Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - bourky 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Policii se přihlásil řidič, který u tramvajové zastávky srazil chodce a od nehody ujel
Ilustrační foto: archiv

Policii se přihlásil řidič, který u tramvajové zastávky srazil chodce a od nehody ujel

Policii se přihlásil dvacetiletý muž, který včera večer srazil v Ječné ulici u křižovatky se Štěpánskou chodce a od nehody ujel. Chodec zraněním podlehl.

Policisté ještě v průběhu večera našli auto, které chodce srazilo a ujelo od nehody. „Následně se na policii přišel přihlásit dvacetiletý muž, který se přiznal, že auto v době nehody řídil,“ uvedla Policie ČR na Twitteru.

Případem se zabývají kriminalisté pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci.

„Podezřelý je nyní umístěný v policejní cele a kriminalisté budou dávat státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazby,“ sdělili policisté.

Nehoda se stala včera před 18:30. Sraženého chodce nejprve oživovali svědci nehody, následně i záchranáři.

„U dopravní nehody v Ječné jsme o život dvaadvacetiletého muže bojovali před 30 minut. Bohužel jeho zranění byla tak vážná, že jim i přes veškerou snahu záchranářů nakonec podlehl,“ uvedla záchranáři na Twitteru.

V diskusi pod tweetem se ozvala uživatelka, která dle svých slov v době nehody na místě byla. „Pár vteřin před tím jsme přecházeli s přítelem. Rozhlédli se, nahoře tramvaj, dole absolutní prázdno. Tři vteřiny nato neskutečná rána a v minimálně pěti metrech tělo. Auto jelo minimálně stovkou hlava nehlava po tram pásu, a ještě stihlo zatroubit,“ napsala Monika.


Autor: puc

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru