dnes
Úterý - zatazeno
7°C
zítra
Středa - zatazeno
7°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-snih
5°C
Polívková smršť: Dnes mrkvový i houbový krém a toskánská zeleninová

Polívková smršť: Dnes mrkvový i houbový krém a toskánská zeleninová

Na pěší zóně u stanice metra Anděl začala včera akce Polívková smršť, v rámci které jsou prodávány polévky od známých pražských šéfkuchařů. Výtěžek z prodeje pomáhá lidem po mrtvici nebo jiném získaném poškození mozku, kteří si sami nemohou dovolit hradit neurorehabilitaci v centru ERGO Aktiv.
zajickova-polivkova-smrst

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková

Včera se na Andělu prodalo 200 litrů polévky, na stánek se přišli podívat zástupci Prahy 5, kteří nad akcí převzali záštitu. Dorazila starostka Renáta Zajíčková, s ní radní Zdeněk Doležal a také zastupitel Jan Panenka.

Dnes se mohou zájemci těšit na mrkvový krém s kokosovým mlékem a perníkem z Restaurace Mlýnec od Vladimíra Vaníčka a dopoledne ho doplní toskánská zeleninová polévka Ribollita z Casa De Carli od Mattea De Carli. Zeleninovou polévku pak nahradí houbový krém z restaurace Etnosvět od Ondřeje Panoše.

„Polévky servírujeme od 10:00 do vyprodání zásob. A protože jsme schopní servírovat najednou vždy jen dvě polévky, půjdou polévky na řadu tak, jak je napsáno výše. Naplánujte si cestu tedy tak, abyste stihli zrovna tu polévku, na kterou máte chuť. Ale i kdybyste ji nestihli, nezoufejte. Všechny polévky jsou skvělé a všechny stejně pomáhají,“ uvedli na Facebooku organizátoři akce.

Z Polívkové smršti se stal fenomén, který spojuje lidi dobrým jídlem a dobrým skutkem. Smršť získala 1. místo Fóra dárců v kategorii Veřejná sbírka 2015. Na Andělu se budou podávat polévky do čtvrtka.

polivkova-smrst-politici

Ke stánku dorazili zástupci Prahy 5. Zprava radní Z. Doležal, starostka R. Zajíčková a zastupitel J. Panenka.

 


Strategický plán Prahy 12: Slovo dostane veřejnost

Dnes v 10:50

Veřejné projednání Strategického plánu rozvoje Prahy 12 se koná v úterý 17. března od 17:30 hodin ve druhém patře budovy Prior na Sofijském náměstí.

Praha 15: Beseda v Hostivaři

Dnes v 08:47

Praha 15 zve občany na besedu. Ve čtvrtek 26. března budou od 18 hodin na programu témata dopravy, školství, veřejného prostoru nebo prostředí pro život.

Cítíte se v Praze 5 bezpečně?

Včera ve 14:17

Víte, co byste udělali pro bezpečnost na Praze 5, kdybyste o tom mohli rozhodovat? Znáte svého strážníka? Je nějaké místo, kde byste bydlet nechtěli, protože je tato lokalita z vašeho pohledu nebezpečná? Tyto a další otázky najdou zájemci v dotazníku Prahy 5.

Deváté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5

22. února 2020 ve 20:26

Starostka Praha 5 Renáta Zajíčková svolává 9. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 na úterý 25. února.

Další články
Nahoru