dnes
Pátek - zatazeno
19°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
17°C
pozítří
Neděle - zatazeno
20°C
Politici chtějí viset na stožárech, jejich zájem před volbami převyšuje nabídku
Reklamní plochy na sloupech jsou před každými volbami často terčem vandalských útoků. Ilustrační foto: archiv

Politici chtějí viset na stožárech, jejich zájem před volbami převyšuje nabídku

Zájem politických uskupení, která se v podzimních komunálních volbách budou ucházet o hlasy pražských voličů, o předvolební reklamu na stožárech veřejného osvětlení převyšuje kapacitu jednotlivých ulic. ČTK to řekl Jiří Štábl, mluvčí městské firmy Technologie hlavního města Prahy (THMP), která se stará o veřejné osvětlení. Hlavní město pronajímá stranám veřejné plochy za korunu na den. Volby se uskuteční 5. a 6. října.

THMP nyní požadavky stran vyhodnocuje. Pokud zájem o stožáry v některé ulici převyšuje jejich počet, budou místa rozdělena poměrově. Přednost dostanou ti zájemci, kteří požadují delší dobu nájmu. „Budeme se také striktně držet zásady, aby byli uspokojeni všichni žadatelé v dané ulici a nebyly jakkoli upřednostňovány větší politické subjekty," uvedl Štábl.

Reklamy budou mít formát A1. Kromě koruny denně za pronájem strany ještě zaplatí poplatek za montáž a demontáž reklamních cedulí. To stojí 280 korun za jeden stožár, pokud desky s reklamou přivezou na místo, poplatek se sníží na 230 korun. Papíry s potiskem musí zájemci dodat sami.

Strany posílaly žádosti prostřednictvím internetové aplikace do 11. července. Žadatelé musí do 1. srpna doložit, že u úřadu registrovali kandidátní listinu. Dosud kandidátku pro volby do zastupitelstva hlavního města podle webu Prahy podali Piráti, ČSSD, ODS, Patrioti a uskupení Volte Pravý Blok.

Politická uskupení musí registrovat kandidátní listinu do úterý 31. července. Před čtyřmi lety se ve volbách do zastupitelstva hlavního města utkalo 31 subjektů.

Ve stejném termínu jako volby do obecních zastupitelstev se konají doplňovací volby do Senátu. V Praze budou lidé volit čtyři senátory. Kandidáti však nemohou reklamy na lampách využít.

„V roce 2018 je možnost umístit na stožáry veřejného osvětlení politickou reklamu pouze pro volební kampaně do zastupitelstva hl. m. Prahy a zastupitelstev městských částí," dodal Štábl. Za jednu korunu si mohly pronajmout plochy na stožárech veřejného osvětlení politické strany i při loňských sněmovních volbách.


Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru