Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - zatazeno 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Policisté odhalili na smíchovském staveništi 15 cizinců, kteří byli v Česku neoprávněně
Zásah policistů na staveništi. Foto: Policie ČR

Policisté odhalili na smíchovském staveništi 15 cizinců, kteří byli v Česku neoprávněně

Při čtvrteční kontrole stavby na Smíchově zadržela cizinecká policie 15 lidí, kteří v Česku pobývali neoprávněně. Letos je to zatím největší počet nelegálních pracovníků zjištěných na jednom staveništi.  

Čtvrteční kontrola se zaměřila na nelegální pobyt cizinců na území Česka a na dodržování ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR a mimořádných opatření vyhlášených vládou v souvislosti s pandemickou situací.

„Celé akce se zúčastnilo přes čtyřicet policistů, kterým sekundovali inspektoři ze Státní hygienické stanice a Oblastního inspektorátu práce,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.    

V rámci akce s názvem ,,GRAFIK II“ bylo zkontrolováno 75 osob, z čehož více než 40 dělníků pocházelo z takzvaných třetích zemí.

„Patnáct osob bylo zajištěno za účelem zahájení řízení o správním vyhoštění pro neoprávněné zaměstnání cizince a dále z důvodu ukončení přechodného pobytu cizinců na území ČR,“ popsal Hrdina.

Dále byla devíti lidem uložena pokuta za porušení zákona o ochraně veřejného zdraví, jelikož neměli při práci zakryté své dýchací cesty ochrannými prostředky.

„V průběhu této akce policisté zjistili prozatím za tento rok největší počet nelegálních pracovníků na jednom staveništi a také proto budou v podobných akcích i nadále pokračovat,“ dodal policejní mluvčí.


Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

9. května 2021 v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Další články
Nahoru