dnes
Neděle - jasno
0°C
zítra
Pondělí - jasno
-1°C
pozítří
Úterý - jasno
0°C
Zpravodajství

Policisté budou rozdávat chodcům reflexní pásky a tašky

Tento týden proběhne na území Prahy policejní akce, která se zaměří na viditelnost chodců.

Na chodce pohybující se na území Prahy, se sice povinnost mít na sobě reflexní prvky nevztahuje, nicméně především v okrajových městských částech, kde mnohdy k hranicím metropole zbývají jenom stovky metrů, je viditelnost chodců pro jejich bezpečnost zásadní.

Jedná se často o lokality s velkými komerčními zónami a velkosklady, kam zaměstnanci chodí po krajnici. V některých případech jsou tyto silnice i neosvětlené a dopravní provoz je zde velmi silný.  

„Právě na těchto místech budou policisté oslovovat chodce a upozorňovat je na důležitost reflexních prvků pro jejich bezpečnost. Místo pokut budou chodcům předávat reflexní pásky a tašky s reflexním pruhem,“ uvedl poručík Ladislav Beránek.


Skleněná sobota nabídne design v Portheimce

Dnes v 10:06

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla, v sále pro krátkodobé výstavy.

Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

Včera v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Další články
Nahoru