Dnes Středa - snih 1°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Policisté zadrželi řidiče, který se jim pokusil ujet

Ve středu odpoledne pronásledovali policisté pohotovostní motorizované jednotky řidiče, který hlídce odmítl zastavit a podrobit se silniční kontrole. Místo toho sešlápl plyn a vysokou rychlostí pokračoval Dobronickou ulicí směrem na Kunratice.

V průběhu jízdy několikrát ohrozil ostatní účastníky silničního provozu jízdou v protisměru či nebezpečným předjížděním.

Osudným se řidiči po několika kilometrech pronásledování stal kruhový objezd Vídeňská a Dobronická v Praze 4, na kterém nezvládl řízení, a pří výjezdu vjel do příkopu. Ani tam se nevzdal a pokračoval v jízdě několik desítek metrů po trávě mimo vozovku. V další jízdě mu však zabránili policisté a muž následně skončil v poutech.

Policisté pak zjistili důvod jeho jednání. Za volantem totiž neměl co dělat, neboť má soudem zakázáno řízení, a to až do února 2023. Řidič se na místě odmítl podrobit jak zkoušce na alkohol, tak testu na drogy.

Případ je prověřován pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. V samostatném řízení se pak bude muž zodpovídat za svoje přestupky spáchané v průběhu pronásledování a za odmítnutí zkoušky na alkohol a testu na drogy.


Autor: Alo

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru