Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 0°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Policii se přihlásil řidič, který u tramvajové zastávky srazil chodce a od nehody ujel
Ilustrační foto: archiv

Policii se přihlásil řidič, který u tramvajové zastávky srazil chodce a od nehody ujel

Policii se přihlásil dvacetiletý muž, který včera večer srazil v Ječné ulici u křižovatky se Štěpánskou chodce a od nehody ujel. Chodec zraněním podlehl.

Policisté ještě v průběhu večera našli auto, které chodce srazilo a ujelo od nehody. „Následně se na policii přišel přihlásit dvacetiletý muž, který se přiznal, že auto v době nehody řídil,“ uvedla Policie ČR na Twitteru.

Případem se zabývají kriminalisté pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci.

„Podezřelý je nyní umístěný v policejní cele a kriminalisté budou dávat státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazby,“ sdělili policisté.

Nehoda se stala včera před 18:30. Sraženého chodce nejprve oživovali svědci nehody, následně i záchranáři.

„U dopravní nehody v Ječné jsme o život dvaadvacetiletého muže bojovali před 30 minut. Bohužel jeho zranění byla tak vážná, že jim i přes veškerou snahu záchranářů nakonec podlehl,“ uvedla záchranáři na Twitteru.

V diskusi pod tweetem se ozvala uživatelka, která dle svých slov v době nehody na místě byla. „Pár vteřin před tím jsme přecházeli s přítelem. Rozhlédli se, nahoře tramvaj, dole absolutní prázdno. Tři vteřiny nato neskutečná rána a v minimálně pěti metrech tělo. Auto jelo minimálně stovkou hlava nehlava po tram pásu, a ještě stihlo zatroubit,“ napsala Monika.


Autor: puc

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Dnes v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Další články
Nahoru