dnes
Pátek - zatazeno
0°C
zítra
Sobota - zatazeno
0°C
pozítří
Neděle - zatazeno
0°C
Pražské krimi

Policisté objasnili podzimní vraždu: Vlastnil osm zbraní, jednou v parku zastřelil muže

Od 22. října loňského roku prošetřovali kriminalisté prvního oddělení krajského ředitelství pražské policie trestný čin vraždy, ke kterému došlo v parku mezi ulicemi Pod a Nad Klamovkou kolem půlnoci v noci.

Čtyřměsíční prošetřování ukončili zmiňovaní kriminalisté včera sdělením obvinění konkrétní osobě. „Jedná se o dvaapadesátiletého, dosud bezúhonného, muže z Prahy, který je legálním držitele celkem osmi střelných zbraní, z nichž jedna je zbraní vražednou. K činu se doznal. V případě odsouzení hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na osmnáct let,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Ke kontaktu poškozeného s dnes již obviněným došlo v parku pouhou náhodou. Toto setkání pak vyústilo v konflikt mezi oběma muži, který skončil střelbou a posléze smrtí.

Velkou měrou přispěli k objasnění případu pracovníci Centrálního registru zbraní policejního prezídia, kteří pomohli s vytipováním možné vražedné zbraně a jejího vlastníka.

Dále jde zásluha za dopadením vraha i za balistiky krajského ředitelství pražské policie a za znalcem v oboru balistiky Kriminalistického ústavu v Praze. „Tito specialisté zkoumáním konkrétních zbraní totiž detektivům dodali velice cenné informace, poznatky a důkazy,“ dodal policejní mluvčí Tomáš Hulan.


Samota a tma vyhnaly šestiletou dívku před dům

Včera v 08:40

Oznámení o osamocené šestileté dívce přijalo operační středisko městské policie v úterý před 19. hodinou. V ulici Vosmíkových v Praze 8 našla mladá žena před vchodem do domu plačící šestiletou dívku, která bydlí v domě se svou matkou a sestrou.

Řidič, který unikal v kradeném autě, byl obviněn z několika trestných činů

10. prosince 2018 v 10:33

S mužem, který byl v noci na neděli zadržen po divoké honičce v kradeném autě, bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy krádež, obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. Sdělil to dnes mluvčí pražské policie Jan...

Dezorientovaný cizinec skončil na psychiatrii

7. prosince 2018 ve 13:03

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 11 oznámení, že ve stanici metra Háje je dezorientovaný muž. „Hlídka podivně se chovajícího muže oslovila, ten však nereagoval, odmítal komunikovat a nekontroloval své chování,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Agresivní schizofrenička zaútočila na strážníky

7. prosince 2018 v 08:59

V pátek večer doručovali strážníci z Prahy 9 písemnost v ulici U Kloubových domů. Hlídka zaslechla hlasitý křik a volání o pomoc z nedaleké Odlehlé ulice. Byt otevřela rozrušená seniorka a sdělila jim, že je s ní její dcera, která trpí schizofrenií a začíná být...

Pomatený cizinec bez boty způsobil v centru Prahy nehodu

3. prosince 2018 ve 14:39

V pátek v poledne prováděl strážník okrskář kontrolní činnost v Ostrovní ulici v Praze 1, kde si všiml muže, který běhal bez jedné boty po ulici, hlasitě pokřikoval na kolemjdoucí a choval se agresivně. Muž se začal před strážníkem schovávat mezi zaparkovanými...

Na oslavu narozenin rozkopl dveře v metru

3. prosince 2018 ve 13:36

Strážníci z Prahy 14 zadrželi mladíka, který rozkopal skleněnou výplň dveří do stanice metra Černý Most. Jako důvod uvedl, že tak chtěl oslavit narozeniny. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru