Dnes Středa - mlha 6°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 13°C
Středa 3. 3. 2021
Svátek má Kamil
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Policie zadržela muže podezřelé z napadení dvou čtrnáctiletých chlapců
Výbavička zadrženého kriminálníka. Foto: Policie ČR

Policie zadržela muže podezřelé z napadení dvou čtrnáctiletých chlapců

Pražští policisté zadrželi dva mladé muže, kteří počátkem listopadu v jeden den fyzicky napadli a okradli o skateboard dva čtrnáctileté chlapce, pistolí vyhrožovali svému kamarádovi a ukradli dvě kola a auto.

Kriminalisté třetího policejního obvodu specializující se na loupežná přepadení ve spolupráci s pražskými policisty zadrželi v neděli 8. listopadu dva muže ve věku od dvaceti do dvaadvaceti let.

„Oba podezřelí se v sobotu 7. listopadu krátce po dvacáté hodině poblíž bohnické zastávky MHD dopustili loupežného přepadení na dvou čtrnáctiletých chlapcích, které nejprve oba napadli pěstmi a následně jednomu z nich odcizili skateboard,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.Hodinu poté v Lodžské ulici v Praze 8 sebrali ze zaparkovaného vozidla dvě kola.

K převozu a útěku využili vozidlo svého kamaráda. Tomu přiložili pistoli k hlavě a vyhrožovali mu, že pokud je nesveze, tak uvidí, čeho všeho jsou schopni. Aby toho nebylo málo, tak starší z mužů odcizil v noci v ulici Švábky v Praze 8 za použití originálních klíčů Mini Cooper, kterým následně z místa odjel. Jak se podezřelý ke klíčům od auta dostal, kriminalisté stále zjišťují.

Kriminalistům se v neděli 8. listopadu podařilo staršího z nich zadržet na Žižkově přímo v odcizeném autě. Při prohlídce policisté nalezli plynovou pistoli, loveckou dýku s dvaceticentimetrovou čepelí a více než pět gramů pervitinu.

Pro mladšího z dvojice si kriminalisté přišli v pondělí nad ránem do jeho přechodného bydliště na Proseku. I přes nízký věk mají oba podezřelí za sebou pestrou kriminální minulost násilného i majetkového charakteru.

„Několik let už strávili v českých věznicích. V době spáchání této trestné činnosti byli oba podmínečně odsouzeni za předchozí trestnou činnost,“ upřesnila Siřišťová.

Oba muži jsou obviněni ze spáchání loupeže, krádeže, poškození cizí věci, vydírání a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedů. „Pachatelům v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Uvedeného jednání se navíc obvinění dopustili v době, kdy je na území České republiky vyhlášen nouzový stav,“ dodala policejní mluvčí. Trest proto může být nakonec ještě přísnější.


Krádež benzínu v Praze 5

Dnes v 10:59

Oznámení o krádeži pohonných hmot jela autohlídka prověřit do Žabovřeské ulice v Praze 5.

Kličkoval v protisměru

Včera ve 12:58

Modrého osobního auta kličkujícího po vozovce občas i v protisměru si strážníci všimli u křižovatky ulic Modřanská x Chuchelská v Praze 12 v neděli 28. února po půlnoci.

V kontejneru našel zbrusu nové fotoaparáty

1. března 2021 v 16:25

Pracovník ostrahy přivolal 27. února dvě hodiny po půlnoci strážníky na pozemek jedné firmy v Praze 8 s tím, že v areálu objevil zloděje. Na místě vyslané hlídce sdělil, že se v areálu pohybuje nepovolaná osoba s batohem na zádech.

Cizinec bez dokladů i domova se zabydlel v odstaveném autě

1. března 2021 v 16:21

U dlouhodobě odstaveného vozidla nedaleko křižovatky ulic Vlachova x Flöglova v Praze 5 se měl 27. února ráno nacházet bezdomovec a dělat na místě nepořádek. Hlídka strážníků muže objevila uvnitř uvedeného auta.

Napadl ženu a strážníkům tvrdil, že jí pomáhá vstát

26. února 2021 v 17:08

Vystrašená žena, přitisknutá křičícím agresorem na zaparkované dodávce. Pohled, který se naskytnul strážníkům, kteří na základě oznámení dorazili na Smetanovo nábřeží v Praze 1. Podezření hlídky, že vysvětlení o poskytnutí pomoci opilé ženě, která není schopná vstát, není pravdivé, nejdříve...

Na Kunratické spojce zemřel motorkář

25. února 2021 ve 20:29

Dnes od 16:30 hodin zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči na Kunratické spojce u tragické nehody motorky a nákladního vozidla. V době příjezdu první jednotky byla jedna osoba v péči záchranářů.

U ztraceného seniora, muže s psychickými problémy a resuscitace zasahovali strážníci

25. února 2021 v 19:32

K muži, který potřeboval okamžitou resuscitaci, přijela hlídka strážníků současně se záchranáři. Strážníci zahájili nepřímou srdeční masáž a zdravotníci zajišťovali nezbytné činnosti k obnovení životních funkcí. 61letého muže se podařilo oživit a stabilizovat. Záchranná služba ho pak převezla do...

Auto na heveru a chybějící kola

24. února 2021 v 18:57

Strážnice z jedenáctého obvodu procházela včera kolem poledne Výstavní ulicí poblíž čerpací stanice a našla auto na heveru, kterému chyběla kompletní tři kola. Nedaleko stála dodávka s pootevřenými dveřmi, ve které bylo několik kol. U dodávky se pohybovali tři muži.

Rozbitá hlava i skříň. Strážníci řešili napadení cizinci na ubytovně

24. února 2021 v 18:52

V úterý jedenácté hodiny večer byla vyslána hlídka strážníků do ubytovny v Holešovicích, kde mělo dojít k napadení jednoho muže dvěma dalšími. V jednom z pokojů strážníci našli jak napadeného, tak rozbitou skříň. Útočníky jim vzápětí 51letý muž ukázal.

Dvacetiletý rozkopal vchodové dveře

22. února 2021 ve 12:24

Proč 20letý mladík poničil vstupní dveře od domu, se strážníkům zjistit nepodařilo. S ohledem na vyčíslenou škodu se případem nyní zabývají policisté.

Další články
Nahoru