dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Pražská kultura

Polské soirée Jana Szymika a Zbigniewa Kaliny v Divadle Rokoko

V sobotu 17. ledna od 21 hodin v Divadle Rokoko pořádají herci Jan Szymik a Zbigniew Kalina své Polské soirée. 

„Těšit by se měli všichni ti, kteří mají k Polsku blízko, i ti, kteří mají kvůli posypové soli v potravinách k němu trochu dál. Po zhlédnutí Soirée se všichni stanou polskými patrioty,“ říká Zbigniew Kalina. A Jan Szymik dodává, že diváky čeká povídání, písničky, zajímaví hosté a možná bude Soirée i vtipné.

Dva herci ze souboru Městských divadel pražských s polskou krví se rozhodli představit Polsko, jak jej vidí oni. Pozvali si řadu hostů jako například překladatelku, publicistku a básnířku Renatu Putzlacher-Buchtovou, šansoniérku Renatu Drössler, jež mj. hraje Marlene Dietrich v představení Edith a Marlene. Dále přivítají hudebníka Hardyho Marzukiho, se kterým zahrají hity kapely The Beatles, a českého právníka polského původu Czeslawa Walka, někdejšího náměstka ministra pro lidská práva a národnostní menšiny.

Vstupenky na Polské soirée Jana Szymika, Zbigniewa Kaliny a jejich hostů zakoupíte za cenu 220 Kč na pokladnách divadel ABC a Rokoko nebo online na www.MestskaDivadlaPrazska.cz.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru