Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Policisté dopadli recidivistu, který se zaměřoval na krádeže. Při jedné ublížil odvážné ženě
Vybavení hodinového manžela nebo domácího kutila? Ne, nářadí, které používal recidivista při trestné činnosti. Zdroj foto: se souhlasem Policie ČR

Policisté dopadli recidivistu, který se zaměřoval na krádeže. Při jedné ublížil odvážné ženě

Objasnění série vloupání do vozidel a krádeží zboží si na účet připsali pražští kriminalisté, kteří se specializují na autokriminalitu. Čtyřiačtyřicetiletý recidivista, který má v rejstříku trestů více než dvacet záznamů, je zaujal pokusem o vloupání do auta v Libni. Tento čin mu překazil svědek, který celou událost ohlásil na linku 158. O dopadení muže dnes informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Vyšetřováním případu vloupání kriminalisté zjistili, že tento muž má toho na svědomí vícero. Mimo jiné se dopustil krádeže sportovních oděvů v obchodním centru na Praze 7. Při útěku z místa činu srazil k zemi mladou ženu, která se mu snažila v útěku zabránit. 

„Svědci krádeže podezřelého pronásledovali až na ulici, kde se ho pokoušeli zadržet. Z potyčky pachatel sice vyšel vítězně a z místa utekl, krátce před příjezdem policejních hlídek. Na místě však zanechal nejen většinu svého lupu, ale i svou bundu, včetně klíčů od bytu,“ popsala policejní mluvčí. 

Vedle kamerových záznamů tak k jeho usvědčení napomohly i zajištěné klíče, které pasovaly do vstupních dveří domu i bytu, kde v tu dobu přebýval. Dále se muž specializoval na krádeže věcí z drogerií, kde se na místo činu vracel opakovaně, klidně i pár minut od prvního úlovku.

„Ani sdělení obvinění z uvedených činů muže nevedlo k jeho nápravě a jeho další řádění ukončilo až jeho zadržení realizované kriminalisty z Prahy III. Z policejní služebny tak po všech potřebných úkonech putoval rovnou do vězení,“ sdělila Siřišťová.

Tím však pro kriminalisty z ,aut´ případ neskončil. Prověřováním dalších skutků zjistili, že jim figuruje ještě v dalších případech. Jako hlavní podezřelý například v případu vyloupeného pekárenského vozu, nebo vloupání do škodovky, na které si sebou vzal posilu v ženském podání.

Z interiéru vozu společně odcizili tolik věcí, že měli co dělat, aby vše z místa odnesli. Spolupachatelka se při činu maskovala respirátorem, ale to jí nepomohlo, i tak byla policisty ztotožněna. 

Kriminalisté následně podezřelou, která byla v celostátním pátrání z důvodu nenastoupení do výkonu trestu, vypátrali a eskortovali do jedné z pražských věznic.

Čtyřiačtyřicetiletý muž byl již Obvodním soudem pro Prahu 8 uznán vinným zatím v případě tří krádeží, za které byl odsouzen k ročnímu vězení. 

„Za ostatní majetkovou trestnou činnost hrozí čtyřiačtyřicetiletému muži a jeho o čtrnáct let mladší kamarádce, v případě odsouzení, až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.


Autor: Jan Puci

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru