dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Policisté zakročí ve Stromovce za pomoci zvířat proti demonstrantům, zásahovka si podá zloděje
Zásahová jednotka. Ilustrační foto: Martin Strachoň / Wikimedia Commons

Policisté zakročí ve Stromovce za pomoci zvířat proti demonstrantům, zásahovka si podá zloděje

Zásah Speciální policejní jednotky Policie ČR proti demonstrantům za pomoci psů a koní , práce antikonfliktního týmu, zákrok psovodů proti pachateli, výcvik služebních psů a akce zásahové jednotky proti pachateli ve vozidle bude vidět během sobotního odpoledne ve Stromovce před chátrající Šlechtovou restaurací.

Na sobotu 14. září připravila městská část Praha 7 ve spolupráci se záchrannými a bezpečnostními složkami hl. m. Prahy čtvrtý ročník projektu „Jak se hlídá Praha 7“. Bohatý program se ve Stromovce uskuteční od 13 do 17 hodin.

Jedním z vrcholů bude téměř hodinová ukázka zásahu policejní jednotky Policie ČR. Pro zájemce bude připraveno měření rychlosti jízdy cyklistů dopravními policisty spojené s dopravní soutěží.

Návštěvníky akce by měla tradičně přilákat také společná ukázka drezúry koní cvičených městskou a státní policií. Po loňském úspěchu představí pražští hasiči demonstraci vyprošťování osoby z havarovaného automobilu za pomoci speciální techniky a aktivní zálohy Armády ČR zase ukázku polní stráže a kontrolně propouštěcího místa.

Nebude chybět ani rozsáhlá prezentace výzbroje a výstroje všech zúčastněných složek. Zájemci budou moci navštívit také přistavený autobus prevence Městské policie hl. m. Prahy.

V rámci doprovodného programu se uskuteční vystoupení kapely MARCELE BAND, vystoupení klauna a řada her a soutěží pro děti, pro které zde bude připraven také skákací hrad.

Program:

13:00 – 17:00 h – Stromovka – před bývalou restaurací Šlechtovka

• 13:00 – Zahájení programu
• 13:15 – 13:40 – Společná ukázka drezúry koní Městské police hl. m. Prahy a Policie České republiky
• 14:00 – 14:45 – Ukázka zásahu hasičů HZS hasičské stanice HS-3 Holešovice
• 15:00 – 16:00 – Ukázka služebního zákroku pořádkových jednotek PČR
• 16:15 – 16:55 – Ukázka polní stráže a ukázka kontrolně propouštěcího místa aktivních záloh Armády ČR
• 17:00 – Zakončení programu


Autor: Lukáš Plecháček

Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru