dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Policisté na obzoru, drogy na zem odhodit!
Jak viděli uniformy, drogy už v rukou mít nechtěli. Ilustrační foto: Simon Smetryns / http://www.sxc.hu

Policisté na obzoru, drogy na zem odhodit!

O víkendu vyrazili policisté prvního policejního obvodu v rámci akce „Prostor“ do ulic centra metropole. Téměř sedm desítek se jich zaměřilo na lokality Vrchlického a Čelakovského sadů, vestibuly metra, ale také na bary a restaurace. Výsledek? Na policejní služebně bylo záhy velmi rušno!

Na veřejných prostranstvích nejprve pokutovali šest osob, které porušovaly magistrátní vyhlášky tím, že například žebraly, nebo distribuovaly letáky. Hlavním cílem akce byl ale podnik v Hybernské ulici, který pro mnohé slouží jako konečná stanice po celonočním flámu.

Sice se jedná o noční podnik, ale jeho zavírací doba je až v brzkých, lépe řečeno dopoledních hodinách. V tomto „studiu“ policisté zadrželi dvě osoby podezřelé z neoprávněného držení drog, u kterých zajistil téměř pět gramů omamných látek. Těm v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až rok vězení. 

To ale nebylo vše. Na policejní služebně dále skončily čtyři osoby pro neuposlechnutí výzvy veřejného činitele, tři cizinci pro porušení pobytového zákona, pět osob ke zjištění totožnosti a jedna osoba pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí.

Slečny pod vlivem

„Policisté navíc u třech mladistvých slečen zjistili, že jsou buď pod vlivem drog, nebo alkoholu. I ty putovaly na služebnu, kde si je převzali oprávnění zástupci,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

V nočním podniku navíc policisté našli a zajistili téměř dvanáct gramů různých drog, kokainem počínaje, přes marihuanu a pervitin, a extází konče. Tyto omamné látky se povalovaly volně na podlaze. Jejich držitelé se jich totiž zbavili, jakmile spatřili policisty přicházející do podniku.

Celkem policisté v této provozovně zkontrolovali 290 osob, a to i přes to, že podnik je kolaudován pouze pro 180 hostů. I tuto skutečnost muži zákona zadokumentovali a předají jí k řešení úředníkům Magistrátu hlavního města Prahy. Obdobné akce budou následovat v průběhu celého roku.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru