Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Policisté rozmluvili muži skok z Nuselského mostu

Den před svatým Václavem hodinu před půlnocí přivedla tíživá životní situace na Nuselský most jednačtyřicetiletého muže, který se rozhodl ukončit svá trápení skokem dolů. Tou dobou na místo mířily i hlídky z policejních služeben Nové město a Vinohrady, kam je prostřednictvím operačního důstojníka vyslala všímavá oznamovatelka, který viděla, jak někdo leze přes plot.

Muže s kapucí na hlavě a kytarou vedle sebe nalezli policisté za zábradlím, hledícího do údolí. Pokus navázat komunikaci se jim několik dlouhých minut nepodařilo, neboť muž jen mlčky stál, hleděl dolů a bylo také evidentní, že mu docházejí síly.

K řeči ho přivedl až jeden ze zasahujících policistů, který si všiml odloženého mobilního telefonu s občanským průkazem. Poté, co jej oslovil jménem, muž se rozpovídal, a začal vyprávět o své tíživé životní situaci, kterou chtěl vyřešit jediným možným řešením, a to „přejít na druhou stranu“. Policista s mužem dále komunikoval, nabídl mu cigaretu s tím, že by si ji spolu mohli společně zapálit, až přeleze zpět na chodník. Muž souhlasil a policisté mu pomohli přes zábradlí, kde si ho po slíbené chvíli s cigaretou převzali do péče záchranáři.


Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru