dnes
Čtvrtek - jasno
11°C
zítra
Pátek - jasno
8°C
pozítří
Sobota - jasno
8°C
Pražské krimi

Policisté chtěli zastavit motorkáře. Ten jim začal ujíždět a havaroval

Policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu si o půlnoci na středu 29. srpna všimli na Českobrodské ulici v Hrdlořezech motocyklu, který se rozhodli zkontrolovat. Motorkář na výzvu k zastavení nereagoval, naopak vzal za plyn a začal ujíždět ve směru ven z centra.

„Několik kilometrů ujížděl po Českobrodské ulici a nerespektoval pravidla silničního provozu. Na semaforech projížděl na červenou, snažil se policejní vůz „vybrzdit“, jezdil v protisměru a místy jeho rychlost přesahovala 150 km/h. Pronásledování skončilo až na benzínové stanici v Běchovicích, kde muž na motorce nezvládl řízení a havaroval,“ řekl Jan Daněk tiskový mluvčí pražské policie.

Policisté následně dvaačtyřicetiletého muže zadrželi a zjistili, že má do prosince roku 2019 zakázáno řídit motorová vozidla a nemá za řídítky co pohledávat. Muž se také odmítl podrobit dechové zkoušce a testu na drogy.

Muž je nyní podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což hrozí až dva roky pobytu za mřížemi. Policisté také budou zjišťovat, kde přišel k motocyklu a jestli není kradený.Noční Prahou projížděl pod vlivem alkoholu

13. listopadu 2018 ve 13:32

Osobního auta, které vyjelo z protisměru z ulice U Bulhara, si všimla autohlídka městské policie z Prahy 1 dnes v ranních hodinách. Strážníci pojali podezření, že je řidič pod vlivem alkoholu. Třicetiletý cizinec byl po zastavení nervózní a byl z něj cítit alkohol.

Policie obvinila z pokusu vraždy matku kojence nalezeného v mrazu

12. listopadu 2018 v 15:16

Pražská policie obvinila z pokusu o vraždu ženu, která podle nich nechala letos v únoru své šestitýdenní dítě venku v mrazu. Podchlazeného kojence nalezl v Čiklově ulici v Praze 4 podnikatel Filip Slovák, který za jeho záchranu získal ocenění.

Ve stanici metra zkolaboval muž

12. listopadu 2018 v 11:59

Při cestě do služby si strážník Hlídkového útvaru v sobotu ráno všiml na nástupišti stanice metra Černý Most skupiny osob kolem ležícího muže. Ten nejevil známky života, a proto se strážník zapojil do poskytování první pomoci.

Vlak ve Vysočanech usmrtil mladíka

12. listopadu 2018 v 11:18

Ve stanici Praha – Vysočany dnes ráno vlak srazil a usmrtil čtyřiadvacetiletého muže. Podle mluvčí pražské záchranné služby Jany Poštové muž utrpěl závažná poranění, která nebyla slučitelná se životem.

Trampolínové centrum asi někdo zapálil úmyslně

10. listopadu 2018 v 17:58

Včerejší požár trampolínového centra ve Vysočanech byl založen úmyslně, oznámila dnes policie. „Doohledání místa požářiště je v tuto chvíli ukončeno se závěrem, že požár byl založen úmyslně,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Agresivní opilec napadl strážníky

8. listopadu 2018 ve 12:21

Další případ agresivního opilce zaznamenali strážníci z Prahy 6 v úterý večer na konečné stanici Divoká Šárka. Muž skončil s pouty na rukou a jeho chováním se budou zabývat úředníci správního orgánu.

Opilého řidiče prozradilo zdeformované kolo

8. listopadu 2018 ve 12:17

Strážníci zadrželi opilého řidiče, prozradila ho nejistá jízda a zdeformované přední kolo. Muž nadýchal bezmála jedno a půl promile.

Ukopl zrcátko u zaparkovaného auta

6. listopadu 2018 v 15:06

V pondělí večer přijali strážníci z Prahy 13 oznámení, že v na parkovišti nákupního centra ve Skandinávské ulici, neznámý mladík ukopl zrcátko u zaparkovaného předváděcího vozidla. Strážníky kontaktoval pracovník bezpečnostní služby a udal hlídce popis pachatele a směr, kterým...

Nehoda u Běchovic. Hasiči vyprostili řidiče z auta

6. listopadu 2018 ve 12:37

Dnes od 6:50 hodin zasahovaly tři jednotky pražských hasičů na Štěrboholské spojce u sjezdu na Běchovice, ve směru na Černý Most, u dopravní nehody nákladního a osobního auta.

Ano, i toto na vás mohou vytáhnout na ulici v Praze. Kolemjdoucí se nestačili divit

5. listopadu 2018 ve 12:38

Opilý, agresivní cizinec mířil na kolemjdoucí v centru Prahy krátkou střelnou zbraní. Strážníci ho pro podezření ze spáchání trestného činu předali Policii ČR.

Další články
Nahoru