dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražské krimi

Policisté nejeli do kadeřnictví pro novou frizúru, nýbrž zadržet fintila. Lupem byl i hadr na mop

Včera ráno vyjížděli policisté na Letnou do jednoho z tamních kadeřnictví. Pachatele zadrželi přímo při krádeži. Policisté do provozovny v ulici Heřmanova nevyjížděli s úmyslem pořídit si novou frizúru, nýbrž zadržet pachatele.

Na linku tísňového volání v půl sedmé ráno zavolal oznamovatel, který se domníval, že v kadeřnictví „řádí“ neznámý pachatel. Jak se následně ukázalo, jeho domněnka byla správná.

Museli na něj namířit zbraň

Policisté po příjezdu na místo zadrželi uvnitř lazebnického salónu jedenatřicetiletého muže. Ten při zákroku nerespektoval pokynů policistů, a navíc měl v ruce černý neidentifikovatelný předmět. Jelikož se mohlo jednat o zbraň, použili policisté donucovací prostředek hrozba, namířenou střelnou zbraní. Tím muže efektivně motivovali k další spolupráci.

Role pytlů a hadr na vytírání

Při následném ohledání místa policisté zjistili, že si zadržený při krádeži přisvojil jak kadeřnické propriety, které si sbalil do dvou igelitových tašek, tak i takové maličkosti, jako například kávové lžičky, role igelitových pytlů do koše, nebo plátěný hadr na mop. Zadržený následně skončil na policejní služebně, kde ho vyšetřovatel obvinil z trestného činu krádež vloupáním, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Statečný oznamovatel

Nutno zmínit, že k zadržení česky hovořícího muže velkou měrou přispěl sám oznamovatel. Ten nezvaného návštěvníka zdržel uvnitř kadeřnictví do příjezdu policistů tím způsobem, že zatáhl bezpečnostní roletu vstupních dveří.

 


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru