dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pomatený muž si chtěl v metru hrát se strážníky na schovávanou a potom skočit pod soupravu
Souprava ve stanici metra Náměstí Republiky. Foto: Ingo / Wikimedia Commons

Pomatený muž si chtěl v metru hrát se strážníky na schovávanou a potom skočit pod soupravu

Včera před sedmou hodinou večer přijela hlídka strážníků z Prahy 1 do stanice metra Náměstí Republiky, kde ležel muž. Ten byl po probuzení značně dezorientovaný, ale ošetření odmítl. Poté klidně odešel z metra, ale byl to jen klid před bouří.

Když totiž hlídka dokončovala prohlídku vestibulu, všimla si stejného muže, jak vběhl na eskalátory směrem do stanice metra, něco vykřikoval a vrážel do cestujících.

Strážníci se za ním ihned vydali. Muže nalezli, jak sedí opřený o podpěrný sloup a pokřikuje na lidi. Když ho hlídka vyzvala, aby opustil stanici metra, muž začal utíkat k východu, poté zahnul znovu na nástupiště a začal se schovávat za sloupy.

„Tam si sedl na zem a odmítl s hlídkou komunikovat. Strážníci z mužova chování usoudili, že není duševně v pořádku a proto se ho z důvodu bezpečnosti snažili vyvést ze stanice,“ uvedl mluvčí pražských strážníků Jan Čihák.

Ve chvíli, kdy do stanice přijížděla souprava metra, se muž hlídce pokusil vytrhnout a skočit pod vlak. Strážníci mu v tom však zabránili. Hlídka přivolala záchranku, která si pomateného převzala a převezla ho do jedné z pražských nemocnic.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru