Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 0°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Polívková smršť: Dnes mrkvový i houbový krém a toskánská zeleninová

Polívková smršť: Dnes mrkvový i houbový krém a toskánská zeleninová

Na pěší zóně u stanice metra Anděl začala včera akce Polívková smršť, v rámci které jsou prodávány polévky od známých pražských šéfkuchařů. Výtěžek z prodeje pomáhá lidem po mrtvici nebo jiném získaném poškození mozku, kteří si sami nemohou dovolit hradit neurorehabilitaci v centru ERGO Aktiv.
zajickova-polivkova-smrst

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková

Včera se na Andělu prodalo 200 litrů polévky, na stánek se přišli podívat zástupci Prahy 5, kteří nad akcí převzali záštitu. Dorazila starostka Renáta Zajíčková, s ní radní Zdeněk Doležal a také zastupitel Jan Panenka.

Dnes se mohou zájemci těšit na mrkvový krém s kokosovým mlékem a perníkem z Restaurace Mlýnec od Vladimíra Vaníčka a dopoledne ho doplní toskánská zeleninová polévka Ribollita z Casa De Carli od Mattea De Carli. Zeleninovou polévku pak nahradí houbový krém z restaurace Etnosvět od Ondřeje Panoše.

„Polévky servírujeme od 10:00 do vyprodání zásob. A protože jsme schopní servírovat najednou vždy jen dvě polévky, půjdou polévky na řadu tak, jak je napsáno výše. Naplánujte si cestu tedy tak, abyste stihli zrovna tu polévku, na kterou máte chuť. Ale i kdybyste ji nestihli, nezoufejte. Všechny polévky jsou skvělé a všechny stejně pomáhají,“ uvedli na Facebooku organizátoři akce.

Z Polívkové smršti se stal fenomén, který spojuje lidi dobrým jídlem a dobrým skutkem. Smršť získala 1. místo Fóra dárců v kategorii Veřejná sbírka 2015. Na Andělu se budou podávat polévky do čtvrtka.

polivkova-smrst-politici

Ke stánku dorazili zástupci Prahy 5. Zprava radní Z. Doležal, starostka R. Zajíčková a zastupitel J. Panenka.

 


V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Včera v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

25. února 2021 v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

24. února 2021 ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Další články
Nahoru