Dnes Neděle - zatazeno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražské krimi

Policisté zastavili kradené auto, řidič měl u sebe větší množství drog a zbraně

Ve středu, krátce po šesté hodině večer, projížděli policisté po Jižní spojce, kde si povšimli vozidla v pátrání.  Vozidlo sledovali a předávali jeho polohu ostatním hlídkám v terénu, které se blížily na pomoc. V Českobrodské ulici dostal řidič kradeného vozu pokyn k zastavení, na který reagoval tak, že najel do protisměru a následně se snažil přes chodník policisty objet. Díky spolupráci s policisty z pohotovostní motorizované jednotky a místního oddělení Hostivař byl zablokován.

Devětadvacetiletý řidič byl omezen na osobní svobodě a provedený test na přítomnost drog v těle odhalil látky amfetamin a metanfetamin. U sebe měl v kapse navíc necelých padesát gramů bílé krystalické látky a nikdy nevlastnil řidičské oprávnění. Další zkumavku s touto látkou odhalila prohlídka kradeného vozidla, ve kterém se nacházela i sušina marihuany, ukrytá v kojenecké láhvi. Spolu s drogami policisté nalezli i dvě plynové pistole.

Kriminalisté zjišťují, jakým způsobem se k odcizenému vozidlu i drogám dostal. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu Přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což může v případě odsouzení strávit až pět let za mřížemi.


Autor: TZ, red

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Do baru rovnou od dopravní nehody

18. ledna 2023 ve 14:46

Včera krátce před druhou hodinou ráno přijala hlídka strážníků oznámení o muži, který měl na Václavském náměstí způsobit dopravní nehodu a posléze z místa odejít. Řidič taxislužby, jehož auto naboural, strážníkům popsal, co se stalo a ukázal jim fotografii řidiče, který měl dopravní nehodu...

Špatné používání topidla způsobilo požár

18. ledna 2023 v 07:27

Jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 22. hodině v pondělí 16. ledna v ulici Waltariho v Praze 9 u požáru na stavbě obytných domů. 

Podnapilý řidič volal maminku

17. ledna 2023 v 18:48

Nejistá jízda a zhasnutá světla v neděli v půl jedné v noci v Olbrachtově ulici na Praze 4. Po zastavení vozidla byl řidič vyzván k předložení potřebných dokladů.

Nehoda v ulici Ke hřišti

16. ledna 2023 ve 13:01

Jednotka pražských hasičů z holešovické stanice zasahovala v pondělí 16. ledna od 9:14 hodin v ulici Ke hřišti v Praze 8. Hasiči likvidovali následky nehody dvou vozidel, jedno se převrátilo na střechu.

Hořel odpad a zbytky nábytku

13. ledna 2023 ve 14:14

V pátek 13. ledna, krátce před třetí hodinou ranní, zasahovala jednotka profesionálních hasičů v ulici V rovinách v Praze 4 u požáru odpadu v devastovaném a vybydleném objektu obývaném osobami bez domova. 

Další články
Nahoru