Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - zatazeno 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Policisté a záchranáři resuscitovali dvaasedmdesátiletého muže, který zkolaboval na ulici

V úterý 13. prosince vyslal operační důstojník hlídky policistů pohotovostní motorizované jednotky a místního oddělení Zličín do Vřesovické ulice v Praze 5, kde podle oznámení zkolaboval muž na ulici.

Hlídky po příjezdu na místo zahájily jeho resuscitaci a vzájemně se střídaly v nepřímé masáži srdce. K resuscitaci využili i AED automatizovaný externí defibrilátor. 

Poté, co dorazili také pražští a středočeští záchranáři, se vzájemně se na nepřímé masáži srdce s policisty střídali pod dohledem zasahující lékařky.

Dvaasedmdesátiletému muži byl následně nasazen přístroj Lucas, který v resuscitaci automaticky pokračoval a umožnil tak policistům, aby resuscitovaného naložili na nosítka a umístili do sanitního vozidla, kterým byl odvezen do nemocnice.
Autor: Alo

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru