Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Policisté našli drogy u cizince, ten jim za své propuštění nabídl úplatek 600 000 korun
Bankovky, kterými chtěl zadržený cizinec uplatit policisty. Foto: Policie ČR

Policisté našli drogy u cizince, ten jim za své propuštění nabídl úplatek 600 000 korun

Úplatek 600 000 korun nabídl pražským policistům třiačtyřicetiletý cizinec, kterého zadrželi v úterý poté, co u něj nalezli drogy a přes milion korun v různých měnách. Navíc zjistili, že muž je v evidenci nežádoucích osob v Česku. Nyní je ve vazbě a v případě prokázání viny mu hrozí až deset let vězení, protože byl v uplynulých třech letech za stejné činy odsouzen. Informovala o tom mluvčí Violeta Siřišťová.

Policisté z místního oddělení Žižkov se rozhodli v úterý krátce před devátou hodinou večer v Táboritské ulici v Praze 3 zastavit a zkontrolovat vozidlo, ve kterém cestovaly dvě osoby. U řidiče policisté provedli silniční kontrolu, kdy bylo vše v pořádku, ale u spolujezdce policisté lustrací zjistili, že se jedná o osobu, která je na území České republiky vedená jako nežádoucí.

„Při prohlídce u ní následně nalezli téměř 300 gramů pervitinu, 11 gramů extáze, látku LSD, několik desítek prázdných sáčků určených na distribuci drog, dvě váhy a více než jeden milion hotovosti v různých měnách. Policisté proto cizince na místě omezili na osobní svobodě a převezli na policejní služebnu,“ sdělila Siřišťová.

Poté, co policisté přijeli na místní oddělení, se je zadržený pokusil uplatit. Policistům nabídl úplatek 600 tisíc korun, kdy ukázal na svou tašku, kde měl hotovost uschovanou. Policisté cizince upozornili, že se jedná o trestný čin podplácení, ale muž jim i přesto úplatek nabízel za to, že ho propustí na svobodu.

„Policisté razantně odmítli, celé protiprávní jednání zadokumentovali a cizince předali kriminalistům,“ popsala mluvčí.

Kriminalisté třiačtyřicetiletého cizince obvinili ze spáchání trestných činů podplácení a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za což mu v případě prokázání viny hrozí až desetiletý pobyt, jelikož byl v posledních třech letech za stejnou trestnou činnost již soudně trestán. Muž je v současné chvíli stíhán vazebně.


Autor: Alo

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru