Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Policisté našli drogy u cizince, ten jim za své propuštění nabídl úplatek 600 000 korun
Bankovky, kterými chtěl zadržený cizinec uplatit policisty. Foto: Policie ČR

Policisté našli drogy u cizince, ten jim za své propuštění nabídl úplatek 600 000 korun

Úplatek 600 000 korun nabídl pražským policistům třiačtyřicetiletý cizinec, kterého zadrželi v úterý poté, co u něj nalezli drogy a přes milion korun v různých měnách. Navíc zjistili, že muž je v evidenci nežádoucích osob v Česku. Nyní je ve vazbě a v případě prokázání viny mu hrozí až deset let vězení, protože byl v uplynulých třech letech za stejné činy odsouzen. Informovala o tom mluvčí Violeta Siřišťová.

Policisté z místního oddělení Žižkov se rozhodli v úterý krátce před devátou hodinou večer v Táboritské ulici v Praze 3 zastavit a zkontrolovat vozidlo, ve kterém cestovaly dvě osoby. U řidiče policisté provedli silniční kontrolu, kdy bylo vše v pořádku, ale u spolujezdce policisté lustrací zjistili, že se jedná o osobu, která je na území České republiky vedená jako nežádoucí.

„Při prohlídce u ní následně nalezli téměř 300 gramů pervitinu, 11 gramů extáze, látku LSD, několik desítek prázdných sáčků určených na distribuci drog, dvě váhy a více než jeden milion hotovosti v různých měnách. Policisté proto cizince na místě omezili na osobní svobodě a převezli na policejní služebnu,“ sdělila Siřišťová.

Poté, co policisté přijeli na místní oddělení, se je zadržený pokusil uplatit. Policistům nabídl úplatek 600 tisíc korun, kdy ukázal na svou tašku, kde měl hotovost uschovanou. Policisté cizince upozornili, že se jedná o trestný čin podplácení, ale muž jim i přesto úplatek nabízel za to, že ho propustí na svobodu.

„Policisté razantně odmítli, celé protiprávní jednání zadokumentovali a cizince předali kriminalistům,“ popsala mluvčí.

Kriminalisté třiačtyřicetiletého cizince obvinili ze spáchání trestných činů podplácení a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za což mu v případě prokázání viny hrozí až desetiletý pobyt, jelikož byl v posledních třech letech za stejnou trestnou činnost již soudně trestán. Muž je v současné chvíli stíhán vazebně.


Autor: Alo
Další články
Nahoru