Dnes Úterý - polojasno 29°C
Zítra Středa - obcasny-dest 17°C
Úterý 11. 5. 2021
Svátek má Svatava
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Policie zadržela muže podezřelé z napadení dvou čtrnáctiletých chlapců
Výbavička zadrženého kriminálníka. Foto: Policie ČR

Policie zadržela muže podezřelé z napadení dvou čtrnáctiletých chlapců

Pražští policisté zadrželi dva mladé muže, kteří počátkem listopadu v jeden den fyzicky napadli a okradli o skateboard dva čtrnáctileté chlapce, pistolí vyhrožovali svému kamarádovi a ukradli dvě kola a auto.

Kriminalisté třetího policejního obvodu specializující se na loupežná přepadení ve spolupráci s pražskými policisty zadrželi v neděli 8. listopadu dva muže ve věku od dvaceti do dvaadvaceti let.

„Oba podezřelí se v sobotu 7. listopadu krátce po dvacáté hodině poblíž bohnické zastávky MHD dopustili loupežného přepadení na dvou čtrnáctiletých chlapcích, které nejprve oba napadli pěstmi a následně jednomu z nich odcizili skateboard,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.Hodinu poté v Lodžské ulici v Praze 8 sebrali ze zaparkovaného vozidla dvě kola.

K převozu a útěku využili vozidlo svého kamaráda. Tomu přiložili pistoli k hlavě a vyhrožovali mu, že pokud je nesveze, tak uvidí, čeho všeho jsou schopni. Aby toho nebylo málo, tak starší z mužů odcizil v noci v ulici Švábky v Praze 8 za použití originálních klíčů Mini Cooper, kterým následně z místa odjel. Jak se podezřelý ke klíčům od auta dostal, kriminalisté stále zjišťují.

Kriminalistům se v neděli 8. listopadu podařilo staršího z nich zadržet na Žižkově přímo v odcizeném autě. Při prohlídce policisté nalezli plynovou pistoli, loveckou dýku s dvaceticentimetrovou čepelí a více než pět gramů pervitinu.

Pro mladšího z dvojice si kriminalisté přišli v pondělí nad ránem do jeho přechodného bydliště na Proseku. I přes nízký věk mají oba podezřelí za sebou pestrou kriminální minulost násilného i majetkového charakteru.

„Několik let už strávili v českých věznicích. V době spáchání této trestné činnosti byli oba podmínečně odsouzeni za předchozí trestnou činnost,“ upřesnila Siřišťová.

Oba muži jsou obviněni ze spáchání loupeže, krádeže, poškození cizí věci, vydírání a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedů. „Pachatelům v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Uvedeného jednání se navíc obvinění dopustili v době, kdy je na území České republiky vyhlášen nouzový stav,“ dodala policejní mluvčí. Trest proto může být nakonec ještě přísnější.


Ve Valentově ulici hořelo ve sklepě

8. května 2021 ve 21:09

V pátek 7. května večer zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů ve Valentově ulici v Praze 11 u požáru sklepní kóje v suterénu obytného domu.

Kupé počmáral fixem

5. května 2021 ve 14:34

Včera odpoledne cestoval patnáctiletý mladík se dvěma kamarády vlakem a cestu si krátil malováním černým fixem po stěnách kupé.

Nahý muž mlátil do projíždějících tramvají

4. května 2021 ve 21:08

Oznámení o nahém muži, který tluče do projíždějících tramvají, jeli prověřit strážníci na zastávku MHD Náměstí Republiky 1. května.

Řídili bez dokladů s opiáty

3. května 2021 v 18:30

Jeden řidič v Praze 1, druhý v Praze 8, oba si sedli za volant bez řidičáku a navíc pod vlivem omamných látek.

Tužkou na obočí a rtěnkou na zeď

1. května 2021 v 09:08

Na Praze 12 si pro svou tvorbu 29letá žena vybrala zeď prodejny Billa v Kutilově ulici. Pro malbu využila tužku na obočí, rtěnku a akrylové barvy. Zeď se jí prý zdála nedokončená, tak jí trochu dozdobila.

Praha 11 varuje před podvodníky, po domech prodávají předražené zámky

30. dubna 2021 ve 13:58

Případy podvodného podomního prodeje se v uplynulých dnech vyskytly na území jedenácté městské části.

Loupežné přepadení v metru na Náměstí Republiky

22. dubna 2021 v 16:45

Začátkem dubna po deváté hodině večerní projížděla trojice kriminalistů ulicemi metropole a na Náměstí Republiky si všimla skupinky mladých mužů, kteří výrazně gestikulovali na jiného muže, křičeli a byli agresivní. Mladíka drželi za bundu a ten se jim snažil...

Při požáru bytu v Praze 5 hasiči zachránili 4 osoby a psa

21. dubna 2021 v 18:26

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes krátce po 15. hodině v Lidické ulici v Praze 5. Hořelo v bytě ve druhém patře činžovního domu.

Na strážníky šel s nožem

21. dubna 2021 v 10:08

Na náměstí Míru v Praze 2 seděli v sobotu večer dva muži na lavičce a znečišťovali veřejné prostranství odpadky, které odhazovali kolem sebe. Navíc neměli zakryté dýchací cesty. Jeden z dvojice s hlídkou spolupracoval, druhý ji začal verbálně urážet.

Další články
Nahoru