dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Pražské krimi

Policisté kradli. Ukradená auta

Přibližně od poloviny srpna letošního roku prošetřovali kriminalisté osmého oddělení prvního policejního obvodu značné množství případů krádeží motorových vozidel, především Octávií.

V rámci prvotních úkonů detektivové zjistili, že na krádežích participuje větší množství lidí, kteří jsou téměř vojensky organizovaní. Někteří pouze auta tipovali, jiní je kradli a převáželi o pár ulic dál, kde je nechali několik dní takzvaně „odležet“. Poté přišla na řadu třetí vlna této skupiny, tedy lidé, kteří odstavená auta vyzvedávali a převáželi na konkrétní místo, kde byly vozy následně rozebírány, nebo v celku prodávány předem domluveným zájemcům.

Kriminalistům šlo v rámci prošetřování ale také o to, aby zamezili vzniku dalších škod poškozeným. A proto vlastně „kradli“ zlodějům jimi odcizená auta. V praxi to znamenalo, že po krádeži a odstavení vozu pachateli si pro něj kriminalisté došli, zajistili ho a jakmile to bylo možné, tak ho vrátili oprávněnému majiteli.

V součtu tak tímto způsobem zabránili škodě dosahující téměř tři miliony korun, neboť takto zabránili odcizení celkem jedenácti aut a tří motorek.

Pomyslná past pak sklapla sedmého října, kdy kriminalisté ve spolupráci s pražskou zásahovou jednotkou zadrželi cekem deset osob. Ty následně vyšetřovatel obvinil z trestného činu krádež, za který jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let. Pět obviněných je stíháno vazebně, šestého pak kriminalisté převezli rovnou do věznice k výkonu trestu odnětí svobody, ke kterému byl odsouzení již dříve pro jinou trestnou činnost.

Ostatní jsou stíháni na svobodě.

S ohledem na skutečnost, že tato skupina byla schopna odcizit tři až čtyři vozidla denně, se dá reálně uvažovat o jedno třetinovém poklesu tohoto druhu trestné činnosti na území hlavního města.

 


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru