Dnes Pondělí - zatazeno -4°C
Zítra Úterý - oblacno 0°C
Pondělí 4. 12. 2023
Svátek má Barbora
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Policie vyklidila kvůli možné výbušnině na hodinu a půl Staroměstské náměstí
Staroměstské náměstí. Foto: archiv

Policie vyklidila kvůli možné výbušnině na hodinu a půl Staroměstské náměstí

Policie v neděli pozdě večer kvůli podezřelému předmětu na zhruba hodinu a půl vyklidila pražské Staroměstské náměstí. Pyrotechnik prověřoval, zda se nejedná o výbušninu. Podezření se nakonec nepotvrdilo. ČTK to řekl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Podobný případ se odpoledne odehrál také u nedaleké Španělské synagogy. Stejně jako v případě Staroměstského náměstí šlo o planý poplach. V úterý se kvůli opuštěnému zavazadlu zastavily tramvaje na Václavském náměstí.

„Ve 21:30 jsme přijali hlášení na tísňovou linku 158. Volající oznámil podezřelý předmět pod Staroměstským orlojem," uvedl mluvčí. Na místo vyjeli hasiči a policie, která nejprve uzavřela nejbližší okolí.

„Kvůli obavě, že jde o nástražný výbušný systém ale pyrotechnik následně rozhodl o evakuaci celého náměstí," doplnil Rybanský. Po 23:00 mluvčí uvedl, že před Staroměstskou radnicí stál sud, ve kterém se ale žádná výbušnina nenacházela. Náměstí je opět přístupné veřejnosti.

V případě Španělské synagogy našel dnes odpoledne zaměstnanec před vchodem termosku. I v tomto případě na místě zasahoval pyrotechnik. „Podobná hlášení nebereme na lehkou váhu," řekl mluvčí.

Staroměstské náměstí je jedním z nejnavštěvovanějších míst v centru Prahy. Leží nedaleko významných židovských památek, které policie po nedávném útoku palestinského hnutí Hamás na Izrael preventivně hlídá.


Autor: ČTK

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Včera v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru