Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské krimi

Policista přelezl balkón a zachránil ženu, která se pokusila o sebevraždu

Operační důstojník na lince 158 přijal oznámení od muže, dle kterého se v jednom z bytů v Kobylisích nacházela žena v ohrožení života. Jako první byli na místě policisté z místního oddělení Kobylisy, ale na zvonek u bytu ani klepání nikdo nereagoval.

Z důvodu nebezpečí z prodlení si policisté museli dovnitř najít jinou cestu, a tak využili sousedy. Přes vedlejší byt vstoupili na sousední balkón, kde jeden z policistů přelezl přes zábradlí a následně přeskočil na balkón od uzamčeného bytu. Tam využil otevřeného okna a dostal se dovnitř. Uvnitř bytu nalezl silně intoxikovanou sedmadvacetiletou ženu, která dle prvotního zjištění spolykala velké množství léků, které zapila alkoholem.

Policisté ihned na místo přivolali zdravotníky a do jejich příjezdu se ženou komunikovali a kontrolovali její životní funkce. Záchranáři si během několika minut ženu převzali a převezli ji do nemocnice, kde byla hospitalizována. Ošetřující lékař konstatoval, že byla v tak vážném stavu, že kdyby policisté zasáhli o několik minut později, už by jí nikdo pomoci nedokázal.
Autor: Cen

Plné auto oblečení, doklad o zaplacení chyběl

Včera v 18:11

Na náměstí Republiky oslovil hlídku strážníků zaměstnanec bezpečnostní agentury s tím, že si na kamerách všiml skupiny osob, která provádí krádeže zboží v obchodech a pak ho ukládá do zaparkovaného vozidla.

Schoval se ve sklepě

Včera v 11:35

V sobotu 3. prosince kontrolovala hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky řidiče skútru, který kolem nich chvilku předtím projel vyšší rychlostí, než je stanovená padesátka ve městě. Během kontroly se řidič všemožně vymlouval, že nemůže najít osobní doklady ani řidičský průkaz, až se...

Prchajícího muže ulicemi Prahy 5 zastavil náhodný kolemjdoucí

Včera v 06:29

Při kontrole pěší zóny na Andělu hlídku strážníků oslovila neznámá žena a sdělila jí, že ji celý den obtěžuje jakýsi muž. Dále uvedla, že vešel do provozovny v ulici Na Bělidle a že by měl být v celostátním pátrání. Potom rychle odešla.

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Další články
Nahoru