dnes
Středa - obcasny-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - snih-dest
4°C
Pražské krimi

Policie se připravuje na svátky. Zesílí bezpečnostní opatření

Policisté v rámci běžné hlídkové činnosti se více zaměří na ochranu vytipovaných peněžních ústavů a kontrolu osob pohybujících se v jejich blízkosti.

V loňském roce se osvědčilo zaměření policie na bezpečnost při svozech tržeb z obchodních domů a s tím související převozy peněz z bankovních ústavů a k bankomatům. Tento druh trestné činnosti v předvánočním období tradičně zaznamenává mírný vzestup, policisté proto učiní i letos potřebná preventivní opatření.

Loupežná přepadení v Praze mají tendenci klesat. V roce 2013 kriminalisté řešili celkem 533 skutků, objasnit se jim podařilo 273 případů, objasněnost tedy činí 51,22 %. Pražští policisté doposud evidují v letošním roce 343 skutků. Objasněnost se průměrně pohybuje kolem 60 %, což znamená mírné zvýšení oproti loňskému roku, ovšem přesná čísla budou známa až po ukončení statistik ke konci letošního roku. 

V roce 2013 policisté vyšetřovali 27 případů loupeží v peněžních ústavech, přičemž 21 skutků (77,7%) se jim podařilo úspěšně objasnit. V letošním roce pak evidují k dnešnímu dni 12 loupežných přepadení a prozatím se jim podařilo objasnit 10 skutků (83,3%).


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru