Dnes Čtvrtek - zatazeno 9°C
Zítra Pátek - oblacno 14°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Policisté v Praze na silvestra uložili pokuty za pyrotechniku
Policisté hlídkují na Václavském náměstí během silvestrovské noci. Foto: Policie ČR

Policisté v Praze na silvestra uložili pokuty za pyrotechniku

Policisté v centru Prahy v nastupující silvestrovské noci na Václavském náměstí zatím uložili zhruba deset pokut za zakázané použití zábavní pyrotechniky, přestupku se většinou dopustili cizinci. ČTK to po 20:00 řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová. Ve Stodůlkách zemřel muž po pádu z vyššího patra domu, zřejmě bez cizího zavinění, uvedla také. V Letňanech hořel kontejner možná zapálený petardou, vyplývá ze sdělení hasičů na sociální síti X. Lidé na Václavském náměstí se podle zpravodajů ČTK postupně scházejí k oslavám příchodu nového roku.

O pokutách za pyrotechniku v jiných částech města Kropáčová neměla informace. Na Václavském náměstí pyrotechniku odpalovali v drtivé většině cizinci, řekla. „Uvádějí, že o zákazu nevěděli," dodala. Zákaz používání volně prodejné pyrotechniky platí v Praze v historické části města, v parcích, na náplavkách a kolem nemocnic, domovů pro seniory a zařízení pečujících o zvířata. 

Za porušení zákazu hrozí pokuta až 10 000 korun nebo ve správním řízení až 100 000 korun. Při loňských silvestrovských oslavách někteří lidé o pravidlech pro pyrotechniku ještě nevěděli a policie porušení zákazu někdy řešila jen domluvou. Pyrotechnika je v centru metropole zakázaná od roku 2020. 

Muž ve Stodůlkách podle Kropáčové nepřežil pád z vyššího patra panelového domu. „Kriminalisté předběžně vyloučili cizí zavinění," dodala. 

Hasiči v Letňanech zasahovali u hořícího kontejneru. „Volající uvedla, že dva kluci do kontejneru hodili petardu," napsali na síti X. Právě požáry kontejnerů, odpadkových košů nebo stromů a keřů jsou obvykle nejčastějším důvodem silvestrovských výjezdů pražských hasičů. 

Kropáčová odpoledne uvedla, že na bezpečnostních opatřeních ve městě se podílí několik stovek policistů, obdobné množství jako v jiných letech. Letos se v ulicích vzhledem k nedávnému útoku střelce v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy budou pohybovat i policisté s dlouhými zbraněmi. 

Pro dopravu se ve večerních hodinách uzavře Václavské náměstí, policie provoz částečně omezí u Staroměstského náměstí a na Smetanově nábřeží, oznámila na síti X. „Z důvodu dopravních omezení bychom chtěli požádat občany, aby pro přesun do centra města použili výhradně městskou hromadnou dopravu! Provoz metra je v dnešní noc prodloužen až do 02:30," dodala. 

Zdravotničtí záchranáři umístili na Václavské náměstí záchranářský kamion Golem se zhruba 20 zdravotníky a další čtyři vozidla. Dvě sanitky mají na Staroměstském náměstí, napsali na síti X. „Běžný provoz také posílen o dvě záchranářské posádky. Naše přání? Aby lidé ideálně zcela vynechali používání zábavní pyrotechniky,“ dodali.


Autor: ČTK

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru