Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 1°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Policisté zadrželi zdrogovaného muže, který v autě převážel kradené obrazy
Kufr auta s kradenými obrazy. Foto: Policie ČR

Policisté zadrželi zdrogovaného muže, který v autě převážel kradené obrazy

Policistům se při silniční kontrole podařilo zadržet muže, který řídil auto pod vlivem drog a navíc v kufru převážel kredené obrazy. V případě odsouzení mu hrozí až tři roky vězení. Informovala o tom mluvčí pražské policie Martina Špryslová.

Policisté z hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu projížděli v úterý odpoledne ulicí Švehlova v Praze 10 a povšimli si osobního vozidla, které se rozhodli zastavit. Při běžné silniční kontrole provedli u řidiče dechovou zkoušku a orientační test na drogy, který vyšel pozitivní na amfetaminy a metamfetaminy.

Ve chvíli, kdy překontrolovali zavazadlový prostor, objevili přes dvacet obrazů různých motivů, mince a také několik párů bot. Poté u muže při prohlídce nalezli bezmála šest gramů krystalické látky obsahující metamfetamin.

„Policisté podezřelého na místě zadrželi a odvezli ho na policejní stanici. Šetřením případu zjistili, že tyto obrazy pochází z krádeže z jednoho domu v Praze 4, kde najatá firma prováděla úklidové práce,“ uvedla Špryslová.

Celková škoda podle ní nebyla zatím vyčíslena, pro její určení bude proveden znalecký posudek. Šestatřicetiletý muž je v současné době podezřelý ze spáchání trestných činů krádež a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což mu hrozí až tři roky vězení.


Autor: Alo

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Další články
Nahoru