dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražská politika

Politici bojují volejbalem. Fandit můžete na Pražačce

Komunální politiky můžete vidět ve čtvrtek 13. srpna v 17 hodin v netradičních podmínkách a zjistit, jak zvládají nečekané situace na hřišti, včetně reakcí na výhru či prohru.

Na hřišti Pražačka, Za žižkovskou vozovnou 19, Praha 3, se odehraje historicky první legendární souboj komunálních politiků. Přestože by se někdo mohl těšit na agresivní podívanou, radní a zastupitelé z Prahy 3 zvolili bezkontaktní zápas ve volejbalu.

Namísto obvyklého prostředí zasedací síně zastupitelstva v budově radnice se sejde koalice, jako vyzyvatel na jedné straně, aby si to na sportovním kolbišti „rozdala“ s opozicí. Opozice výzvu s potěšením přijala.

Sestava koalice je složena z radních a zastupitelů zainteresovaných politických stran, opozice složení mužstva dosud nezveřejnila. Je ale pravděpodobné, že diváci uvidí v akci i současného neformálního lídra opozice Prahy 3, Matěje Stropnického. I jejich tým je podle dostupných informací připraven.

Proč byl zvolen právě volejbal, to objasňuje organizátor akce, místostarosta a kapitán koaličního týmu, Jan Materna (TOP 09): „Volbu tohoto druhu sportu s nadsázkou vysvětluji tím, že je zde vyloučeno si možné názorové neshody s protivníkem vyřídit „kontaktním způsobem“. Ve skutečnosti ale na volejbal padla volba především z toho důvodu, že jde o sport, který si už jistě někdy každý zahrál, a tedy je vhodný i pro amatéry, ženy i muže.“

Koalice i opozice se těší na podporu veřejnosti, která je tímto na utkání srdečně zvána. Obě mužstva si chtějí odnést pomyslný vavřínový věnec a těší se na své fanoušky.

Symbolické ceny vítězům na závěr předá starostka MČ Praha 3 Vladislava Hujová.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru