dnes
Úterý - jasno
22°C
zítra
Středa - jasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
18°C
Politické strany dostanou na předvolební agitku v ulicích přes 34 tisíc berousků
Reklamní plochy s tvářemi politiků se pravidelně stávají terčem útoků vandalů. Před čtyřmi lety bylo populární přimalovávání tykadel. Foto: archiv

Politické strany dostanou na předvolební agitku v ulicích přes 34 tisíc berousků

Politické strany, hnutí, kandidáti či jejich zastupující organizace si mohli do 11. července na webu prahasvitinavolby.cz rezervovat umístění politické reklamy ke komunálním volbám 2018. Technologie hlavního města Prahy, a. s. (THMP), která provoz webu zajišťuje, přijala požadavky 29 stran a hnutí na osazení více než 36 tisíc stožárů veřejného osvětlení v 1593 ulicích metropole. 

THMP bude s ohledem na předem zveřejněná pravidla a kapacitu ulic, schopna poskytnout na základě přijatých požadavků celkem 17 tisíc stožárů veřejného osvětlení, které budou osazeny více než 34 tisíci sololitových desek (takvaných berousků). Ve srovnání s předchozími roky bude možné poptávku stran a politických hnutí uspokojit průměrně ze 47 procent,“ uvedl Tomáš Novotný, místopředseda představenstva THMP. Menší počet ploch nabízených k umístění politické reklamy je dán pravidly, která vychází z loňského usnesení pražských radních

S ohledem na fakt, že poptávka převýšila kapacitní možnosti, bude THMP s ohledem na zmiňovaná pravidla rozdělovat stožáry mezi jednotlivé žadatele poměrově dle požadavků v jednotlivých ulicích.

THMP zároveň bude podle Novotného striktně dodržovat zásadu, že musí být poměrově uspokojeni všichni žadatelé v dané ulici a nebudou jakkoliv upřednostňovány větší politické subjekty, jež mají celopražskou působnost. Jednotlivé stožáry pak budou politickou reklamou osazeny v průměru 29 dnů před termínem konání voleb do zastupitelstev na území Prahy.

„Registrovat se a zadat své požadavky mohla i uskupení, která nebyla do té doby do voleb registrována. Přijali jsme jejich požadavky a uzavřeme s nimi smlouvu, která ale nabude účinnosti až v případě splnění podmínky předložení kopie kandidátní listiny k registraci k volbám spolu s peticí a podpisy voličů podporujícími její kandidaturu svému registračnímu úřadu,“ zrekapituloval Novotný.

„V tuto chvíli nás čeká náročná logistická operace rozložení jednotlivých volebních plakátů dle volebních obvodů a druhů kampaní,“ dodal.

Případné dodatečné požadavky na instalaci „berousků“ v dosud plně nevyužitých ulicích lze zadávat v souladu s pravidly zhruba do poloviny srpna, vše je odvislé od kapacitních možností. 
 


V Praze 2 vznikla silná koalice, je přesvědčena starostka Černochová

13. října 2018 v 08:19

 „V komunálních volbách 5. a 6. října 2018 dali voliči v městské části Praha 2 najevo spokojenost s dlouhodobou politikou radnice. Občanská demokratická strana vyhrála s výrazným náskokem – dostala 32,34 % hlasů, tomu odpovídá zisk 13 mandátů. Výsledkem povolebního jednaní je rozšíření koalice...

Další články
Nahoru