Dnes Středa - jasno 19°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Policii se přihlásil řidič, který u tramvajové zastávky srazil chodce a od nehody ujel
Ilustrační foto: archiv

Policii se přihlásil řidič, který u tramvajové zastávky srazil chodce a od nehody ujel

Policii se přihlásil dvacetiletý muž, který včera večer srazil v Ječné ulici u křižovatky se Štěpánskou chodce a od nehody ujel. Chodec zraněním podlehl.

Policisté ještě v průběhu večera našli auto, které chodce srazilo a ujelo od nehody. „Následně se na policii přišel přihlásit dvacetiletý muž, který se přiznal, že auto v době nehody řídil,“ uvedla Policie ČR na Twitteru.

Případem se zabývají kriminalisté pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci.

„Podezřelý je nyní umístěný v policejní cele a kriminalisté budou dávat státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazby,“ sdělili policisté.

Nehoda se stala včera před 18:30. Sraženého chodce nejprve oživovali svědci nehody, následně i záchranáři.

„U dopravní nehody v Ječné jsme o život dvaadvacetiletého muže bojovali před 30 minut. Bohužel jeho zranění byla tak vážná, že jim i přes veškerou snahu záchranářů nakonec podlehl,“ uvedla záchranáři na Twitteru.

V diskusi pod tweetem se ozvala uživatelka, která dle svých slov v době nehody na místě byla. „Pár vteřin před tím jsme přecházeli s přítelem. Rozhlédli se, nahoře tramvaj, dole absolutní prázdno. Tři vteřiny nato neskutečná rána a v minimálně pěti metrech tělo. Auto jelo minimálně stovkou hlava nehlava po tram pásu, a ještě stihlo zatroubit,“ napsala Monika.


Autor: puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru