Dnes Čtvrtek - oblacno 17°C
Zítra Pátek - polojasno 11°C
Čtvrtek 21. 10. 2021
Svátek má Brigita
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Policisté dopadli muže, který se během hodiny pokusil znásilnit dvě ženy
Ilustrační foto: archiv

Policisté dopadli muže, který se během hodiny pokusil znásilnit dvě ženy

Policisté v pátek požádali veřejnost o pomoc při pátrání po muži, kterého podezřívají z přepadení dvou žen. Dnes oznámili, že se na základě získaných poznatků od veřejnosti podařilo hledaného násilníka vypátrat a zadržet.  

Muž podle kriminalistů 11. srpna večer navštívil prodejnu erotických potřeb v centru Prahy. „Tam si nejprve prohlížel vystavené pomůcky a v momentě, kdy ho oslovila prodavačka a chtěla mu pomoci s výběrem, tak na ni zaútočil. Ženu zatlačil do zázemí prodejny, povalil ji na zem a osahával ji na intimních partiích se slovy, aby nekřičela, že se jí to bude líbit a bude to rychlé,“ popsal začátek útoku mluvčí pražské policie Richard Hrdina. 

Během toho násilník dusil prodavačku respirátorem a snažil se ji utišit.  Napadená žena užila lsti, předstírala těhotenství a požadovala po útočníkovi použití kondomu, což ho zaskočilo. 

„Tohoto momentu zaváhání žena využila k útěku pryč z prodejny. Ihned poté násilník z místa utekl. Ve svém jednání však pokračoval po necelé půlhodině, kdy v parku Na Fidlovačce v Praze 4 zezadu zaútočil na procházející se ženu, kterou zaklekl na zemi a sundal si tričko, které jí nacpal do úst, aby nekřičela,“ popsal mluvčí. 

Poté přepadenou osahával na hrudníku a zvrhlého jednání zanechal až v okamžiku, kdy okolo procházel náhodný kolemjdoucí muž, který ho vyrušil, a tak z místa utekl. 

„Kriminalistům se během víkendu podařilo na základě získaných poznatků od občanů hledaného násilníka vypátrat. Děkujeme široké veřejnosti za pomoc,“ sdělil dnes policejní mluvčí Richard Hrdina. 

Pachateli v případě odsouzení hrozí za trestný čin znásilnění až desetiletý pobyt za mřížemi.


Autor: red

Pokusila se pokousat strážníky, skončila na záchytce

Včera v 11:01

O pomoc při výjezdu k silně opilé ženě obklopené skupinkou agresivních osob u stanice metra Hradčanská, požádala v sobotu v poledne městskou policii záchranná služba. Na chodníku vedle výstupu ze stanice seděla opilá žena zanedbaného vzhledu, která střídala nálady i údajné zdravotní...

Zmatená dívka seděla na římse

Včera v 06:05

K Palackého mostu v Praze 5 jela v pátek hlídka městské policie prověřit oznámení o dívce v červené mikině a s batohem na zádech, která sedí na římse mostu s nohama spuštěnýma nad náplavkou.

Chtěl ukrást katalyzátor, majitel auta jej chytil

15. října 2021 v 07:20

Ve chvíli, kdy se osmadvacetiletý muž vybavený aku rozbrušovací pilou ve středu 13. října snažil upevnit pod cizí auto hever, vyrušil ho majitel vozidla.

Poslední jízda. Pozitivní na drogy, dva zákazy řízení a v kapse pervitin

8. října 2021 v 09:31

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky pronásledovali v úterý řidiče, který měl zákaz řízení a byl v celostátním pátraní.

Záchrana života u stanice metra Háje

5. října 2021 v 11:18

Dvě hlídky městské policie vyjížděly včera dopoledne ke stanici metra Háje, kde ve stánku s rychlým občerstvením zkolaboval muž. Na místo dorazily za rekordní čtyři minuty a vystřídaly náhodného kolemjdoucího, který ležícímu muži bez známek života prováděl nepřímou...

Jel bez registračních značek

5. října 2021 v 11:16

Auta bez registračních značek si při hlídkové činnosti v Argentinské ulici všiml v sobotu odpoledne jeden ze strážníků. Dvojice mužů sedící uvnitř neměla osobní doklady, ani doklady k vozidlu.

Dvě sražené ženy na křižovatce, jedna z nich měla vážné zranění

4. října 2021 ve 21:43

V křižovatce ulic Vinohradská a Pod Židovskými hřbitovy si 1. října dopoledne hlídka strážníků během kontrolní činnosti všimla dvou osob ležících ve vozovce za přechodem pro chodce. Starší žena měla viditelné vážné zranění, mladší, která seděla vedle ní a snažila se ji uklidnit, si stěžovala na...

Řidič projížděl pěší zónou

4. října 2021 ve 21:40

V Plzeňské ulici na Smíchově si pěší hlídka městské policie všimla osobního vozidla, které vjelo na pěší zónu, objelo tramvaj stojící v zastávce a projelo zákazem vjezdu.

Akce Zeus. Policisté ze zaměřili na nelegální migraci

3. října 2021 v 07:15

Pražští policisté obsadili dva hlavní dopravní uzly, kde se zaměřili zejména na odhalování protiprávního jednání spojeného s nelegální migrací.

Další články
Nahoru