Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Policisté z oddělené hipologie mají nové auto, vejde se do něj šest koní

Policisté z oddělení služební hipologie nové auto, které bude používáno pro přepravu koní. Kabina je sedmimístná, což umožňuje přepravu celé jízdní jednotky společně s řidičem, má zvýšenou střechu, stejně jako mají hasičská nebo záchranářská vozidla.

auto-na-koniky

Díky speciální nástavbě na převoz koní s bočním vstupem je zde prostor pro 6 koní a velký manipulační prostor, který umožňuje výstup kteréhokoliv koně bez nutnosti manipulace s ostatními. V celém autě je navíc kompletní omyvatelná podlaha s vypouštěcími otvory v podlaze, je vybaveno unikátním kamerovým systémem, který umožňuje posádce sledovat dění kolem celého vozidla, ale i uvnitř nástavby, kde stojí služební koně.

Nástavba též obsahuje sedlovnu přístupnou zadními výklopnými vraty, integrovanou nádrž na vodu s tlakovým čerpadlem, tlakové odvětrání nástavby s odtahem pro zajištění optimálního klima pro koně.

Celková cena vozidla i vestavbou pro koně, kterou uhradilo hlavní město Praha je 7 717 380 korun.
Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru