dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Politici v akci: Na magistrátu pokračuje hledání magické třiatřicítky
Historická budova magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Politici v akci: Na magistrátu pokračuje hledání magické třiatřicítky

Na pražském magistrátu dnes pokračují jednání o novém koaličním uspořádání. Sejdou se zástupci TOP 09, ČSSD, Trojkoalice (SZ, STAN, KDU-ČSL) a ODS, kteří už vyjednávají několik týdnů. Zároveň se potkajíí dosud vládnoucí ANO a ČSSD s opoziční ODS. Výsledky jsou i po několika měsících od rozpadu původní koalice nejisté.

Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice skončila na konci loňského října. Od té doby hlavnímu městu vládne roztříštěná dada, která nemá většinu. V radě ani v zastupitelstvu tak do poslední chvíle není jasné, jak budou členové hlasovat, a zda mnohdy zásadní materiály projdou, či nikoli.

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která se obvykle odpovědí na dotazy ohledně nové koalice zdržuje, se ve středu zachovala opačně. „Věřte tomu, že se situaci snažíme aktivně řešit. Rozdíl proti některým stranám ovšem je, že dokud není nic definitivně domluvené, nehodláme se před televizními kamerami tvářit, že tomu tak je. Hnutí ANO opravdu nečinné není, třebaže to tak může mediálně vypadat," uvedla Krnáčová.

Rada hl. m. Prahy podle ní funguje bez problémů. „V poslední době jsme schválili několik zásadních materiálů," uvedla na webu magistrátu. Jde mimo jiné o problematický tendr na svoz odpadu za 13 miliard nebo opakovaně a bez soutěže přidělenou zakázku na provozování veřejného osvětlení.

Pro ovládnutí většiny v pětašedesátičlenném zastupitelstvu musí koalice v Praze získat minimálně 33 hlasů.


Další články
Nahoru