dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Pražské krimi

Policistku z kapsy chytil běloruský nervák do kravaty, kopal ji, praštil s ní o auto a snažil se…

Ve čtvrtek večer hlídkovali kriminalisté z takzvaného kapsa týmu v ulicích úzkého centra metropole. Při tom si v Havelské ulici všimli muže, který se chvíli před tím bavil s notoricky známou dvojicí kapsářů. Policisty zajímalo, co má s touto sortou lidí společného, a proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Mimo jiné také proto, aby se přesvědčili, zda od kapsářů při rozhovoru nepřevzal čerstvě odcizené „zboží“. Z toho důvodu k muži policisté přistoupili, legitimovali se a požadovali od něj předložení dokladů.

Kontrolovaný jim na to konto předložil dočasný doklad k pobytu, jehož pravost si kriminalisté chtěli ověřit u kolegů z cizinecké policie. V průběhu kontroly policisté zaznamenali, že cizinec je značně nervózní, když se dokonce několikrát pokusil z místa odejít.

„Zjevně se mu prostě nechtělo čekat na výsledek ověření jeho dokladů, neboť zřejmě předpokládal problém. Asi proto se najednou začal s policisty postrkovat a poté se dokonce dal na útěk. Avšak uběhl pouze několik metrů, když se zastavil a otočil se proti kriminalistce, kterou okamžitě chytl do kravaty a praštil s ní o zaparkované vozidlo,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Při tom ji kopal do nohou a snažil se ji praštit pěstí do obličeje. V tom mu ale zabránili kolegové napadené, kteří útočníka zpacifikovali. Poté policisté šestatřicetiletého násilníka předvedli na policejní služebnu, kde s ním vyšetřovatel zahájil úkony trestního řízení pro trestný čin násilí proti úřední osobě. Za ten mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Zároveň vyšetřovatel podal podnět k návrhu na uvalení vazby. A proč chtěl Bělorus utéct? „Důvod byl prostý. Velice dobře totiž věděl, že je s ním vedeno řízení k jeho vyhoštění z České republiky. Bohužel pro něj netušil, že rozhodnutí pro opuštění republiky ještě nenabylo právní moci, a tudíž se nemá čeho bát,“ dodal Tomáš Hulan.

Čtěte také: Strážníci z Prahy 5 nalezli dezorientovanou ženu


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru