Dnes Pátek - zatazeno 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Policisté z oddělené hipologie mají nové auto, vejde se do něj šest koní

Policisté z oddělení služební hipologie nové auto, které bude používáno pro přepravu koní. Kabina je sedmimístná, což umožňuje přepravu celé jízdní jednotky společně s řidičem, má zvýšenou střechu, stejně jako mají hasičská nebo záchranářská vozidla.

auto-na-koniky

Díky speciální nástavbě na převoz koní s bočním vstupem je zde prostor pro 6 koní a velký manipulační prostor, který umožňuje výstup kteréhokoliv koně bez nutnosti manipulace s ostatními. V celém autě je navíc kompletní omyvatelná podlaha s vypouštěcími otvory v podlaze, je vybaveno unikátním kamerovým systémem, který umožňuje posádce sledovat dění kolem celého vozidla, ale i uvnitř nástavby, kde stojí služební koně.

Nástavba též obsahuje sedlovnu přístupnou zadními výklopnými vraty, integrovanou nádrž na vodu s tlakovým čerpadlem, tlakové odvětrání nástavby s odtahem pro zajištění optimálního klima pro koně.

Celková cena vozidla i vestavbou pro koně, kterou uhradilo hlavní město Praha je 7 717 380 korun.
Autor: TZ, red

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru