Dnes Středa - zatazeno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Policisté zadrželi u O2 areny dva muže s neonacistickými nášivkami
Ilustrační foto: archiv

Policisté zadrželi u O2 areny dva muže s neonacistickými nášivkami

Policisté o víkendu zadrželi dva muže s neonacistickými nášivkami u pražské O2 areny, která je dějištěm letošního mistrovství světa v hokeji. Jsou podezřelí z trestného činu projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka, informovala pražská policie na síti X.

Za víkend eviduje v hlavním městě 26 falešných vstupenek na hokejové zápasy se škodou 91 000 korun. V Praze a Ostravě, kde hraje druhá základní skupina šampionátu, už lidé dohromady nahlásili policistům několik stovek neplatných lístků.

Mluvčí pražské policie Eva Kropáčová už dříve uvedla, že oběťmi podvodů jsou většinou Češi a lidé, kteří kupují vstupenky na více zápasů šampionátu.

Na neplatnou vstupenku lidi upozorní turniket, následně je organizátoři odkážou na reklamace. Tam jim obsluha ze systému vytiskne potvrzení pro policii, ze kterého se dozví, jestli šlo o opakovaně prodanou a už použitou vstupenku nebo o falešnou.

Před O2 arenou parkuje speciální vůz, v němž se neplatnými vstupenkami zabývají policejní odborníci na kyberkriminalitu. Podobné opatření je také u ostravské Ostravar Arény.

Hokejový šampionát začal v pátek 10. května, zakončí ho zápasy o medaile v neděli 26. května.


Autor: ČTK

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru