dnes
Neděle - prehanky-dest
19°C
zítra
Pondělí - skorojasno
24°C
pozítří
Úterý - polojasno
25°C
Polovina pirátských zastupitelů v Praze se do čtvrt roku obmění
Novými zástupci Pirátů v pražském zastupitelstvu se stanou Viktor Mahrik (vlevo) a Ondřej Kallasch. Foto: archiv ČPS

Polovina pirátských zastupitelů v Praze se do čtvrt roku obmění

Zastupitelé Prahy za Piráty Ondřej Profant a Mikuláš Ferjenčík se po zvolení do Poslanecké sněmovny vzdají zastupitelských mandátů. Nahradí je Piráti Viktor Mahrik a Ondřej Kallasch. Třetí zvolený poslanec Jakub Michálek si mandát zatím ponechá, rezignoval ale na místo předsedy zastupitelského klubu a na funkce ve výborech. Mandátu se vzdá, až předá agendu lídrovi Pirátů pro obecní volby v příštím roce. Novým předsedou zastupitelského klubu se stal dosavadní zastupitel Adam Zábranský.

Díky úspěchu ve sněmovních volbách se tři ze čtyř pražských zastupitelů za Piráty stali poslanci. Jde o Jakuba Michálka, Ondřeje Profanta a Mikulášed Ferjenčíka (kandidoval ve svém rodném Pardubickém kraji). Na čtvrtečním jednání klubu pirátští zastupitelé potvrdili předvolební závazek, že nebudou kumulovat funkce na plný úvazek.

„Chceme se věnovat výkonu mandátu poslanců naplno. Práci pražského zastupitele jsme dělali víceméně na plný úvazek, dohromady bychom to zvládali těžko. Zkušenosti získané na magistrátu chceme zúročit ve sněmovně,“ shrnuje postoj Pirátů Ondřej Profant.

Ondřej Profant a Mikuláš Ferjenčík nejpozději do konce ledna roku 2018 rezignují na mandáty zastupitele a předají funkci náhradníkům Viktoru Mahrikovi a Ondřeji Kallaschovi. Do té doby chtějí dotáhnout rozdělané projekty a předat agendu. Nádradníci se mezi tím zapojí do činnosti ve výborech a seznámí se s fungováním zastupitelstva.

Zastupitel Jakub Michálek, který byl zvolen předsedou poslaneckého klubu, rezignoval na funkci předsedy klubu zastupitelů a na funkce ve výborech.

„Zůstanu řadovým zastupitelem a mandátu se vzdám, jakmile předám agendu novému lídrovi Pirátů pro volby na magistrát příští rok,“ uvedl Michálek. Všichni tři poslanci se vzdali nároku na odměnu zastupitele danou ze zákona od začátku listopadu, neboť začínají pobírat plat poslance.

Novým předsedou zastupitelského klubu byl jednomyslně zvolen Adam Zábranský, jediný pražský zastupitel za Piráty, který se nestal poslancem.

Novými zastupiteli budou Viktor Mahrik a Ondřej Kallasch. Viktor Mahrik je manažerem národního výzkumu návštěvnosti českého internetu a bude se věnovat oblasti dopravy a majetku.

Ondřej Kallasch pracuje jako aplikační specialista, je i zastupitelem za Piráty na Praze 22 a bude se věnovat oblasti sportu.


Zastupitelé Prahy 4 zvolili předsedy a členy výborů

3. června 2019 v 17:54

Když bylo na konci dubna zvoleno nové vedení Prahy 4, volba předsedů a členů zastupitelských výborů byla odložena na další jednání. K tomu došlo dnes.

Místostarosta Prahy 5 Karel Bauer rezignoval, ve funkci ho nahradí Petr Bervid

29. května 2019 ve 20:33

Místostarosta Prahy 5 pro finance Karel Bauer (bezp. za Piráty a SNOP 5) rezignoval ke konci května na svou funkci.

Další články
Nahoru