Dnes Pátek - obcasny-dest 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 11°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Policisté zadrželi podvodníka, který udával do oběhu falešná eura

Pražští kriminalisté v uplynulých dnech zadrželi muže, který minimálně ve třech případech udal do oběhu falešná eura. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Daněk.

Zadržený muž v období listopadu a prosince 2022 vyhledával na internetových bazarech lidi, kteří prodávali například mobilní telefony, počítače nebo jinou elektroniku a platil jim právě oněmi falešnými bankovkami v nominální hodnotě 50 a 100 euro. Prodávající si v ani jednom případě nevšimli, že se jedná o falzifikáty a zjistili to až následně, když už byl „padělatel“ pryč.

„Zadržený jednadvacetiletý muž je stíhaný pro trestné činy padělání a pozměnění peněz a podvod, za což mu v případě odsouzení hrozí až osm let vězení,“ sdělil Daněk.

Policisté podle něj hledají další poškozené, kteří mohli tomuto muži také naletět. Kriminalisté se totiž domnívají, že těchto obchodů s falešnými bankovkami mohly být desítky.

„Jestli tedy někdo v blízké minulosti prodával něco na bazaru a kupující mu platil v eurech, ať si je zkontroluje. Jestli pojme podezření, že by mohly být falešné, ať se ozve na linku 158,“ uvedl mluvčí.


Autor: puc

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru