Dnes Pondělí - polojasno 20°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 25. 9. 2023
Svátek má Zlata
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Policisté dohlédnou na fotbalové derby, připravují se na pochod fanoušků Slavie
Policisté dohlíží na každé derby, výjimkou nebude ani to v pořadí již 305. Zdroj foto: Policie ČR

Policisté dohlédnou na fotbalové derby, připravují se na pochod fanoušků Slavie

Sobotní fotbalové derby mezi spartou a Slavií bude mít již tradičně vypjatou atmosféru nejen na hřišti, ale i mimo něj. Pražská policie chystá tradičně zesílená bezpečnostní opatření, aby fanouškovské tábory nesmiřitelných rivalů udržela od sebe. Opatření popsal policejní mluvčí Richard Hrdina.

„Na bezpečnostních opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policistů z oddělení služební hipologie a kynologie,“ sdělil Hrdina.

Policisté podle něj budou v rámci opatření dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu. „Policisté budou již v průběhu dne monitorovat pohyb fanoušků obou celků na území metropole a zajišťovat jejich doprovod ke stadionu,“ popsal Hrdina. 

Jak upozornili slávisté na sociálních sítích, fanoušci vršovického klubu se na letenský stadion Sparty přesunou hromadně. Sraz si dají na Můstku ve spodní části Václavského náměstí. Odtud vyrazí po šestnácté hodině ulicí Na Příkopě, přes náměstí republiky, ulicí Revoluční, přes Štefánikův most, Letenským tunelem a dále ke na stadion. Na trase pochodu může podle mluvčího dojít ke krátkodobým omezením dopravy. 

V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem bude policistům pomáhat i několik desítek strážníků. „Při přípravě bezpečnostních opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se opatření dotkne,“ podotkl mluvčí.

Policisté vyzvali fanoušky, aby ke stadionu nejezdili auty, protože parkovací kapacity kolem stadionu jsou omezené. V co největší míře by měli využít MHD. Ke stadionu se dá zhruba za čtvrt hodiny dojít pěšky od stanice metra Hradčanská, případně přímo ke stadionu jezdí tramvaje. 

„Před začátkem utkání a po jeho skončení se budou v okolí s velkou pravděpodobností tvořit kolony aut, které budou na místě usměrňovat policisté z oddělení řízení dopravy,“ popsal Hrdina.

Samotné 305. derby začíná v 19 hodin. Sparta do zápasu 27. kola vstupuje z prvního místa tabulky, má dvoubodový náskok na svého sobotního soupeře. Zápas je už delší dobu vyprodaný, fandit tak bude zhruba dvacet tisíc lidí.


Autor: Karel Netolický

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru