kočičích přání, v níž mohou lidé až do 6. ledna přispět na pomoc kočkám ve 34 útulcích.

„Kdo neví, co s adventním víkendem, může se přijít pomazlit s živým chlupáčem k Chlupatýmu duchu. Od 10:30 do 17 hodin se tu koná předvánoční zábavný den s kočičkou v náručí,“ sdělila ČTK Andrea Urbanová z pořádajícího sdružení Chlupáči v nouzi.

Vybrané zvíře si zájemce může hned vzít domů. Lidé také mohou poskytnout finanční či materiální příspěvek na podporu činnosti sdružení. Internetovou sbírku Strom splněných kočičích letos už počtvrté pořádá občanské sdružení Devět životů.

Na stránce www.kociciprani.cz jsou představeny jednotlivé kočky. Dárek je možné koupit a poslat přes e-shop, donést osobně, anebo poslat peníze na účet útulku. Každý dárce dostane po skončení akce fotografii kočky, již obdaroval, s dárkem, který od něj dostala.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru