Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Policisté dohlédnou na fotbalové derby, připravují se na pochod fanoušků Slavie
Policisté dohlíží na každé derby, výjimkou nebude ani to v pořadí již 305. Zdroj foto: Policie ČR

Policisté dohlédnou na fotbalové derby, připravují se na pochod fanoušků Slavie

Sobotní fotbalové derby mezi spartou a Slavií bude mít již tradičně vypjatou atmosféru nejen na hřišti, ale i mimo něj. Pražská policie chystá tradičně zesílená bezpečnostní opatření, aby fanouškovské tábory nesmiřitelných rivalů udržela od sebe. Opatření popsal policejní mluvčí Richard Hrdina.

„Na bezpečnostních opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policistů z oddělení služební hipologie a kynologie,“ sdělil Hrdina.

Policisté podle něj budou v rámci opatření dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu. „Policisté budou již v průběhu dne monitorovat pohyb fanoušků obou celků na území metropole a zajišťovat jejich doprovod ke stadionu,“ popsal Hrdina. 

Jak upozornili slávisté na sociálních sítích, fanoušci vršovického klubu se na letenský stadion Sparty přesunou hromadně. Sraz si dají na Můstku ve spodní části Václavského náměstí. Odtud vyrazí po šestnácté hodině ulicí Na Příkopě, přes náměstí republiky, ulicí Revoluční, přes Štefánikův most, Letenským tunelem a dále ke na stadion. Na trase pochodu může podle mluvčího dojít ke krátkodobým omezením dopravy. 

V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem bude policistům pomáhat i několik desítek strážníků. „Při přípravě bezpečnostních opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se opatření dotkne,“ podotkl mluvčí.

Policisté vyzvali fanoušky, aby ke stadionu nejezdili auty, protože parkovací kapacity kolem stadionu jsou omezené. V co největší míře by měli využít MHD. Ke stadionu se dá zhruba za čtvrt hodiny dojít pěšky od stanice metra Hradčanská, případně přímo ke stadionu jezdí tramvaje. 

„Před začátkem utkání a po jeho skončení se budou v okolí s velkou pravděpodobností tvořit kolony aut, které budou na místě usměrňovat policisté z oddělení řízení dopravy,“ popsal Hrdina.

Samotné 305. derby začíná v 19 hodin. Sparta do zápasu 27. kola vstupuje z prvního místa tabulky, má dvoubodový náskok na svého sobotního soupeře. Zápas je už delší dobu vyprodaný, fandit tak bude zhruba dvacet tisíc lidí.


Autor: Karel Netolický

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

Včera ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Vlak usmrtil ženu, nehoda zkomplikovala provoz příměstských i dálkových spojů

Včera v 09:36

V Roztokách u Prahy v pondělí po půl šesté ráno srazil vlak ženu, ta nehodu nepřežila. Provoz na trati mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou byl přerušený do 8:20 hodin, informovaly České dráhy. Policisté se případem zabývají a zjišťují totožnost usmrcené ženy. Kvůli mimořádné události bylo zrušeno...

Vedení Prahy 1 jmenovalo ředitelky školek a školních jídelen

26. května 2024 v 08:00

Na 18. zasedání Rady městské části Praha 1 byly tento týden znovujmenovány dvě ředitelky mateřských škol a dvě ředitelky školních jídelen. Praha 1 o tom informovala na svém webu.

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

24. května 2024 ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

24. května 2024 v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Další články
Nahoru