dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Policista hrající na klavír v centru Prahy nebude potrestán
Dopravní policista hraje na klavír před Filozofickou fakultou UK na náměstí Jana Palacha. Foto: YOU TUBE

Policista hrající na klavír v centru Prahy nebude potrestán

Policie, jakkoli se někdy potýká s ekonomickými a možná i personálními problémy, je ve své podstatě v pohodě, řekl dnes policejní prezident Martin Červíček České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce. Reagoval tak na populární internetové video, na kterém pražský policista v uniformě krátce zahraje na klavír umístěný v centru u budovy filozofické fakulty.

„Klavírista“ podle Červíčka udělal pro dobré jméno policie možná víc než on sám jako policejní prezident. „Je vidět, že jsme normální lidé a určitá spontánnost k našemu výkonu služby patří,“ řekl Červíček, který nyní čelí správnímu řízení, ve kterém se má přezkoumat zákonnost jeho jmenování.

S aktérem videa, které má na serveru YouTube pod titulem „This is Prague, baby!“, už přes osm set tisíc zhlédnutí, Červíček osobně mluvil. „Já jsem mu doslova popřál, ať ta kariéra je nadále tak úspěšná jako v těch prvních týdnech,“ řekl policejní prezident.

Anketa

Měl by být podle vás policista hrající na klavír potrestán?

2.5%
(2.5%)
97.5%
(97.5%)
Policista je podle něj u pražské dopravní policie zhruba měsíc a půl a nebude potrestaný. Šéf mu jen podle Červíčka při pohovoru vysvětlil, co je a není možné.

Přezkoumání zákonnosti Červíčkova jmenování nařídil ministr vnitra v demisi Martin Pecina poté, co nedávno vrátil do funkce policejního prezidenta Petra Lessyho.

Červíček zopakoval, že nikdy neslíbil ministru Pecinovi, že po případném návratu Lessyho do čela sboru odstoupí. Pecina naproti tomu tvrdí, že se na tom v minulosti dohodli.

 


Další články
Nahoru