Dnes Pátek - oblacno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Policisté dopadli recidivistu, který se zaměřoval na krádeže. Při jedné ublížil odvážné ženě
Vybavení hodinového manžela nebo domácího kutila? Ne, nářadí, které používal recidivista při trestné činnosti. Zdroj foto: se souhlasem Policie ČR

Policisté dopadli recidivistu, který se zaměřoval na krádeže. Při jedné ublížil odvážné ženě

Objasnění série vloupání do vozidel a krádeží zboží si na účet připsali pražští kriminalisté, kteří se specializují na autokriminalitu. Čtyřiačtyřicetiletý recidivista, který má v rejstříku trestů více než dvacet záznamů, je zaujal pokusem o vloupání do auta v Libni. Tento čin mu překazil svědek, který celou událost ohlásil na linku 158. O dopadení muže dnes informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Vyšetřováním případu vloupání kriminalisté zjistili, že tento muž má toho na svědomí vícero. Mimo jiné se dopustil krádeže sportovních oděvů v obchodním centru na Praze 7. Při útěku z místa činu srazil k zemi mladou ženu, která se mu snažila v útěku zabránit. 

„Svědci krádeže podezřelého pronásledovali až na ulici, kde se ho pokoušeli zadržet. Z potyčky pachatel sice vyšel vítězně a z místa utekl, krátce před příjezdem policejních hlídek. Na místě však zanechal nejen většinu svého lupu, ale i svou bundu, včetně klíčů od bytu,“ popsala policejní mluvčí. 

Vedle kamerových záznamů tak k jeho usvědčení napomohly i zajištěné klíče, které pasovaly do vstupních dveří domu i bytu, kde v tu dobu přebýval. Dále se muž specializoval na krádeže věcí z drogerií, kde se na místo činu vracel opakovaně, klidně i pár minut od prvního úlovku.

„Ani sdělení obvinění z uvedených činů muže nevedlo k jeho nápravě a jeho další řádění ukončilo až jeho zadržení realizované kriminalisty z Prahy III. Z policejní služebny tak po všech potřebných úkonech putoval rovnou do vězení,“ sdělila Siřišťová.

Tím však pro kriminalisty z ,aut´ případ neskončil. Prověřováním dalších skutků zjistili, že jim figuruje ještě v dalších případech. Jako hlavní podezřelý například v případu vyloupeného pekárenského vozu, nebo vloupání do škodovky, na které si sebou vzal posilu v ženském podání.

Z interiéru vozu společně odcizili tolik věcí, že měli co dělat, aby vše z místa odnesli. Spolupachatelka se při činu maskovala respirátorem, ale to jí nepomohlo, i tak byla policisty ztotožněna. 

Kriminalisté následně podezřelou, která byla v celostátním pátrání z důvodu nenastoupení do výkonu trestu, vypátrali a eskortovali do jedné z pražských věznic.

Čtyřiačtyřicetiletý muž byl již Obvodním soudem pro Prahu 8 uznán vinným zatím v případě tří krádeží, za které byl odsouzen k ročnímu vězení. 

„Za ostatní majetkovou trestnou činnost hrozí čtyřiačtyřicetiletému muži a jeho o čtrnáct let mladší kamarádce, v případě odsouzení, až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.


Autor: Jan Puci

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Další články
Nahoru