dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Policisté obklíčili bleší trh ve Vysočanech. Desítky lidí měly problém s doklady
Kolbenova ulice ve Vysočanech. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Policisté obklíčili bleší trh ve Vysočanech. Desítky lidí měly problém s doklady

V průběhu dnešního dne provedla pražská cizinecká policie rozsáhlou kontrolní akci na bleším trhu poblíž ulice Kolbenova. Na služebně skončilo téměř šedesát osob. Na akci samotné, která trvala víc než čtyři hodiny, se podílelo 150 policistů.

„Úderem desáté hodiny obklíčili všechny východy a výjezdy z tržiště tak, aby kontrolám neunikl žádný z návštěvníků tamních trhů,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Při akci zkontrolovali téměř 1900 osob. Téměř sto lidí dostalo blokové pokuty v celkové výši 50 000. Nedokázali totiž předložit cestovní doklad, nebo povinné zdravotní pojištění. Dalších více jak 60 osob skončilo na policejní služebně.

Jednalo se o lidi podezřelé z různých trestných činů, například z padělání a pozměnění veřejné listiny, tedy osoby, které předložily doklady vykazující znaky padělku, nebo o osoby v pátrání, na které byl vydán třeba příkaz k zatčení.

Mezi tyto předvedené patří také ti, s nimiž bylo, nebo v nejbližší době bude zahájeno správní řízení k jejich vyhoštění z České republiky, neboť nesplňují podmínky pro pobyt na našem území, nebo se zde zdržují prokazatelně neoprávněně.

„Jelikož prezentované výsledky podtrhují účelnost akce, není nutné zdůrazňovat, že v podobných akcích bude pražská cizinecká policie i nadále pokračovat,“ dodal Tomáš Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru