dnes
Pondělí - polojasno
3°C
zítra
Úterý - oblacno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
0°C
Policie zadržela muže podezřelé z napadení dvou čtrnáctiletých chlapců
Výbavička zadrženého kriminálníka. Foto: Policie ČR

Policie zadržela muže podezřelé z napadení dvou čtrnáctiletých chlapců

Pražští policisté zadrželi dva mladé muže, kteří počátkem listopadu v jeden den fyzicky napadli a okradli o skateboard dva čtrnáctileté chlapce, pistolí vyhrožovali svému kamarádovi a ukradli dvě kola a auto.

Kriminalisté třetího policejního obvodu specializující se na loupežná přepadení ve spolupráci s pražskými policisty zadrželi v neděli 8. listopadu dva muže ve věku od dvaceti do dvaadvaceti let.

„Oba podezřelí se v sobotu 7. listopadu krátce po dvacáté hodině poblíž bohnické zastávky MHD dopustili loupežného přepadení na dvou čtrnáctiletých chlapcích, které nejprve oba napadli pěstmi a následně jednomu z nich odcizili skateboard,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.Hodinu poté v Lodžské ulici v Praze 8 sebrali ze zaparkovaného vozidla dvě kola.

K převozu a útěku využili vozidlo svého kamaráda. Tomu přiložili pistoli k hlavě a vyhrožovali mu, že pokud je nesveze, tak uvidí, čeho všeho jsou schopni. Aby toho nebylo málo, tak starší z mužů odcizil v noci v ulici Švábky v Praze 8 za použití originálních klíčů Mini Cooper, kterým následně z místa odjel. Jak se podezřelý ke klíčům od auta dostal, kriminalisté stále zjišťují.

Kriminalistům se v neděli 8. listopadu podařilo staršího z nich zadržet na Žižkově přímo v odcizeném autě. Při prohlídce policisté nalezli plynovou pistoli, loveckou dýku s dvaceticentimetrovou čepelí a více než pět gramů pervitinu.

Pro mladšího z dvojice si kriminalisté přišli v pondělí nad ránem do jeho přechodného bydliště na Proseku. I přes nízký věk mají oba podezřelí za sebou pestrou kriminální minulost násilného i majetkového charakteru.

„Několik let už strávili v českých věznicích. V době spáchání této trestné činnosti byli oba podmínečně odsouzeni za předchozí trestnou činnost,“ upřesnila Siřišťová.

Oba muži jsou obviněni ze spáchání loupeže, krádeže, poškození cizí věci, vydírání a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedů. „Pachatelům v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Uvedeného jednání se navíc obvinění dopustili v době, kdy je na území České republiky vyhlášen nouzový stav,“ dodala policejní mluvčí. Trest proto může být nakonec ještě přísnější.


Policie: Kriminalita v Praze 2 letos klesla. Souvisí to s nouzovým stavem

24. listopadu 2020 ve 21:32

Kriminalita v Praze 2 je v době nouzového stavu o 27 procent nižší než ve srovnatelném období loňského roku. Vyplývá to policejních statistik. Je to v důsledku vyhlášeného nouzového stavu a s ním souvisejících omezujících opatření vlády. Podle policistů k tomu přispělo i zvýšení sankce u vybraných...

U Cholupic se srazilo osobní auto s nákladním

24. listopadu 2020 v 17:36

Na Pražském okruhu v oblasti Cholupic ve směru na letiště zasahovala v pondělí od 19:53 hodin jednotka pražských hasičů u nehody osobního a nákladního auta.

Dlažební kostkou poškodil auto, strážníkům neunikl

17. listopadu 2020 v 09:51

Strážníkům se podařilo vypátrat muže, který v poledne 14. listopadu rozbil dlažební kostkou čelní sklo u zaparkovaného auta. K jeho dopadení pomohl svědek.

Hledá se majitel ztracené peněženky s finanční hotovostí

13. listopadu 2020 v 17:23

V pondělí 2. listopadu nedlouho před polednem předala šedesátiletá žena kolegům na policejní služebně na Vinohradech cizí peněženku i s obsahem. Nález učinil malý chlapec na stole u dětského hřiště ve Slovenské ulici na Vinohradech a předal ho ženě, která jej hlídala a následně celou věc oznámila...

Ve skladu v Praze 10 unikla chemická látka

13. listopadu 2020 v 07:00

Ve čtvrtek 12. listopadu v 15:59 přijalo operační středisko pražských hasičů oznámení o úniku asi 500 litrů chemické látky v komerčním objektu v ulici K Hrušovu v Praze 10. Na místo vyjely 3 jednotky hasičů s chemickou službou a technickým automobilem určeným pro zásahy...

Kladivem do výlohy. Prý se potřeboval uklidnit

12. listopadu 2020 v 15:03

Do Jičínské ulice v Praze 3 jela hlídka prověřit oznámení o muži, který měl kladivem rozbíjet výkladní skříně provozovny. Na místě ji kontaktoval oznamovatel a uvedl, že škodu způsobil zavalitý muž s plnovousem a pantoflemi na nohou.

Požár příbytku bezdomovců poškodil protihlukovou stěnu

11. listopadu 2020 v 09:17

V úterý 10. listopadu od 15 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů v Povltavské ulici v Praze 7 u požáru příbytku bezdomovců. Plameny se rozšířily až na dřevěnou protihlukovou stěnu.

Další články
Nahoru