Dnes Neděle - zatazeno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Policie zaržela muže, který padělal vstupenky na hokejový šampionát
Mobil a notebooky, které byly podle policie používány k trestné činnosti. Foto: Policie ČR

Policie zaržela muže, který padělal vstupenky na hokejový šampionát

Policie vypátrala a obvinila muže, který podle ní padělal vstupenky na mistrovství světa v hokeji. Čtyřiatřicetiletý muž z Pelhřimovska pěti poškozeným prodal padělky za 600 000 korun. Informovala o tom mluvčí policie Dana Čírtková. Podle detektivů bude podvedených lidí mnohem více, někteří lidé, kteří mají doma falešné vstupenky, o tom ještě nemusí vědět, protože zápasy, na které si je zakoupili, se budou teprve hrát, uvedli kriminalisté.

Policisté z územního odboru Pelhřimov tento týden zadrželi čtyřiatřicetiletého muže z Pelhřimovska, který ve velkém falšoval a prodával vstupenky na probíhající Mistrovství světa v hokeji.

Již ve fázi prověřování tohoto případu měli kriminalisté podezření, že tento muž falšoval a prodával nejen vstupenky na hokejový šampionát, ale také vstupenky na Mistrovství Evropy ve fotbale 2024, které se teprve bude konat v červnu v Německu. Podvedení lidé tak ještě ani nevědí, že mohou mít koupené falešné vstupenky.

Do současné doby se kriminalistům podařilo zadokumentovat pět poškozených osob, kterým podvodník způsobil škodu ve výši téměř 600 000 korun. Jeden z podvedených totiž sám od podvodníka nakoupil větší množství vstupenek za téměř 490 000 korun.

Tyto vstupenky pak dál rozprodával v domnění, že jsou pravé. Vyšetřovatel oddělení hospodářské kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Pelhřimov zahájil trestní stíhání. „Muže jsme obvinili z přečinu podvodu, dílem dokonaného podvodu a dílem podvodu ve stádiu pokusu. Muž je v současné době stíhán na svobodě. K trestné činnosti se doznal a získané finanční prostředky většinou použil na sázky v sázkové kanceláři,“ sdělila Čírtková.

„Případ je velmi rozsáhlý zejména počtem poškozených a podvedených osob, proto bude pro naše kriminalisty časově i procesně velmi náročné kontaktovat všechny poškozené osoby a zadokumentovat všechny spáchané skutky. Někteří lidé, kteří mají doma falešné vstupenky, o tom ještě nemusí vědět, protože zápasy, na které si je zakoupili, se budou teprve hrát,“ uvedl Luboš Jakoubek, zástupce ředitele územního odboru Pelhřimov.

Obviněný muž začal páchat tuto trestnou činnost již koncem listopadu loňského roku, když prostřednictvím aplikace Messenger sociální sítě Facebook, případně jiným způsobem, nabízel prodej vstupenek na Mistrovství světa v ledním hokeji, případně vstupenek na jiná sportovní utkání a nechal si posílat peníze na bankovní účet. 

Místo skutečných vstupenek, které neměl k dispozici, zasílal zájemcům padělky, které sám vyráběl.  Většina falešných vstupenek na hokejové mistrovství světa je na zápasy, ve kterých hraje tým České republiky. Padělky všech vstupenek, které prodával obviněný muž, mají stejný QR kód a čárový kód.

„Proto doporučujeme všem lidem, kteří si kupovali vstupenky mimo oficiální místa prodejů, aby si vstupenky zkontrolovali ještě předtím, než na zápasy vyjedou. Platí to jak pro utkání MS v hokeji, tak pro červnové ME ve fotbale v Německu. Pokud budou mít lidé jakékoliv podezření, že si zakoupili padělky vstupenek, mohou se s oznámením obrátit na kteroukoliv služebnu Policie České republiky,“ sdělila mluvčí.

„Doporučujeme, aby s sebou vzali podezřelé vstupenky a veškeré kontakty, údaje a čísla účtů, kam případně poslali platbu při jejich nákupu. Policistům i sobě tak výrazně usnadní zadokumentování případného protiprávního jednání, které je v této věci vedeno,“ dodala.

Hokejový šampionát v Česku začal v pátek 10. května, zakončí ho zápasy o medaile v neděli 26. května. Za první čtyři dny šampionátu policie zaznamenala tři stovky falešných nebo opakovaně prodaných vstupenek na zápasy.


Autor: red
Další články
Nahoru