Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Policie zná totožnost obětí střelby, je mezi nimi i ředitelka ústavu hudební vědy
Ilustrační foto: archiv

Policie zná totožnost obětí střelby, je mezi nimi i ředitelka ústavu hudební vědy

Jednou z obětí čtvrteční střelby v budově Filozofické fakulty UK je ředitelka Ústavu hudební vědy filozofické fakulty Lenka Hlávková. Ústav o tom se svolením rodiny informoval na Facebooku.

Jak v pátek uvedl ministr vnitra Vít Rakušan, policisté už znají totožnost všech obětí masakru na fakultě. Obětí střelby je třináct, čtrnáctým mrtvým je střelec. Všechny oběti jsou občany České republiky. Mezi oběťmi je ředitelka Ústavu hudební vědy FF UK Lenka Hlávková, informoval ústav.

„S hlubokou lítostí oznamujeme, že včerejší nadějeplné zprávy se bohužel nepotvrdily. Na základě ověřené informace od rodiny a s jejím svolením oznamujeme, že naše kolegyně a ředitelka Ústavu hudební vědy FF UK Lenka Hlávková včerejší útok nepřežila. Vyjadřujeme hlubokou soustrast všem pozůstalým, v první řadě rodině,“ napsal na Facebook ústav během pátečního dopoledne.


Autor: red

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Dnes v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru