dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
8°C
pozítří
Sobota - skorojasno
4°C
Polovina pirátských zastupitelů v Praze se do čtvrt roku obmění
Novými zástupci Pirátů v pražském zastupitelstvu se stanou Viktor Mahrik (vlevo) a Ondřej Kallasch. Foto: archiv ČPS

Polovina pirátských zastupitelů v Praze se do čtvrt roku obmění

Zastupitelé Prahy za Piráty Ondřej Profant a Mikuláš Ferjenčík se po zvolení do Poslanecké sněmovny vzdají zastupitelských mandátů. Nahradí je Piráti Viktor Mahrik a Ondřej Kallasch. Třetí zvolený poslanec Jakub Michálek si mandát zatím ponechá, rezignoval ale na místo předsedy zastupitelského klubu a na funkce ve výborech. Mandátu se vzdá, až předá agendu lídrovi Pirátů pro obecní volby v příštím roce. Novým předsedou zastupitelského klubu se stal dosavadní zastupitel Adam Zábranský.

Díky úspěchu ve sněmovních volbách se tři ze čtyř pražských zastupitelů za Piráty stali poslanci. Jde o Jakuba Michálka, Ondřeje Profanta a Mikulášed Ferjenčíka (kandidoval ve svém rodném Pardubickém kraji). Na čtvrtečním jednání klubu pirátští zastupitelé potvrdili předvolební závazek, že nebudou kumulovat funkce na plný úvazek.

„Chceme se věnovat výkonu mandátu poslanců naplno. Práci pražského zastupitele jsme dělali víceméně na plný úvazek, dohromady bychom to zvládali těžko. Zkušenosti získané na magistrátu chceme zúročit ve sněmovně,“ shrnuje postoj Pirátů Ondřej Profant.

Ondřej Profant a Mikuláš Ferjenčík nejpozději do konce ledna roku 2018 rezignují na mandáty zastupitele a předají funkci náhradníkům Viktoru Mahrikovi a Ondřeji Kallaschovi. Do té doby chtějí dotáhnout rozdělané projekty a předat agendu. Nádradníci se mezi tím zapojí do činnosti ve výborech a seznámí se s fungováním zastupitelstva.

Zastupitel Jakub Michálek, který byl zvolen předsedou poslaneckého klubu, rezignoval na funkci předsedy klubu zastupitelů a na funkce ve výborech.

„Zůstanu řadovým zastupitelem a mandátu se vzdám, jakmile předám agendu novému lídrovi Pirátů pro volby na magistrát příští rok,“ uvedl Michálek. Všichni tři poslanci se vzdali nároku na odměnu zastupitele danou ze zákona od začátku listopadu, neboť začínají pobírat plat poslance.

Novým předsedou zastupitelského klubu byl jednomyslně zvolen Adam Zábranský, jediný pražský zastupitel za Piráty, který se nestal poslancem.

Novými zastupiteli budou Viktor Mahrik a Ondřej Kallasch. Viktor Mahrik je manažerem národního výzkumu návštěvnosti českého internetu a bude se věnovat oblasti dopravy a majetku.

Ondřej Kallasch pracuje jako aplikační specialista, je i zastupitelem za Piráty na Praze 22 a bude se věnovat oblasti sportu.


Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

19. února 2019 v 09:15

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními...

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Další články
Nahoru