dnes
Úterý - skorojasno
25°C
zítra
Středa - obcasny-dest
23°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
22°C
Polívková smršť: Dnes mrkvový i houbový krém a toskánská zeleninová

Polívková smršť: Dnes mrkvový i houbový krém a toskánská zeleninová

Na pěší zóně u stanice metra Anděl začala včera akce Polívková smršť, v rámci které jsou prodávány polévky od známých pražských šéfkuchařů. Výtěžek z prodeje pomáhá lidem po mrtvici nebo jiném získaném poškození mozku, kteří si sami nemohou dovolit hradit neurorehabilitaci v centru ERGO Aktiv.
zajickova-polivkova-smrst

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková

Včera se na Andělu prodalo 200 litrů polévky, na stánek se přišli podívat zástupci Prahy 5, kteří nad akcí převzali záštitu. Dorazila starostka Renáta Zajíčková, s ní radní Zdeněk Doležal a také zastupitel Jan Panenka.

Dnes se mohou zájemci těšit na mrkvový krém s kokosovým mlékem a perníkem z Restaurace Mlýnec od Vladimíra Vaníčka a dopoledne ho doplní toskánská zeleninová polévka Ribollita z Casa De Carli od Mattea De Carli. Zeleninovou polévku pak nahradí houbový krém z restaurace Etnosvět od Ondřeje Panoše.

„Polévky servírujeme od 10:00 do vyprodání zásob. A protože jsme schopní servírovat najednou vždy jen dvě polévky, půjdou polévky na řadu tak, jak je napsáno výše. Naplánujte si cestu tedy tak, abyste stihli zrovna tu polévku, na kterou máte chuť. Ale i kdybyste ji nestihli, nezoufejte. Všechny polévky jsou skvělé a všechny stejně pomáhají,“ uvedli na Facebooku organizátoři akce.

Z Polívkové smršti se stal fenomén, který spojuje lidi dobrým jídlem a dobrým skutkem. Smršť získala 1. místo Fóra dárců v kategorii Veřejná sbírka 2015. Na Andělu se budou podávat polévky do čtvrtka.

polivkova-smrst-politici

Ke stánku dorazili zástupci Prahy 5. Zprava radní Z. Doležal, starostka R. Zajíčková a zastupitel J. Panenka.

 


Praha 5 mění úřední hodiny podatelny

Včera ve 14:34

Od 22. září dochází ke změně úředních hodin na podatelně úřadu Prahy 5 na Nám. 14. října 1381/4 z důvodu přechodu na mimořádný režim.

Další články
Nahoru