dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - zatazeno
15°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Politické strany pořádají 1. května v Praze shromáždění a pochod
ODS tradičně pořádá akci na Petříně.

Politické strany pořádají 1. května v Praze shromáždění a pochod

Politické strany a hnutí pořádají 1. května v Praze tradiční setkání s voliči. ODS bude na Petříně, ČSSD na Střeleckém ostrově a KSČM na Výstavišti. Ohlášen je také pochod Bloku proti islamizaci (BPI) z Letné kolem úřadu vlády na náměstí Jana Palacha.

V 9:45 ráno se sejdou na výstavišti u Křižíkovy fontány příznivci komunistické strany. Ve 13:00 začíná setkání ODS u horní stanice lanové dráhy na Petříně a ČSSD na Střeleckém ostrově.

Pochod BPI začne projevy na Letné ve 14:00. Hnutí v tiskové zprávě uvedlo, že součástí průvodu bude „zajatec islámského státu v kleci". Ve stejnou dobu se sejdou v parku před hlavním nádražím v Praze příznivci Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS).

Svátek práce nebo 1. máj je mezinárodní dělnický svátek, který se v tento den slaví od roku 1890. Připomíná generální stávku amerických dělníků 1. května 1886, kteří bojovali za zkrácení pracovní doby na osm hodin denně, a následné násilné potlačení protestů.

Už v roce 1890 se demonstrace za práva pracujících uskutečnily po celém světě, včetně mnohatisícového shromáždění dělníků na Střeleckém ostrově. Tuto historii připomíná setkání anarchistů, kteří z Palackého náměstí vyrazí v 14:00 právě na tento ostrov.

Loni se při oslavách 1. května v Praze střetli příznivci DSSS s průvodem anarchistů. Účastníci obou akcí na sebe křičeli a vzduchem létaly lahve, kelímky, dlažební kostky a kameny. Zraněni byli tři policisté a dva účastníci akcí, jeden muž byl zadržen kvůli napadení policisty.


Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

Dnes v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Dnes v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Včera v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Včera v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

17. října 2018 v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Další články
Nahoru