Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražské krimi

Policisté zadrželi podvodníka, který udával do oběhu falešná eura

Pražští kriminalisté v uplynulých dnech zadrželi muže, který minimálně ve třech případech udal do oběhu falešná eura. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Daněk.

Zadržený muž v období listopadu a prosince 2022 vyhledával na internetových bazarech lidi, kteří prodávali například mobilní telefony, počítače nebo jinou elektroniku a platil jim právě oněmi falešnými bankovkami v nominální hodnotě 50 a 100 euro. Prodávající si v ani jednom případě nevšimli, že se jedná o falzifikáty a zjistili to až následně, když už byl „padělatel“ pryč.

„Zadržený jednadvacetiletý muž je stíhaný pro trestné činy padělání a pozměnění peněz a podvod, za což mu v případě odsouzení hrozí až osm let vězení,“ sdělil Daněk.

Policisté podle něj hledají další poškozené, kteří mohli tomuto muži také naletět. Kriminalisté se totiž domnívají, že těchto obchodů s falešnými bankovkami mohly být desítky.

„Jestli tedy někdo v blízké minulosti prodával něco na bazaru a kupující mu platil v eurech, ať si je zkontroluje. Jestli pojme podezření, že by mohly být falešné, ať se ozve na linku 158,“ uvedl mluvčí.


Autor: puc

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Další články
Nahoru