Dnes Neděle - zatazeno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 6. 12. 2020
Svátek má Mikuláš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Polívková smršť: Dnes mrkvový i houbový krém a toskánská zeleninová

Polívková smršť: Dnes mrkvový i houbový krém a toskánská zeleninová

Na pěší zóně u stanice metra Anděl začala včera akce Polívková smršť, v rámci které jsou prodávány polévky od známých pražských šéfkuchařů. Výtěžek z prodeje pomáhá lidem po mrtvici nebo jiném získaném poškození mozku, kteří si sami nemohou dovolit hradit neurorehabilitaci v centru ERGO Aktiv.
zajickova-polivkova-smrst

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková

Včera se na Andělu prodalo 200 litrů polévky, na stánek se přišli podívat zástupci Prahy 5, kteří nad akcí převzali záštitu. Dorazila starostka Renáta Zajíčková, s ní radní Zdeněk Doležal a také zastupitel Jan Panenka.

Dnes se mohou zájemci těšit na mrkvový krém s kokosovým mlékem a perníkem z Restaurace Mlýnec od Vladimíra Vaníčka a dopoledne ho doplní toskánská zeleninová polévka Ribollita z Casa De Carli od Mattea De Carli. Zeleninovou polévku pak nahradí houbový krém z restaurace Etnosvět od Ondřeje Panoše.

„Polévky servírujeme od 10:00 do vyprodání zásob. A protože jsme schopní servírovat najednou vždy jen dvě polévky, půjdou polévky na řadu tak, jak je napsáno výše. Naplánujte si cestu tedy tak, abyste stihli zrovna tu polévku, na kterou máte chuť. Ale i kdybyste ji nestihli, nezoufejte. Všechny polévky jsou skvělé a všechny stejně pomáhají,“ uvedli na Facebooku organizátoři akce.

Z Polívkové smršti se stal fenomén, který spojuje lidi dobrým jídlem a dobrým skutkem. Smršť získala 1. místo Fóra dárců v kategorii Veřejná sbírka 2015. Na Andělu se budou podávat polévky do čtvrtka.

polivkova-smrst-politici

Ke stánku dorazili zástupci Prahy 5. Zprava radní Z. Doležal, starostka R. Zajíčková a zastupitel J. Panenka.

 


Děti v Základní škole Klausova pod zdravějším osvětlením

3. prosince 2020 v 10:26

Základní škola Klausova je jednou z 10 základních škol, jejichž zřizovatelem je Praha 13. Během minulých dvou měsíců se zde realizovala kompletní výměna všech svítidel a žáci i učitelé teď pracují pod zdravějším osvětlením.

Praha 1 nabízí magistrátu prostory pro výjezdové stanoviště záchranky

2. prosince 2020 ve 23:51

V Nemocnici Na Františku by mohlo být zřízeno nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Vyplývá to z nabídky první městské části, kterou v úterý schválilo její vedení. Praha 1 je zřizovatelem této nemocnice na Starém Městě. 

Praha 9: Podzemní kontejnery v Makedonské jsou opraveny

2. prosince 2020 v 15:26

Podzemní kontejnery na papír a plasty v Makedonské ulici jsou opraveny, ještě budou označeny samolepkami.

Další články
Nahoru