Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 12°C
Neděle 26. 3. 2023
Svátek má Emanuel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Policisté dopadli recidivistu, který se zaměřoval na krádeže. Při jedné ublížil odvážné ženě
Vybavení hodinového manžela nebo domácího kutila? Ne, nářadí, které používal recidivista při trestné činnosti. Zdroj foto: se souhlasem Policie ČR

Policisté dopadli recidivistu, který se zaměřoval na krádeže. Při jedné ublížil odvážné ženě

Objasnění série vloupání do vozidel a krádeží zboží si na účet připsali pražští kriminalisté, kteří se specializují na autokriminalitu. Čtyřiačtyřicetiletý recidivista, který má v rejstříku trestů více než dvacet záznamů, je zaujal pokusem o vloupání do auta v Libni. Tento čin mu překazil svědek, který celou událost ohlásil na linku 158. O dopadení muže dnes informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Vyšetřováním případu vloupání kriminalisté zjistili, že tento muž má toho na svědomí vícero. Mimo jiné se dopustil krádeže sportovních oděvů v obchodním centru na Praze 7. Při útěku z místa činu srazil k zemi mladou ženu, která se mu snažila v útěku zabránit. 

„Svědci krádeže podezřelého pronásledovali až na ulici, kde se ho pokoušeli zadržet. Z potyčky pachatel sice vyšel vítězně a z místa utekl, krátce před příjezdem policejních hlídek. Na místě však zanechal nejen většinu svého lupu, ale i svou bundu, včetně klíčů od bytu,“ popsala policejní mluvčí. 

Vedle kamerových záznamů tak k jeho usvědčení napomohly i zajištěné klíče, které pasovaly do vstupních dveří domu i bytu, kde v tu dobu přebýval. Dále se muž specializoval na krádeže věcí z drogerií, kde se na místo činu vracel opakovaně, klidně i pár minut od prvního úlovku.

„Ani sdělení obvinění z uvedených činů muže nevedlo k jeho nápravě a jeho další řádění ukončilo až jeho zadržení realizované kriminalisty z Prahy III. Z policejní služebny tak po všech potřebných úkonech putoval rovnou do vězení,“ sdělila Siřišťová.

Tím však pro kriminalisty z ,aut´ případ neskončil. Prověřováním dalších skutků zjistili, že jim figuruje ještě v dalších případech. Jako hlavní podezřelý například v případu vyloupeného pekárenského vozu, nebo vloupání do škodovky, na které si sebou vzal posilu v ženském podání.

Z interiéru vozu společně odcizili tolik věcí, že měli co dělat, aby vše z místa odnesli. Spolupachatelka se při činu maskovala respirátorem, ale to jí nepomohlo, i tak byla policisty ztotožněna. 

Kriminalisté následně podezřelou, která byla v celostátním pátrání z důvodu nenastoupení do výkonu trestu, vypátrali a eskortovali do jedné z pražských věznic.

Čtyřiačtyřicetiletý muž byl již Obvodním soudem pro Prahu 8 uznán vinným zatím v případě tří krádeží, za které byl odsouzen k ročnímu vězení. 

„Za ostatní majetkovou trestnou činnost hrozí čtyřiačtyřicetiletému muži a jeho o čtrnáct let mladší kamarádce, v případě odsouzení, až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.


Autor: Jan Puci

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Další články
Nahoru