Dnes Pátek - zatazeno 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské krimi

Policisté z jedenáctého oddělení zadrželi tři sta dealerů drog

Předloni v létě bylo zřízeno na Obvodním ředitelství Policie ČR Prahy 1 samostatné 11. oddělení, které se zabývá především pouliční a drogovou kriminalitou. Jen do konce loňského října se jim podařilo zadržet na tři sta dealerů drog a dalších omamných látek.

Oddělení má 23 policistů a s náborem několika dalších se počítá. V terénu pracují v uniformách i v civilu. Zaměřují se především na Václavské náměstí a okolí Hlavního nádraží, kde se drogy prodávaly nejvíce.

V těchto místech se jim podařilo prakticky zcela zastavit nelegální nabídku léčiv, jako jsou Subutex, Suboxone a Rivotril, které narkomanům nahrazují o mnohem dražší omamné a psychotropní látky.

Kromě uvedených tří set zadržených policisté také vypátrali tři desítky osob, po kterých bylo vyhlášené pátrání. Drtivou většinu pachatelů se podařilo pravomocně odsoudit a v řadě dalších případů byli potrestáni zákazem pobytu na území Prahy.Autor: TZ, red

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Hasiči zasahovali na Novém Městě

27. srpna 2023 v 10:03

V pátek 25. srpna ve 21:26 vyjely jednotky pražských hasičů do ulice Biskupský dvůr na Novém Městě k požáru klimatizace.

Další články
Nahoru