Dnes Středa - zatazeno 1°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 0°C
Středa 26. 1. 2022
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Policie zadržela muže podezřelé z napadení dvou čtrnáctiletých chlapců
Výbavička zadrženého kriminálníka. Foto: Policie ČR

Policie zadržela muže podezřelé z napadení dvou čtrnáctiletých chlapců

Pražští policisté zadrželi dva mladé muže, kteří počátkem listopadu v jeden den fyzicky napadli a okradli o skateboard dva čtrnáctileté chlapce, pistolí vyhrožovali svému kamarádovi a ukradli dvě kola a auto.

Kriminalisté třetího policejního obvodu specializující se na loupežná přepadení ve spolupráci s pražskými policisty zadrželi v neděli 8. listopadu dva muže ve věku od dvaceti do dvaadvaceti let.

„Oba podezřelí se v sobotu 7. listopadu krátce po dvacáté hodině poblíž bohnické zastávky MHD dopustili loupežného přepadení na dvou čtrnáctiletých chlapcích, které nejprve oba napadli pěstmi a následně jednomu z nich odcizili skateboard,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.Hodinu poté v Lodžské ulici v Praze 8 sebrali ze zaparkovaného vozidla dvě kola.

K převozu a útěku využili vozidlo svého kamaráda. Tomu přiložili pistoli k hlavě a vyhrožovali mu, že pokud je nesveze, tak uvidí, čeho všeho jsou schopni. Aby toho nebylo málo, tak starší z mužů odcizil v noci v ulici Švábky v Praze 8 za použití originálních klíčů Mini Cooper, kterým následně z místa odjel. Jak se podezřelý ke klíčům od auta dostal, kriminalisté stále zjišťují.

Kriminalistům se v neděli 8. listopadu podařilo staršího z nich zadržet na Žižkově přímo v odcizeném autě. Při prohlídce policisté nalezli plynovou pistoli, loveckou dýku s dvaceticentimetrovou čepelí a více než pět gramů pervitinu.

Pro mladšího z dvojice si kriminalisté přišli v pondělí nad ránem do jeho přechodného bydliště na Proseku. I přes nízký věk mají oba podezřelí za sebou pestrou kriminální minulost násilného i majetkového charakteru.

„Několik let už strávili v českých věznicích. V době spáchání této trestné činnosti byli oba podmínečně odsouzeni za předchozí trestnou činnost,“ upřesnila Siřišťová.

Oba muži jsou obviněni ze spáchání loupeže, krádeže, poškození cizí věci, vydírání a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedů. „Pachatelům v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Uvedeného jednání se navíc obvinění dopustili v době, kdy je na území České republiky vyhlášen nouzový stav,“ dodala policejní mluvčí. Trest proto může být nakonec ještě přísnější.


Autor: red

Policisté z jedenáctého oddělení zadrželi tři sta dealerů drog

22. ledna 2022 v 08:07

Předloni v létě bylo zřízeno na Obvodním ředitelství Policie ČR Prahy 1 samostatné 11. oddělení, které se zabývá především pouliční a drogovou kriminalitou. Jen do konce loňského října se jim podařilo zadržet na tři sta dealerů drog a dalších omamných látek.

Opilý bezdomovec nechtěl opustit ubytovnu

20. ledna 2022 v 10:52

Zaměstnankyně ubytovny pro osoby bez domova v Michli se obrátila na strážníky s prosbou o pomoc. Jeden z klientů odmítal opustit prostory, přestože nesplňoval pro silnou opilost podmínky k přijetí.

Byl v tíživé životní situaci, tak vyloupil kosmetický salón

18. ledna 2022 ve 13:40

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky vyjížděli v sobotu krátce před pátou hodinou ranní na Žižkov, kde se někdo vloupal do kosmetického salónu. Po příjezdu na místo zjistili, že vstupní dveře jsou vypáčené. Vzhledem k tomu, že by se uvnitř mohl nacházet pachatel, si z taktických důvodů...

Za čtyři tisíce se domluví jako chlapi

15. ledna 2022 v 18:32

Policisté z hlídkové služby Prahy I kontrolovali ve čtvrtek na Václavském náměstí řidiče, který i přes zákaz parkoval v pěší zóně. Za přestupek mu chtěli udělit pokutu, ale protože byl nervózní a měl zarudlé oči, rozhodli se, že provedou i test na drogy.

Ujížděl policistům na kole

15. ledna 2022 ve 12:55

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky zadrželi v pondělí 10. ledna po desáté hodině na Jižním Městě muže, který se jim pokusil ujet na odcizeném kole za šedesát tisíc korun. To chvilku před zadržením, odcizil z uzamčené kočárkárny v domě, do které se násilím...

Policisté zadrželi řidiče, který se jim pokusil ujet

15. ledna 2022 v 08:19

Ve středu odpoledne pronásledovali policisté pohotovostní motorizované jednotky řidiče, který hlídce odmítl zastavit a podrobit se silniční kontrole. Místo toho sešlápl plyn a vysokou rychlostí pokračoval Dobronickou ulicí směrem na Kunratice.

Držel nůž a vyhrožoval sebevraždou

13. ledna 2022 v 18:49

Na základě oznámení rodiny vyjížděli dnes v noci policisté z místního oddělení Modřany a policejní vyjednavač do bytu v Daškově ulici, kde v obývacím pokoji seděl muž, který si u krku držel nůž a vyhrožoval sebevraždou.

Ťukání boží a trocha marihuany

13. ledna 2022 v 18:43

Policisté z oddělení hlídkové služby Prahy IV vyjeli na oznámení, podle kterého se po domě pohyboval poblouzněný muž, zvonil na sousedy a všechny žádal o odpuštění.

Lupič si z vinohradské banky odnesl statisíce korun

13. ledna 2022 v 16:29

Lupič, který včera odpoledne kolem půl šesté vykradl v Praze banku, si z ní odnesl několik set tisíc korun. Kriminalisté po pachateli stále pátrají.

Vyhýbal výkonu trestu a měl u sebe více než padesát gramů pervitinu

12. ledna 2022 v 17:18

Na začátku ledna prováděli policisté hlídkovou činnost na Veronském náměstí v Praze 10, kdy si ve večerních hodinách povšimli nastartovaného vozidla cizí registrační značky, ve kterém seděli dva muži. Hlídka se je rozhodla zkontrolovat, a tak muže vyzvala k předložení...

Vandal na I. P. Pavlova

12. ledna 2022 ve 13:34

Na náměstí I. P. Pavlova oslovil v pondělí po 1. hodině ranní hlídku městské policie kolemjdoucí s tím, že v křižovatce ulic Jugoslávská a Bělehradská běhá muž, který ničí zaparkovaná vozidla a motocykly.

Další články
Nahoru