Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Policisté dopadli muže, který se během hodiny pokusil znásilnit dvě ženy
Ilustrační foto: archiv

Policisté dopadli muže, který se během hodiny pokusil znásilnit dvě ženy

Policisté v pátek požádali veřejnost o pomoc při pátrání po muži, kterého podezřívají z přepadení dvou žen. Dnes oznámili, že se na základě získaných poznatků od veřejnosti podařilo hledaného násilníka vypátrat a zadržet.  

Muž podle kriminalistů 11. srpna večer navštívil prodejnu erotických potřeb v centru Prahy. „Tam si nejprve prohlížel vystavené pomůcky a v momentě, kdy ho oslovila prodavačka a chtěla mu pomoci s výběrem, tak na ni zaútočil. Ženu zatlačil do zázemí prodejny, povalil ji na zem a osahával ji na intimních partiích se slovy, aby nekřičela, že se jí to bude líbit a bude to rychlé,“ popsal začátek útoku mluvčí pražské policie Richard Hrdina. 

Během toho násilník dusil prodavačku respirátorem a snažil se ji utišit.  Napadená žena užila lsti, předstírala těhotenství a požadovala po útočníkovi použití kondomu, což ho zaskočilo. 

„Tohoto momentu zaváhání žena využila k útěku pryč z prodejny. Ihned poté násilník z místa utekl. Ve svém jednání však pokračoval po necelé půlhodině, kdy v parku Na Fidlovačce v Praze 4 zezadu zaútočil na procházející se ženu, kterou zaklekl na zemi a sundal si tričko, které jí nacpal do úst, aby nekřičela,“ popsal mluvčí. 

Poté přepadenou osahával na hrudníku a zvrhlého jednání zanechal až v okamžiku, kdy okolo procházel náhodný kolemjdoucí muž, který ho vyrušil, a tak z místa utekl. 

„Kriminalistům se během víkendu podařilo na základě získaných poznatků od občanů hledaného násilníka vypátrat. Děkujeme široké veřejnosti za pomoc,“ sdělil dnes policejní mluvčí Richard Hrdina. 

Pachateli v případě odsouzení hrozí za trestný čin znásilnění až desetiletý pobyt za mřížemi.


Autor: red

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Do baru rovnou od dopravní nehody

18. ledna 2023 ve 14:46

Včera krátce před druhou hodinou ráno přijala hlídka strážníků oznámení o muži, který měl na Václavském náměstí způsobit dopravní nehodu a posléze z místa odejít. Řidič taxislužby, jehož auto naboural, strážníkům popsal, co se stalo a ukázal jim fotografii řidiče, který měl dopravní nehodu...

Špatné používání topidla způsobilo požár

18. ledna 2023 v 07:27

Jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 22. hodině v pondělí 16. ledna v ulici Waltariho v Praze 9 u požáru na stavbě obytných domů. 

Podnapilý řidič volal maminku

17. ledna 2023 v 18:48

Nejistá jízda a zhasnutá světla v neděli v půl jedné v noci v Olbrachtově ulici na Praze 4. Po zastavení vozidla byl řidič vyzván k předložení potřebných dokladů.

Nehoda v ulici Ke hřišti

16. ledna 2023 ve 13:01

Jednotka pražských hasičů z holešovické stanice zasahovala v pondělí 16. ledna od 9:14 hodin v ulici Ke hřišti v Praze 8. Hasiči likvidovali následky nehody dvou vozidel, jedno se převrátilo na střechu.

Hořel odpad a zbytky nábytku

13. ledna 2023 ve 14:14

V pátek 13. ledna, krátce před třetí hodinou ranní, zasahovala jednotka profesionálních hasičů v ulici V rovinách v Praze 4 u požáru odpadu v devastovaném a vybydleném objektu obývaném osobami bez domova. 

Další články
Nahoru