dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Pražská politika

Policie vyšetřuje další projekt magistrátu, IT systém za miliardu

Protikorupční policie vyšetřuje další problematický IT projekt Prahy. Detektivové si minulý týden na magistrátu vyžádali veškeré dokumenty týkající se ekonomického systému a odnesli si materiály a smlouvy, uzavřené od roku 1992 s firmou Gordic. Město za projekt zaplatilo více než miliardu korun. Podle některých informací ale náklady mohou dosahovat až částky 2,5 miliardy korun.

Firma Gordic, podle ČTK, zajišťuje účetnictví magistrátu, městských částí, městské policie a 800 příspěvkových organizací města. Gordic je jediným vlastníkem autorských práv k systému. Smlouva s firmou skončila Praze v závěru loňského roku. První náměstek primátora Jiří Vávra (TOP 09) už tehdy řekl, že bez ní hrozí městu ekonomický kolaps.  Vyjádření firmy Gordic ČTK zjišťuje.

Prodlužováním smluv se ale Praha zároveň dostává na tenký led zákona o veřejných zakázkách, podobně jako u Opencard, za kterou stávající radní zřejmě čeká obžaloba.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru