Dnes Pátek - prehanky-dest 30°C
Zítra Sobota - polojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Policie vyklidila kvůli možné výbušnině na hodinu a půl Staroměstské náměstí
Staroměstské náměstí. Foto: archiv

Policie vyklidila kvůli možné výbušnině na hodinu a půl Staroměstské náměstí

Policie v neděli pozdě večer kvůli podezřelému předmětu na zhruba hodinu a půl vyklidila pražské Staroměstské náměstí. Pyrotechnik prověřoval, zda se nejedná o výbušninu. Podezření se nakonec nepotvrdilo. ČTK to řekl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Podobný případ se odpoledne odehrál také u nedaleké Španělské synagogy. Stejně jako v případě Staroměstského náměstí šlo o planý poplach. V úterý se kvůli opuštěnému zavazadlu zastavily tramvaje na Václavském náměstí.

„Ve 21:30 jsme přijali hlášení na tísňovou linku 158. Volající oznámil podezřelý předmět pod Staroměstským orlojem," uvedl mluvčí. Na místo vyjeli hasiči a policie, která nejprve uzavřela nejbližší okolí.

„Kvůli obavě, že jde o nástražný výbušný systém ale pyrotechnik následně rozhodl o evakuaci celého náměstí," doplnil Rybanský. Po 23:00 mluvčí uvedl, že před Staroměstskou radnicí stál sud, ve kterém se ale žádná výbušnina nenacházela. Náměstí je opět přístupné veřejnosti.

V případě Španělské synagogy našel dnes odpoledne zaměstnanec před vchodem termosku. I v tomto případě na místě zasahoval pyrotechnik. „Podobná hlášení nebereme na lehkou váhu," řekl mluvčí.

Staroměstské náměstí je jedním z nejnavštěvovanějších míst v centru Prahy. Leží nedaleko významných židovských památek, které policie po nedávném útoku palestinského hnutí Hamás na Izrael preventivně hlídá.


Autor: ČTK

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Praha 3 loni hospodařila se schodkem 378 milionu korun

19. června 2024 ve 12:47

Radnice Prahy 3 loni hospodařila s příjmy 1,08 miliardy a výdaji 1,46 miliardy korun. Rozdíl městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné, provozní výdaje městská část dala zhruba 727,9 milionu a na investice asi 733,3 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý...

Další články
Nahoru