Dnes Sobota - polojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražské krimi

Policisté zastavili kradené auto, řidič měl u sebe větší množství drog a zbraně

Ve středu, krátce po šesté hodině večer, projížděli policisté po Jižní spojce, kde si povšimli vozidla v pátrání.  Vozidlo sledovali a předávali jeho polohu ostatním hlídkám v terénu, které se blížily na pomoc. V Českobrodské ulici dostal řidič kradeného vozu pokyn k zastavení, na který reagoval tak, že najel do protisměru a následně se snažil přes chodník policisty objet. Díky spolupráci s policisty z pohotovostní motorizované jednotky a místního oddělení Hostivař byl zablokován.

Devětadvacetiletý řidič byl omezen na osobní svobodě a provedený test na přítomnost drog v těle odhalil látky amfetamin a metanfetamin. U sebe měl v kapse navíc necelých padesát gramů bílé krystalické látky a nikdy nevlastnil řidičské oprávnění. Další zkumavku s touto látkou odhalila prohlídka kradeného vozidla, ve kterém se nacházela i sušina marihuany, ukrytá v kojenecké láhvi. Spolu s drogami policisté nalezli i dvě plynové pistole.

Kriminalisté zjišťují, jakým způsobem se k odcizenému vozidlu i drogám dostal. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu Přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což může v případě odsouzení strávit až pět let za mřížemi.


Autor: TZ, red

Pokusila se pokousat strážníky, skončila na záchytce

20. října 2021 v 11:01

O pomoc při výjezdu k silně opilé ženě obklopené skupinkou agresivních osob u stanice metra Hradčanská, požádala v sobotu v poledne městskou policii záchranná služba. Na chodníku vedle výstupu ze stanice seděla opilá žena zanedbaného vzhledu, která střídala nálady i údajné zdravotní...

Zmatená dívka seděla na římse

20. října 2021 v 06:05

K Palackého mostu v Praze 5 jela v pátek hlídka městské policie prověřit oznámení o dívce v červené mikině a s batohem na zádech, která sedí na římse mostu s nohama spuštěnýma nad náplavkou.

Chtěl ukrást katalyzátor, majitel auta jej chytil

15. října 2021 v 07:20

Ve chvíli, kdy se osmadvacetiletý muž vybavený aku rozbrušovací pilou ve středu 13. října snažil upevnit pod cizí auto hever, vyrušil ho majitel vozidla.

Poslední jízda. Pozitivní na drogy, dva zákazy řízení a v kapse pervitin

8. října 2021 v 09:31

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky pronásledovali v úterý řidiče, který měl zákaz řízení a byl v celostátním pátraní.

Záchrana života u stanice metra Háje

5. října 2021 v 11:18

Dvě hlídky městské policie vyjížděly včera dopoledne ke stanici metra Háje, kde ve stánku s rychlým občerstvením zkolaboval muž. Na místo dorazily za rekordní čtyři minuty a vystřídaly náhodného kolemjdoucího, který ležícímu muži bez známek života prováděl nepřímou...

Jel bez registračních značek

5. října 2021 v 11:16

Auta bez registračních značek si při hlídkové činnosti v Argentinské ulici všiml v sobotu odpoledne jeden ze strážníků. Dvojice mužů sedící uvnitř neměla osobní doklady, ani doklady k vozidlu.

Dvě sražené ženy na křižovatce, jedna z nich měla vážné zranění

4. října 2021 ve 21:43

V křižovatce ulic Vinohradská a Pod Židovskými hřbitovy si 1. října dopoledne hlídka strážníků během kontrolní činnosti všimla dvou osob ležících ve vozovce za přechodem pro chodce. Starší žena měla viditelné vážné zranění, mladší, která seděla vedle ní a snažila se ji uklidnit, si stěžovala na...

Řidič projížděl pěší zónou

4. října 2021 ve 21:40

V Plzeňské ulici na Smíchově si pěší hlídka městské policie všimla osobního vozidla, které vjelo na pěší zónu, objelo tramvaj stojící v zastávce a projelo zákazem vjezdu.

Akce Zeus. Policisté ze zaměřili na nelegální migraci

3. října 2021 v 07:15

Pražští policisté obsadili dva hlavní dopravní uzly, kde se zaměřili zejména na odhalování protiprávního jednání spojeného s nelegální migrací.

Další články
Nahoru