Dnes Pátek - zatazeno 16°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Policisté zadrželi zdrogovaného muže, který v autě převážel kradené obrazy
Kufr auta s kradenými obrazy. Foto: Policie ČR

Policisté zadrželi zdrogovaného muže, který v autě převážel kradené obrazy

Policistům se při silniční kontrole podařilo zadržet muže, který řídil auto pod vlivem drog a navíc v kufru převážel kredené obrazy. V případě odsouzení mu hrozí až tři roky vězení. Informovala o tom mluvčí pražské policie Martina Špryslová.

Policisté z hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu projížděli v úterý odpoledne ulicí Švehlova v Praze 10 a povšimli si osobního vozidla, které se rozhodli zastavit. Při běžné silniční kontrole provedli u řidiče dechovou zkoušku a orientační test na drogy, který vyšel pozitivní na amfetaminy a metamfetaminy.

Ve chvíli, kdy překontrolovali zavazadlový prostor, objevili přes dvacet obrazů různých motivů, mince a také několik párů bot. Poté u muže při prohlídce nalezli bezmála šest gramů krystalické látky obsahující metamfetamin.

„Policisté podezřelého na místě zadrželi a odvezli ho na policejní stanici. Šetřením případu zjistili, že tyto obrazy pochází z krádeže z jednoho domu v Praze 4, kde najatá firma prováděla úklidové práce,“ uvedla Špryslová.

Celková škoda podle ní nebyla zatím vyčíslena, pro její určení bude proveden znalecký posudek. Šestatřicetiletý muž je v současné době podezřelý ze spáchání trestných činů krádež a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což mu hrozí až tři roky vězení.


Autor: Alo

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Další články
Nahoru